Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Въпросче за запис на БИОС върху 29F002

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
LeelLost
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 11:38    Заглавие: Въпросче за запис на БИОС върху 29F002 Отговорете с цитат

Имам едно дънце, но което му се е корупнал БИОС-а и пищи яко че няма видео.Проблемът произтича от това че дъното е ITX и няма един умрял PCI в повече, а ми трябва. Мерих и всичко му е вред, а възможността да е изпукало видеото в чипсета(SiS630) е много незначителна.
БИОСите открай време си ги програмирам по hot flash метода върху работеща платка, но при чекването UniFlash ми разправя за грешки.
VGA Rom е вграден в основният БИОС,а той си Award. Пробвах да сложа флопи и търси нещо от него, но или съм омотал autoexec-а или не ще да се флашне при тъмница. Флашът е тоя от заглавието и ми беше любопитно с какъв флаш може да е дъното донор след като скъпият за мен Willem го дават че едновременно на един режим пържи :
Command seq. 555/AA, 2AA/55, 555/A0
Am29F512, Am29F010, Am29F020, Am29F040,
29F002, 29F002T, Pm29F002T
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mteddy
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 01, 2007 8:51    Заглавие: Отговорете с цитат

сложи PCI видео и флешкай на светло
Върнете се в началото
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 01, 2007 9:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако не кажеш какво е дъното и каква е тази платка донор,много трудно ще получиш смислен отговор.
Върнете се в началото
Потърси "Въпросче за запис на БИОС върху 29F002" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Въпросче за запис на БИОС върху 29F002" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети