Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Нагреватели за седалки

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nikolai_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 22:02    Заглавие: Нагреватели за седалки Отговорете с цитат

Можете ли да предложите някакви нагреватели за седалки на автомобил или откъде мога да купя такива?
Все пак идва зимния сезон Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
SlowDead
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Окт 15, 2007 17:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм си мислел със няколко бройки 5 ватови резистори залепени за някаква алуминиева плочка която да е с формата на седалката и да е под донапрена .. така че да не е твърда и все пак да топли ... и съпротивлението на резисторите да е изчислено така че да отделя всеки от тях по 4-5 вата ... така 10-15 резистора ще са достатъчни за загряването на седалката за по-малко от минута...
добре ще е някои ако тръгне да го реализира да сложи едно термо реле или някакво термо управление при определени градуси да се изключва захранването към резисторите.. както и някаква друга маниика която да следи когато няма натиск на седалката (не е седнал човек) да седи изключено .. при евентуално забравено вкл. захранване Smile
Върнете се в началото
joda
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Окт 16, 2007 12:00    Заглавие: Отговорете с цитат

И като ти се запали седалката какво правиш? Проблема не е в нещо което да нагрява а в това че трябва да е механически устойчиво. Около него все пак има лесно запалими материали. Бих препоръчал реотан за подово отопление но и той не е предвиден да бъде огъван непрекъснато и ще стане беля. По-добре си купете готови ако има /не знам от къде/.
Nikolai_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Вто Окт 16, 2007 18:19    Заглавие: Отговорете с цитат

joda написа:
И като ти се запали седалката какво правиш? Проблема не е в нещо което да нагрява а в това че трябва да е механически устойчиво. Около него все пак има лесно запалими материали. Бих препоръчал реотан за подово отопление но и той не е предвиден да бъде огъван непрекъснато и ще стане беля. По-добре си купете готови ако има /не знам от къде/.

Мислех си нещо отрода на електрическите одеала или електрически възглавнички,но не съм отварял такава и незнам как са отвътре. Rolling Eyes
А това за натиска на седалката и включването е много добра идея,но при мен няма да стане щото отзад товаря понякога чували а не си струва и тях да ги топля Laughing
Върнете се в началото
valentin subashov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Вто Окт 16, 2007 20:04    Заглавие: Отговорете с цитат

В каталозите на "Конрад" преди 4-5 години съм виждал да се предлагат.Поставят се върху седалката и сядаш върху тях.Включват се в запалката.
Върнете се в началото
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Вто Окт 16, 2007 20:04    Заглавие: Отговорете с цитат

В общежитието си бях навил по дюшека около 20-30 метра лакиран меден проводник... на мощност 60 вата ме топлеше идеално...
Но опасността от запалване остава. Все пак си мисля да е свързано към веригата на контакт, така че да се захранва само когато колата е на контакт.... тогава дори и да се подпали, пръв ще усетиш Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joda
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Окт 16, 2007 20:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Търсете в http://conrad.de. Горе в ляво има една кутийка 'Schnellsuche' там пишете 'BEHEIZBARE SITZAUFLAGE' и ентер. По 35 евро са.
pavelari
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2007 19:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Мога да ви направя - 0885 245 861
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "Нагреватели за седалки" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Нагреватели за седалки" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети