Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Помогнете ми при избор на видеокамера

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ndv
Гост

МнениеПуснато на: Вто Дек 11, 2007 1:43    Заглавие: Помогнете ми при избор на видеокамера Отговорете с цитат

Здравейте на всички! Много моля да ме посъветвате за избор на видео камера. Търся любителска, която да се доближава до качеството на професионалните. Насочил съм се към камерите с HDD. Разбрах че тези с 3CCD матрици са по-добри и стабилизатора трябвало да е оптичен.Харесах си 2 марки-Sony и Panasonic.А ето и моделите;
Sony DCR-SR52E
SONY DCR-SR32
Sony DCR-SR30E
и
Panasonic SDR-H20EP-S

Какво бихте ме посаветва ли коя да си взема и с какво предхожда другата.Не ми е много ясно какво трябва да се гледа в една камера.Ще съм благодарен ако ми помогнете с вашата компетентност.
Върнете се в началото
LZ5UE
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: далеееече

МнениеПуснато на: Вто Дек 11, 2007 20:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Зпомни нещо много важно,щом става въпрос за видео или стил камера-само Сони. Не прави грешка като купиш нещо друго. Моделите,които си избрал не ти ги препоръчвам,също така не копувай със CD ! Вземи си нещо mini DV ili DVCAM ! Ако искаш повече подробности пиши ! Извинявам се ,че съм лаконичен, но нямам много време.
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Сря Дек 12, 2007 4:13    Заглавие: Отговорете с цитат

LZ5UE написа:
Зпомни нещо много важно,щом става въпрос за видео или стил камера-само Сони. Не прави грешка като купиш нещо друго. Моделите,които си избрал не ти ги препоръчвам,също така не копувай със CD ! Вземи си нещо mini DV ili DVCAM ! Ако искаш повече подробности пиши ! Извинявам се ,че съм лаконичен, но нямам много време.

Никога не казвай "никога" или "само"/едно и също е!/.Целта ,която си е поставил титуляра,никак не е ясна.Нека прочете повече информация по въпроса,който го вълнува.Нека се запознае с основните параметри на подобен вид техника,за да е на ясно с това,което търси.
www.cameralabs.com е пълна с ревюта на техника от този род!
В Гугъл също ще намери доста полезна информация.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Сря Дек 12, 2007 11:20    Заглавие: Отговорете с цитат

LZ5UE написа:
Моделите,които си избрал не ти ги препоръчвам,също така не копувай със CD ! Вземи си нещо mini DV ili DVCAM !

Благодаря ти за отговора.Били ми казал защо тези модели не ги препоръчваш?С хард диск това е най-ефтинкото-няма ли да ми свърши работа?Нищо не разбирам какво трябва да се гледа при закупуването на една камера.Ако си наясно ПОМАГАЙ Very Happy
Върнете се в началото
LZ5UE
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 13, 2007 1:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ги препоръчвам,защото ще се сблъскаш с най-често срещания проблем при HDD и CD записващите устройства,а именно ERROR-а.
Помисли си само ,заснел си 5-6 часа материал и на екрана започва да ти мига HDD ERROR,какво правиш ......, в най-добрия случай формат. При формат предполагам знаеш какво става. Същото и при CD камерите,там обаче може да ти пропадне 1 час материал. Все още касетата е най сигурния носител. При нея ,ако има някакъв проблем( евентуална повреда в механиката например) ще бъде на участък 10-20 см. лента да речем,останалото може да се спаси.
Не знам каво се предлага в БГ, но ако ти трябва камера за любителска работа потърси някои от тези : DCR-PC1000E , DCR-PC115E , DCR-PC109E , DCR-HC30E , DCR-HC37E, HDR-HC3E . Има още модели ,които са добри . Утре ще погледна в нета какви има в БГ и може да драсна още някой ред.
Поздрави !!!
shulio
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 13, 2007 1:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Случвало ли ти се е това с грешката на HDD или miniDVD?Защото ползвам такава камера с miniDVD от година и не ми се е случвало такова нещо каквото описваш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Чет Дек 13, 2007 14:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти но тези модели ми идват скъпички.Предложи нещо до 1000лв. с HDD-май няма Very Happy
Върнете се в началото
LZ5UE
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 13, 2007 17:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Това са линкове от първия БГ сайт,на който попаднах. Предполагам,че цените навсякъде са близки или равни на тези.

http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-videokameri-c38/sony-dcr-hc32e-p209540.html

http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-videokameri-c38/sony-dcr-hc19e-p209538.html

http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-videokameri-c38/sony-dcr-hc46e-p5544953.html
LZ5UE
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 13, 2007 17:22    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-videokameri-c38/sony-dcr-hc37e-p12503646.html

http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-videokameri-c38/sony-dcr-hc22e-p209539.html
Гост

МнениеПуснато на: Чет Дек 13, 2007 23:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси,но твърдо се спрях на HDD
И само този модел за сега се вързва с цената Sony DCR-SR52
Върнете се в началото
Потърси "Помогнете ми при избор на видеокамера" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Помогнете ми при избор на видеокамера" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети