Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Зрядно за винтоверт BOSCH
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
iovo
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Сря Ное 21, 2007 9:54    Заглавие: Зрядно за винтоверт BOSCH Отговорете с цитат

Зрядно за винтоверт BOSCH AL1419 DV 7.2-14.4V не зарежда батерията.При включване индикацията за зареждане започва да мига но след 2-3 мин.спира показва край на заряда и сьответно батерията е празна.Има два тиристора които се управляват от една интеграла за която иидея си нямам каква еи как работи .Тиристорите са здрави.Някой правил ли е нещо подобно?Какьв може да е проблема?Педварително благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sbirov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 21, 2007 11:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Имах подобен проблем с друг модел.След два дена ровене се оказа че...ми е скапана батерията Embarassed
Върнете се в началото
iovo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 21, 2007 11:34    Заглавие: Отговорете с цитат

sbirov-.Благодаря за включването не е батерията .На друго зарядно се зарежда добре
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Сря Ное 21, 2007 19:08    Заглавие: Отговорете с цитат

На друго СЪЩОТО зарядно ако се зарежда добре не е акумулатора. Но ако е различно тогава може все пак да е акумулатора. Има един куп автоматики и по простите бъркат ако капацитета на акумулатора не отговаря на този за който е предвидена. Казвам това защото и на мен ми изглежда като да е акумулатора. Но може и да е зарядното разбира се. Пробвай го с друга акумулатор ако имаш възможност.
Върнете се в началото
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 21, 2007 19:21    Заглавие: Re: Зрядно за винтоверт BOSCH Отговорете с цитат

iovo написа:
Има два тиристора които се управляват от една интеграла за която иидея си нямам каква еи как работи .Тиристорите са здрави.

Ако ще "згрее"някого интегралата е:
""А вы попробуйте найти микросхему : 6HKB 0750175B ( ST-Microelectronics ) !"",което потвърждавам!
А в тая тема ги мъчи същото:
http://www.mastercity.ru/vforum/archive/index.php/t-31487.html
Върнете се в началото
iovo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 22, 2007 10:38    Заглавие: Отговорете с цитат

emoome-Препратката е много точна -благодаря.Батерията е добра на друго сьщото зарядно се зарежда .Явно интегралата епроблема а може и някой R както пишат братята руснаци .И тях бая ги е мьчило това зарядно.Сега имам ивторо работещо ще пробвам по метода на сравнението
Върнете се в началото
zhivko
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Ное 22, 2007 12:18    Заглавие: Отговорете с цитат

На мястото до индикатора има рисункана коятое показана индикацията при различно състояние на батерията-непрекъснато светене,мигане през големи интервали,бързо мигане няколко пъти-пауза-бързо мигане няколко пъти.Зарядното не е пред мен и пиша по спомен .Мисля че на непрекъснато бързо мигане отговаряше повишена температура на батерията.Ако е така проблема е в батерията.Веднъж ми се е случвало да я ремонтирам и се оказа кондензатор 4,7nF ,разположен близо до интегралката,но тогава липсваше индикация.Интегралката я имаше при Тодор Петров (Стара Загора)Дано съм бил полезен.
Върнете се в началото
Minkov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Ное 24, 2007 7:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Лошия контакт между клемите на зарядното и акумулатора, може да "излъже" зарядното. Един от методите за почистване е с най-обикновена вестникарска хартия (ивица от вестник, по която няма мастило), която се ползва като много финна шкурка - търкаш и чистиш.
Върнете се в началото
iovo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Ное 25, 2007 22:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Minkov написа:
Лошия контакт между клемите на зарядното и акумулатора, може да "излъже" зарядното. Един от методите за почистване е с най-обикновена вестникарска хартия (ивица от вестник, по която няма мастило), която се ползва като много финна шкурка - търкаш и чистиш.

Благодаря на всички взели участие по темата! Накрая след вадене на кондензатори, съпротивления, интеграли и тн...се оказа че Minkov- ти си прав! Почистването на контактите-егати случая!!! Да се застреляш!
Върнете се в началото
Minkov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 26, 2007 14:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Сакън, бе човек, как така ще се стреляш? :-)
Този метод с лъскането го знам от моя приятел, финансовия магнат Рокфелер. Та купил той една ябълка за 25 цента, почистил я, излъскал я и я продал за 50 цента. С тези 50 цента купил две ябълки, почистил ги, излъскал ги и като му потръгнало, станал милиардер ... Особено, като получил, огромното наследство от бездетната си леля.:-)

Успех!
И да четеш финанси:-)
Върнете се в началото
Потърси "Зрядно за винтоверт BOSCH" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Зрядно за винтоверт BOSCH" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети