Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Кар аудио система с PDA
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mishoboss
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 28, 2007 17:56    Заглавие: Кар аудио система с PDA Отговорете с цитат

Здравейте, в други ден си взимам Eten Glofiish M700 и искам да го ползвам за кар аудио система и навигационна система. Бих искал да попитам как точно да направя свързването на това устройство към колоните на колата и какъв точно усилвател ще ми е необходим. Ето малко информация:

- Телефона разполага с 2.5мм жак за стерео изход (не можах да намеря характеристиките на изхода като мощност, но при всички положения са мнооого минимални)
- имам 2 х 40 ватови говорители отпред и 2х 60 ватови елипси отзад
- искам да махна кар радиото, което ползвам в момента и да го заменя с PDA-то, а не просто да мушна изхода на PDA-то в AUX-a.

Искам да попитам към какъв усилвател трябва да се насоча. Нещо ТАКОВА би ли свършило работа? Също така ми трябва възможност да правя баланс между предни и задни колони, тъй като задните са осезаемо по-силни. В момента го правя 60% предни към 40% задни чрез аудио плеъра ми - Sony GTX-200.

За момента това са ми въпросите. Вероятно ще изникнат още в процеса на работа. Имайте в предвид, че съм абсолютно неук в тази област и всеки един съвет ще ми е от полза.

Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пон Окт 29, 2007 21:30    Заглавие: Re: Кар аудио система с PDA Отговорете с цитат

Предполагам, че след като няма да ползваш радио в колата си, ще ти трябва някакъв предусилвател, с който да усилиш изходния сигнал от телефона до ниво, достатъчно да захрани крайното стъпало (усилвателя). Често казано, комбинацията, която си избрал ми се струва меко казано неудачна, да не казвам странна.
Върнете се в началото
mishoboss
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 12:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо да е неудачна и странна?

Идеята е проста - имам устройство, което съчетава в себе си всичко, което искам да имам в колата и не ми трябва нищо повече. Идеята е да си направя стойка на мястото на досегашното радио.

Причината да не искам да ползвам и радиото е много проста. Представи си - влизам в колата, боцкам радиото, боцкам и PDA-то веднъж в захранване, втори път му слагам и аудио жака. След това кабелчето от аудио жака на PDA-то го мушкам в AUX-a на фронт панела на радито и го пускам на AUX. А сега си представи обратната ситуация при слизане... за това искам едно устройство, което така и така имам. Освен това в себе си ще нося само телефона, който така и така нося, а не да се чудя къде да държа и панела от радиото.

Това ми е идеята. За съжаление обаче ме няма хич по хардуера (за програмист уча Wink) и ще ми е нужна помощ и бая обяснения на тънкостите в това начинание. По тези въпроси разчитам изключително много на вас. Smile

Цитат:
Предполагам, че след като няма да ползваш радио в колата си, ще ти трябва някакъв предусилвател, с който да усилиш изходния сигнал от телефона до ниво, достатъчно да захрани крайното стъпало (усилвателя).
Аз си мислех, че това ще прави усилвателят, но както казах въобще не съм наясно. Тогава да попитам необходим ли ми е непременно усилвател или мога да мина само с този "предусилвател" за който говориш. Все пак става дума за сравнително малки мощтности от по 60 вата отзад и по 40 вата отпред на говорител.
Върнете се в началото
mishoboss
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 01, 2007 10:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой? Rolling Eyes
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Ное 01, 2007 14:39    Заглавие: Отговорете с цитат

"Малките" мощности от по 60 и 40 вата не са никак малки, а са си съвсем сериозни мощности. Това, че никой не ти отговоря още веднъж потвърждава абсурдността на идеята ти.
Върнете се в началото
mishoboss
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 02, 2007 10:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак не мога да разбера защо да е абсурдна? Ако се сещаш за по-добър начин за съчетаване на GPS навигация, кар аудио система и функция "свободни ръце", кажи.
Върнете се в началото
vladimir_ki4ev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 02, 2007 18:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Идеята става.Но ти трябва усилвател с четири канала,за да можеш да управляваш изходите към предни,задни колони.Разпределението 40 към 60 процента ще стане с обикновен тример.Няма да можеш да го променяш в движение, щото би трябвало да скриеш тримера някъде при усилвателя.И всичко останало се свежда до подходящите куплунзи и чисто механични стойки.Е ще се появят предполагам и проблеми с брумове и 'свирене' на двигателя през колоните ,ама и това се лекува с филтри.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mishoboss
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 02, 2007 18:40    Заглавие: Отговорете с цитат

ОК, четириканалния усилвател е ясен. Поразчетох се по темата доста и наистина ще трябва и предусилвател за да захрани усилвателя с достатъчно голяма мощтност. Куплунзите не са проблем, мисля, че вече имам всички необходими. Остава въпроса с конкретния модел усилвател и с конкретния модел предусилвател. По тази част ще ми трябва доста помощ, тъй като почти нищо не разбирам по темата. Ако може да ме насочите към конкретни модели или поне характеристики, с които трябва да се съобразя, ще е повече от супер.

Цитат:
Е ще се появят предполагам и проблеми с брумове и 'свирене' на двигателя през колоните ,ама и това се лекува с филтри.

От къде ще идват тези "брумове и свирене"?
Върнете се в началото
vladimir_ki4ev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 02, 2007 21:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Погледни малко назад из форума и ще срещнеш доста 'помогнете получиха се разни звуци'.Идва от недобро екраниране на връзките ,лошо замасяване и т н.А за усилвателя търсиш нещо четири по 60 до 100 вата и си готов.Но и 4Х40вата пак си е добре.Трябва да ги вади на съпротивление равно на това на колоните.Пробвай без предусилвател.Джиесема би трябвало да вади сигнал за слушалки около 0.7 волта ,което може и да е напълно достатъчно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Нед Ное 04, 2007 17:40    Заглавие: Отговорете с цитат

mishoboss а колко вкарвания и изкарвания на жака ще издържи твоето устройство.Като знам как са запоени тези букси,дори да направиш цялата система след месец ще има твоя тема от сорта-"PDA-то ми взе да прекъсва и не иска да свири-какво да правя".И като си караш колата как мислиш да усилваш и намаляш звука.....
Потърси "Кар аудио система с PDA" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Кар аудио система с PDA" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети