Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Имам проблем с mp3 player

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
FoxDie
Гост

МнениеПуснато на: Пет Окт 26, 2007 22:03    Заглавие: Имам проблем с mp3 player Отговорете с цитат

Здравейте! Значи проблемът ми е следния: имам mp3 playr AIWA XDM-S900 - 512 МВ, FM(другите не ги знам даже)
и така де..... FM си го чете без проблем
на компа си го разпознава без проблем, но като реша да пусна mp3-ка ми изписва: "NO DATA"
може ли да се е повредил чипа(моята диагностика) ?
или е софтуера му ?
Върнете се в началото
mihal
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Лясковец

МнениеПуснато на: Съб Окт 27, 2007 6:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвай да го форматираш на FAT32,бяха ми донесли преди време един форматиран на NTFS и не четеше МР3
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Съб Окт 27, 2007 17:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Малка е вероятноста да има дефектен чип. Ако има диск с устройството(а така трябва да е), има програма за форматиране на устройството. Ползвайте я нея! Формат, през програма дето си е за устройството, в 90% от случаите помага. Форматиране през Windows, не се препоръчва.
FoxDie
Гост

МнениеПуснато на: Пон Окт 29, 2007 12:12    Заглавие: Отговорете с цитат

форматирам през плеъра и пак не става
просто то си е форматирано на FAT(може би 16) и като сложе кабелчето си го разчита като партишън, слагам mp3-ки и не ги чете(изкарвам, махам батерия, 2 часа чакам да видя да не е от чипа за запомняне, но като сложа пак в ЮСБ-то си има файловете с големината си)
Върнете се в началото
chwr
Гост

МнениеПуснато на: Пон Окт 29, 2007 22:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-вероятно му се е случило да бъде форматиран под Windows като стандартно дисково у-во. При подобно форматиране изчезва и конфигурационния му файл. Обикновено този файл е именуван "system.dat". Има вероятност и файла да е повреден.
Без него плеъра работи като обикновена флаш памет.
Ако това, което предполагам е вярно, може да се оправи с най-обикновено копиране на този файл от същия модел плеър, със същото количество памет.
Другия начин на възстановяване са сравнително рискован:
1. Сваляне на фирмуеъра,
2. Зареждане на фирмуеър за плеър със същия процесор, но с толкова памет. Най-вероятно дисплея и/или бутоните няма да работят коректно, но ще се създаде конфигурационния файл.
3. Копира се този файл някъде на компютъра.
4. Възстановяване на оригиналния фурмуеър.
5. Архивираш си някъде този файл за превенция от други подобни проблеми.
Върнете се в началото
mihal
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Лясковец

МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 7:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж какви програми има на диска ,трябва да има за форматиране и за качване на песните Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
FoxDie
Гост

МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 16:17    Заглавие: .......... Отговорете с цитат

@chwr
здравей! моля те свържи се с мен за да ми помогнеш:
e-mail: anton.todorov@abv.bg

@mihal
Нямам диска Sad
Върнете се в началото
Потърси "Имам проблем с mp3 player" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Имам проблем с mp3 player" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети