Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
ATX захранване -24 V ?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Astor
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 10:43    Заглавие: ATX захранване -24 V ? Отговорете с цитат

Възможно ли е от стандартно ATX захранване да се изкарат 24 волта ? Чувал съм че става с навиването на допулнителни намотки , но не ми ясно
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 10:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако ти трябват само 24 (и те задоволява тока), то -12 го кръщаваш маса и при това положение на извода +12 ще имаш +24 Smile (спрямо тази маса).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Astor
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 10:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Дамм мислих го това ама на -12 тока е 0.8 А недостатъчен ми е (забравих да го поясня) иначе мерси за отговора.
Някой друг има ли идея ?
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 21:09    Заглавие: Отговорете с цитат

асд

Последната промяна е направена от TIReX на Нед Яну 27, 2008 18:44; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
yani kokas
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница/София/

МнениеПуснато на: Сря Окт 31, 2007 9:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пробвах така да получа 15, между клемата на -12 и +3.3 .Извади точно колто си трябваше 15.3 обаче при консумация от 40мА,почна адски на мирише на опърлено Laughing ,след 10 секунди работа.След като изключих и го включих захранването си беше ок ,ама не съм повтарял опита и си ползвам само стандартните напражения(между активен проводник и маса).Та сега си мисля че може би за по-високи напражения вместо да се пипа по карантийте на захранването ,може би по-добре ще е ако се сложи един Step-up converter примерно с МC34063.
A може би напраженията могат да се вдигнат освен с пренавиване на импулсният траф,ако се въздейства върху коефициента на запълване на импулсите дето се подават към импулсният траф(ШИМ).Ама дали е удачно да каже някой които се е занимавал .

А най-дърводелският начин според мен да се изкарат 24 V e да се свържат последователно 12 волта на 2 захранвания Smile Smile Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Shtur
Гост

МнениеПуснато на: Сря Окт 31, 2007 15:10    Заглавие: Грешен подход! Отговорете с цитат

yani kokas написа:
Аз пробвах така да получа 15, между клемата на -12 и +3.3 .Извади точно колто си трябваше 15.3 обаче при консумация от 40мА,почна адски на мирише на опърлено Laughing ,след 10 секунди работа.След като изключих и го включих захранването си беше ок ,ама не съм повтарял опита и си ползвам само стандартните напражения(между активен проводник и маса).Та сега си мисля че може би за по-високи напражения вместо да се пипа по карантийте на захранването ,може би по-добре ще е ако се сложи един Step-up converter примерно с МC34063.
A може би напраженията могат да се вдигнат освен с пренавиване на импулсният траф,ако се въздейства върху коефициента на запълване на импулсите дето се подават към импулсният траф(ШИМ).Ама дали е удачно да каже някой които се е занимавал .

А най-дърводелският начин според мен да се изкарат 24 V e да се свържат последователно 12 волта на 2 захранвания Smile Smile Smile

Може да стане като барнеш резистора на краче 1 на TL494 дето е към маса, сменя се с друг най добре с тример поне 2 пъти по голям по стойност, като добре е тримера да го нагласиш да е колкото е резистора на краче 1, след това въртиш докато стигне 24V и готово, но е добре предварително да преизчислиш и защитата от пренапрежение защото обикновенно изключва около 14V, ако ти е по лесно просто я елеминирай но е добре да я има и я нагласи на 25-26V .
Върнете се в началото
yani kokas
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница/София/

МнениеПуснато на: Сря Окт 31, 2007 15:35    Заглавие: Отговорете с цитат

То това хубаво само че захранването дето го бърникам е ASTEC AA20310 и в него няма следа от TL494 Very Happy Very Happy Very Happy
На Astor това може би ще му помогне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Shtur
Гост

МнениеПуснато на: Сря Окт 31, 2007 16:12    Заглавие: E ? Отговорете с цитат

yani kokas написа:
То това хубаво само че захранването дето го бърникам е ASTEC AA20310 и в него няма следа от TL494 Very Happy Very Happy Very Happy
На Astor това може би ще му помогне.

Ми хубаво де погледни какъв е чипа , виж какво пише отгоре потърси в гоогле информация и схеми бол, все някъде може да изскочи и твоя чип ?
Да не е КА7500 той си е аналог на TL494 ?
Върнете се в началото
Astor
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 01, 2007 9:43    Заглавие: Re: Грешен подход! Отговорете с цитат

Мерси Shtur за отговора , ще погледна има ли въпросната схема или аналога и в това захранване
Потърси "ATX захранване -24 V ?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "ATX захранване -24 V ?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети