Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TV Aiwa TV-A205KER Сервизни регулировки
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Дек 19, 2004 13:37    Заглавие: TV Aiwa TV-A205KER Сервизни регулировки Отговорете с цитат

Търся за TV Aiwa TV-A205KER регулирането в сервиз. Клиентите (мургави) са разглобили дистанционното, натискали са наред и са влезли в сервиз (скрито копче под 8 ). Съответно всичко е омазано. Трябва като минимум настройката на AFT, а най - добре всичко. С неговата памет не помни някои неща. По техни думи преди да го разпипат не е могъл да спира при търсене, а са го настройвали само през фина. Сега съм го докарал до това положение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пон Дек 20, 2004 0:19    Заглавие: Re: TV Aiwa TV-A205KER Сервизни регулировки Отговорете с цитат

Филипов написа:
Търся за TV Aiwa TV-A205KER регулирането в сервиз. Клиентите (мургави) са разглобили дистанционното, натискали са наред и са влезли в сервиз (скрито копче под 8 ). Съответно всичко е омазано. Трябва като минимум настройката на AFT, а най - добре всичко. С неговата памет не помни някои неща. По техни думи преди да го разпипат не е могъл да спира при търсене, а са го настройвали само през фина. Сега съм го докарал до това положение.

Аз за първи път чувам, че този модел има сервизно меню, макар да съм го поддържал докато беше гаранционен. Пак погледнах схемата и продължавам да си мисля, че няма сервизно меню. Има си тримери за всичко, защо просто не ги врътнеш? Има и бобина в междинната.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Вто Дек 21, 2004 15:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам запис на памет на А215КЕR с 24С02.Ако може нещо да ти помогне насреща съм.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 21, 2004 18:09    Заглавие: Re: TV Aiwa TV-A205KER Сервизни регулировки Отговорете с цитат

Филипов написа:

Я кажи с какво е направен този телевизор вътре. Да не би да става дума за модел AT205?
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 22, 2004 1:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Моделът си е точно този, който съм написал. Какво има вътре вече не мога да кажа, защото го издадох. При тази лудница няма да се мотам с това дърво я! Имаше TA8659 (или 8759) и процесор TMP. Памет 2402.
Така че ОТБОЙ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 22, 2004 22:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов написа:
Моделът си е точно този, който съм написал. Какво има вътре вече не мога да кажа, защото го издадох. При тази лудница няма да се мотам с това дърво я! Имаше TA8659 (или 8759) и процесор TMP. Памет 2402.
Така че ОТБОЙ!

Продължавам да твърдя, че този модел няма сервизно меню. ТА8759 е аналогова интегрална схема. Имам оригинално сервизно описание от AIWA и в него нищо не пише за сервизен режим. Шините на процесора ходят само до паметта, никъде другаде. Пък и си има тримери за всичко.......... за какво ще му е сервизен режим тогава?
Добре си направил, че си се оттървал. Вътре има едни малки шибани полеви транзистори, които ги няма никъде.........
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 22, 2004 22:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Има сервиз. Втория във файла който съм ти изпратил. Със същите изгледи на менюто и т.н. Вход - скрит бутон под <8> на дистанционното. Нещо неясно или не си си проверил пощата?
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 23, 2004 19:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов написа:
Има сервиз. Втория във файла който съм ти изпратил. Със същите изгледи на менюто и т.н. Вход - скрит бутон под <8> на дистанционното. Нещо неясно или не си си проверил пощата?

Не искам да споря с теб. Само изказвам мнението си. Видях си пощата, но там пишеше за влизане в някакъв друг режим, но не беше точно сервизен. Освен това не беше упоменато за кой модел AIWA се отнася това. Ще ти сканирам схемата и ще ти я изпратя, за да се увериш сам, че ако този телевизор имаше сервизно меню, то с него не можеш да направиш нищо. Сервизно меню имат телевизорите, които се управляват по шини, а този модел има шини само от процесора до паметта и всички настройки и регулировки са с тримери.
Надявам се вече всичко да е ясно. Не се обиждай, моля те, не ми е това целта. Ако не съм прав, поправи ме и ти. Важното е да се разбере истината.
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 23, 2004 20:49    Заглавие: Отговорете с цитат

От опциите може да се сменя типа на тунера, колко AV входа да има, какви системи за цвят и звук и т.н. На тъмно без описание толкова разбрах.

Последната промяна е направена от Филипов на Нед Дек 26, 2004 17:24; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 24, 2004 15:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов написа:
От опциите може да се сменя типа на тунера, колко AV входа да има, какви системи за цвят и звук и т.н. На тъмно без описание толкова разбрах.

Не мога да си обясня как ще се избира типа на тунера, когато е самия тунер е аналогов. Също така как ще се избира колко AV-та да има, когато шините са само мeжду процесора и паметта. Системите за цвят и звук също не разбирам как ще се превключват от сервизното меню когато TA8759 е аналогова IC.
Може би за да разрешим спора ще трябва да попитаме другите колеги.

Филипов Edit: Да не плодиме излишно теми, обсъждането тук, онази я трия, а надолу следва поста ти от изтритата тема:

Дано темата ми да не е спам, но възникна спор между мен и един колега от форума по този въпрос. Моля колегите, които са компетентни да помогнат за разрешаването му.Става въпрос за телевизора, обект на тази тема. Има, или няма сервизно меню?

Последната промяна е направена от Tokio на Нед Дек 26, 2004 15:58; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Потърси "TV Aiwa TV-A205KER Сервизни регулировки" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TV Aiwa TV-A205KER Сервизни регулировки" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети