Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Субуфер направа?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
newsqwerty
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 16:24    Заглавие: Субуфер направа? Отговорете с цитат

Здравейте,
решил съм да си направя субуфер,но не съм много във час със аудио-то Rolling Eyes
Значи да започвам със въпроси,ако може някой да помага Smile
1)Трябва ли ми нещо друго освен филтър и усилвател?
2)кой от следните усилватели трябва да взема(говорителя ми е 50W).Решил съм да взема някой от следните.
http://hobby.neomontana-bg.com/kit60.htm
http://hobby.neomontana-bg.com/kit112.htm
http://hobby.neomontana-bg.com/kit177.htm
Та незнам усилвател за колко вата да взема Rolling Eyes
3)Значи буфера ще се ползва като отделен.Смисъл няма да се свързват към него други колони,но въпроси ми идва тук че ще бъде свързан с PC а аудио картата ми има един изход.Може ли да се разклони женския жак на два за да може да се свърже буфера и две колонки за компютър.Самото разклоняванте ще доведе ли до някакви смушения или проблеми?
4)И последния ми въпрос е за тази схема
http://cxem.net/sound/dinamics/dinamic56.php
Гледам че към колонката има свързан един резистор 1кОм Та за какво е този 1кОм? Rolling Eyes

Моля някой ако може нека помогне с тези въпросчета Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Astor
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 18:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук си задай въпроса
www.bgaudioclub.org
ShaGratH^
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 20:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Да бе!Да го изядат с парцалите там като ги знам к`ви са.Та най-общо казано кит18 ще е добре за твоя говорител и целта ти.Другите са прекалено мощни и може да гътнеш говорителя, пък и са двуполярни.На изхода един филтър-може да разгледаш за готови или да смяташ.За разклоняването мисля, че няма такива разклонители, които да вадят 2 женски жака (може да бъркам), но дори да го разклониш някак не мисля, че ще има проблем.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Колев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 21:16    Заглавие: Отговорете с цитат

ShaGratH^ написа:
За разклоняването мисля, че няма такива разклонители, които да вадят 2 женски жака (може да бъркам), но дори да го разклониш някак не мисля, че ще има проблем.

Няма никакъв проблем. Моя е разклонен на две - едно към слушалките и друго към усилвателя. Приятелю newsqwerty казваш че говорителя е 50 вата а не казваш какъв е? Питам не за друго а защото казаваш че не разбираш много от аудио техника. Да не се окаже накрая че не става? Very Happy
Поздрави и успех!!!!
Върнете се в началото
nobodyshadow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 21:46    Заглавие: Отговорете с цитат

ShaGratH^ написа:
Да бе!Да го изядат с парцалите там като ги знам к`ви са.Та най-общо казано кит18 ще е добре за твоя говорител и целта ти.Другите са прекалено мощни и може да гътнеш говорителя, пък и са двуполярни.На изхода един филтър-може да разгледаш за готови или да смяташ.За разклоняването мисля, че няма такива разклонители, които да вадят 2 женски жака (може да бъркам), но дори да го разклониш някак не мисля, че ще има проблем.

Няма смисъл за домашен амп да се ползват такива усилватели B+H клас.То това си е при изпълнение в кола когато не искаш да се занимаваш с направата на импулсни захранвания.Ако е истината това което пишат ти трябва кита с ТДА7293,с подходящо захранване и коефициент на усилване няма да имаш проблеми с това,че е способна да отдава по голяма мощност.Трябва да видиш колко ома ти е говорителя.А дали е подходящ за направата на на суббуфер? Exclamation .Ако е някои евтин говорител от 15-20лв дали е реално толкова мощен?...
За жака нямаш проблем да го разделиш на две.По принцип сигнала за усилвателя които ще захранва буфера се взима от ляв и десен канал след тяхното смесване...
Филтър:По-добре активен филтър преди усилвателя които да пропусне само необходимите ниски честоти.

За 4) този резистор теб не те касае те хората са показали постановка с която снемат параметри които са им нужни за изчисляване на кутията за дадения говорител,а ти не вярвам да тръгнеш да го правиш.
ShaGratH^
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 22:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, има варианти.Аз имах предвид, че ако е по як усилвателя може да
съсипе говорителя.Вярно все пак не е казал какъв е.
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 22:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви хора за отговорите.Утре ще напиша какъв е точно говорителя но е за НЧ
Върнете се в началото
borko 30
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

[download attachment]
МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 22:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето ти готова схема с филтър на входа
Върнете се в началото
newsqwerty
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Ное 11, 2007 14:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Хора тези говорители може ли да се използват,защото имам 4 броя от тях?

http://www.sonashiuae.com/finallist1.asp?catid=94&sid=130&det=65&idm=26

120w P.M.P.O.
Върнете се в началото
ThunderPLD
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Ное 11, 2007 16:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Тези коаксалните говорители никога не са ми харесвали пък и не стават за събуфер.Вземи си нещо по-обикновенно и евтино(китайско) ако ти е за първи път да правиш нещо подобно.За усилвателя погледни кит номер 12 от усилвателите с TDA8560.Хубав е от личен опит го казвам.Ако вземеш двунамотков говорител ще ползваш и двата му канала.Само едно не разбрах с какво захранване разполагаш?

ПП Ето това направих с този кит и чифт благоевградски говорители:

Върнете се в началото
Потърси "Субуфер направа?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Субуфер направа?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети