Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Philips, шаси G110
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nikov
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 23, 2004 17:31    Заглавие: Philips, шаси G110 Отговорете с цитат

Помогнете бре хора!
Донесоха ми един Филипс 25". Шасито е G110. Няма картинка. На изходите 13, 15 и 17 няма сигнали, само импулси с кадрова честота.
На входовете 21, 22 и 25 си ги има сигналите, на 8 има сандкасъл. На пиновете за регулировка на яркост, контраст и цветова наситеност
напреженията са в норми. На 9 напрежението е 0В. На 12, 19 и 20 трябва да е 6-8В, но там се мери 4,5В, както и на 11 пин трябва да е
3,2В а се мери 5,4В. На пин 10 се мери 0,9В (в норми). Всички транзистори и диоди наоколо и тези на платката на кинескопа са здрави на мерене.
Платката на телетекста е извадена. Смених ТДА8390 с ТДА8390А, но ефект няма. По едно време се появи картина с много намален контраст,
но изчезна. При превключване на каналите се вижда, че има развивки. Всички захранващи напрежения са в норми.
(разполагам с генератор на таблица и осцилоскоп)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Дек 23, 2004 20:46    Заглавие: Re: Philips, шаси G110 Отговорете с цитат

nikov написа:
Помогнете бре хора!
Донесоха ми един Филипс 25". Шасито е G110. Няма картинка. На изходите 13, 15 и 17 няма сигнали, само импулси с кадрова честота.
На входовете 21, 22 и 25 си ги има сигналите, на 8 има сандкасъл. На пиновете за регулировка на яркост, контраст и цветова наситеност
напреженията са в норми. На 9 напрежението е 0В. На 12, 19 и 20 трябва да е 6-8В, но там се мери 4,5В, както и на 11 пин трябва да е
3,2В а се мери 5,4В. На пин 10 се мери 0,9В (в норми). Всички транзистори и диоди наоколо и тези на платката на кинескопа са здрави на мерене.
Платката на телетекста е извадена. Смених ТДА8390 с ТДА8390А, но ефект няма. По едно време се появи картина с много намален контраст,
но изчезна. При превключване на каналите се вижда, че има развивки. Всички захранващи напрежения са в норми.
(разполагам с генератор на таблица и осцилоскоп)

Имал съм такъв дефект на това шаси и излезе от липсващо метално калпаче на кварца на TDA8390. Крачето на това калпаче подава маса на въпросната интегрална схема. Освен това не съм сигурен дали TDA8390 и TDA8390A са взаимозаменяеми.
Същия ефект може да се получи и от изтощен кинескоп. Измери кинескопа (ако имаш с какво), или му подай за минутка по-високо отопление да видиш дали няма да светне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Чет Дек 23, 2004 20:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Не бих ти помогнал много но поне да ти дам малко кураж.На твое место ако съм първо ще видя как е ускоряващото напрежение от ТХО и като го изменяш не се ли опитва да просветне.Нямам схема пред мен но огледай да нямаш прекъснали съпротивления около ТХО за ограничаване тока на лъча.Ако имаш сигнал генератор почвай да пускаш първо само видеосигнал на платката на кинескопа и ако там излезе картинка то тръгни от видеопроцесора.Тоя модел телевизори неса ми много познати защото съм правил един два и то по захранването.Желая ти дано постигнеш успех.Не че ти казах нещо конкретно по дефекта ама тъй поне да те подкрепя.
Върнете се в началото
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Чет Дек 23, 2004 21:34    Заглавие: Отговорете с цитат

На 18 кр. какво е напражението ? Провери импуслите от вертикалното.
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Дек 23, 2004 21:56    Заглавие: Отговорете с цитат

За 8390 и 8390А са взаимозаменяеми. Ако го няма екрана на кварца /поне така беше при мене Shocked /липсва цвят.Колегата е прав виж ускоряващото защото може да се гаси от него и за кинескопа е вярно ако товари тхо се променя стойноста на ОТЛ, може дори да е от ТХО.Правил съм много такива и доста повреди са нямали логично обяснение.Пробвай да смениш паметта става 2402 но я запиши.
Върнете се в началото
nikov
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 24, 2004 14:09    Заглавие: Отговорете с цитат

От 15 години го работя този занаят и за първи път попадам на изтощен неруски кинескоп - френски Филипс. Открай време я недолюбвам тази марка и това за капак. Врътнах една навивка през ТХО и я добавих последователно на отоплението и картинката светна. Как мислите колко ще издържи с това повишено отопление (със стрелкови уред се мери около 12В). Иначе ТДА8390 и ТДА8390А се оказаха съвместими, но сега се оказах вътре с 40лв. понеже толкова ми струваше. Ако на някой колега от Варна му трябва да каже. Благодаря ви за съветите, свършиха работа.
Върнете се в началото
nikov
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 24, 2004 14:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Между другото колко трябва да е ускоряващото на този?
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пет Дек 24, 2004 19:04    Заглавие: Отговорете с цитат

nikov написа:
От 15 години го работя този занаят и за първи път попадам на изтощен неруски кинескоп - френски Филипс. Открай време я недолюбвам тази марка и това за капак. Врътнах една навивка през ТХО и я добавих последователно на отоплението и картинката светна. Как мислите колко ще издържи с това повишено отопление (със стрелкови уред се мери около 12В). Иначе ТДА8390 и ТДА8390А се оказаха съвместими, но сега се оказах вътре с 40лв. понеже толкова ми струваше. Ако на някой колега от Варна му трябва да каже. Благодаря ви за съветите, свършиха работа.

Колега, ти 15 години работиш този занаят и все още нямаш уред, с който да измерваш отоплението на кинескопите? Според мен във всеки един сериозен сервиз би трябвало да има поне един такъв уред.
Този дефект си е типичен за Филипс. Много са чувствителни към кинескопите. Малко да омекнат и така се получава, че не искат да светнат. Както си го направил с намотка на ТХО-то, не вярвам да издържи много. Щом със стрелкови уред го мериш 12 волта, значи реалната стойност на отоплението е повече, което не е никак хубаво. Дано да изкара празниците, макар да се съмнявам в това.

Последната промяна е направена от Tokio на Пет Дек 24, 2004 19:25; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Дек 24, 2004 19:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Два месеца търсих това 8390 докато го намеря .Сега имам във сервиза А66 работещо. тхо на 25 и 28 инч. са еднакви би трябвало и G2 да са близки ,но ще работя на 3.01 затова весело посрещане от всички на коледните и новогодишни празници. Very Happy Very Happy Банов
Върнете се в началото
galov_p
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 24, 2004 19:15    Заглавие: Отговорете с цитат

na platkata na kineskopa ima kak da promeni6 obratnata vrjska tova mai e po pazumen variant ///pone spored men ///popremeri razlikite v naprejeniata s visokoto otoplenie i s originalnoto i 6te razbere6 kakvo triabva da promeni6
Потърси "Philips, шаси G110" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Philips, шаси G110" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети