Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Сервизно меню на TV Samsung?
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ilian359
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 22, 2004 16:58    Заглавие: Сервизно меню на TV Samsung? Отговорете с цитат

С каква комбинация от бутони се влиза в сервизното меню на телевизор Samsung CW-25M064NR или някой друг сравнително нов TV Samsung? Предварително благодаря!
dima
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Сря Дек 22, 2004 17:53    Заглавие: Отговорете с цитат

На платката от страна елементи под ТХО е написан о шасито съобщете го и може би ще Ви помогнат,но си мисля,че въпросът Ви е незададен сериозно,какво имате под предвид "или някой нов вид Самсунг"
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Сря Дек 22, 2004 20:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Sad

Последната промяна е направена от коцев на Сря Май 17, 2006 22:31; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ilian359
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 22, 2004 22:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Вместо да ме поучавате, можеше да опитате да ми отговорите. Под "някой нов модел" имам предвид, че повечето модели на Samsung на българския пазар са с един и същ блок за управление. А дали е написано "сервизно меню за Samsung" или "Samsung - сервизно меню" едва ли има значение.
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 22, 2004 23:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Ilian359, нищо лично но това последното
Цитат:
можеше да опитате да ми отговорите. Под "някой нов модел" имам предвид, че повечето модели на Samsung на българския пазар са с един и същ блок за управление
беше излишно и съм сигурен, че ако наистина с това се занимаваш ще се убедиш, че не е съвсем така.
Съвсем добронамерено се искаше от теб да дадеш малко повече инфо по въпроса - шаси или поне какво точно е написано в/у процесора за управление или както го наричаш
Цитат:
блок за управление

Разликите в "записа" на един и същ процесор понякога са като от "земята до небето".
Но ти си знаеш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост

МнениеПуснато на: Сря Дек 22, 2004 23:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се занимавам професионално с това - очевидно.
Телевизорът не е разглобен и нама скоро да бъде.
Трябва ми достъп до конкретна настройка от сервизното меню, затова искам да знам как да стигна до него.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 23, 2004 0:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеше поне да напишеш какъв е проблема според теб и до каква евентуално сервизна настройка искаш да се добереш.

Нямам намерение да те поучавам, не ме разбирай погрешно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Дек 23, 2004 0:23    Заглавие: Отговорете с цитат

RC написа:
Можеше поне да напишеш какъв е проблема според теб и до каква евентуално сервизна настройка искаш да се добереш.

Нямам намерение да те поучавам, не ме разбирай погрешно.

RC, ще ми позволиш ли аз да го му кажа по-ясно?
Значи за Самсунг е нещо нормално да произвеждат един и същи модел телевизор с различни шасита. Това означава, че няма универсален начин за влизане в сервизен режим на телвизорите Самсунг. Без значение дали става дума за нов или по-стар модел. Затова колегите те питат за номера на шасито (който го има на самата платка). С две думи никой не може да ти даде нужната информация ако не се знае с кое шаси е, или поне с какви интегрални схеми е изпълнен.
И не се засягай толкова лесно, тук всички сме добронамерени.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilian359
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 23, 2004 22:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мога да кажа номера на шасито. Също и не очаквам да получа верния отговор от първия път - моля за предложения. Досега единствената комбинация, която открих, е mute-1-8-2-power, но не сработи.
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Пет Дек 24, 2004 2:43    Заглавие: Модел-шаси? Отговорете с цитат

Токио написа:
Цитат:
Значи за Самсунг е нещо нормално да произвеждат един и същи модел телевизор с различни шасита.

Това твърдение сериозно ли е?Може ли да го подкрепиш с точен пример? Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "Сервизно меню на TV Samsung?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Сервизно меню на TV Samsung?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети