Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Трябва ми 1 схема

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Joronr
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 16:08    Заглавие: Трябва ми 1 схема Отговорете с цитат

Трябва ми 1 схема--по точно 1 LED displei -седем сигментен да брои от 1до 0 . Времетраенето между цифрите да е 1 секунда!!!Благодаря предварително!!! http://www.kouhi.com/02a.htm - Искам нещо като това от линка.

Последната промяна е направена от Joronr на Съб Окт 13, 2007 18:18; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ShaGratH^
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 16:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Из архивите имах нещо,което ще сърши работа, ама къде е.... Evil or Very Mad Значи само да дам идея, пък по-вещите да помислят за схема.За да брои брез една секунда правиш някакво просто генераторче на 1 хз (примерно с 555), после с две ТТЛ-ки 7474 се прави брояч до 16, който се управлява от генератора.Като дойде реда на 10-то число, взима се сигнал и през една И-НЕ логика се нулира.Аа да, трябва и дешифратор.Та нещо такова може би...знам ли Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2007 11:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето ти сламка и друг вариант.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2007 16:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Трябва ми 1 схема--по точно 1 LED displei -седем сигментен да брои от 1до 0 . Времетраенето между цифрите да е 1 секунда!

Вземи си един цифров часовник ,който показва и секундите и закрий останалите разряди ,остави само секундите и получаваш точно това. Освен ако не трябва да спре при достигане на 0.
Върнете се в началото
Joronr
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2007 18:30    Заглавие: Отговорете с цитат

ПРИЯТЕЛИ НИЩО НЕ РАЗБИРАМ ОТ СЪСТАВЯНЕ НА СХЕМИ-АКО МОЖЕТЕ ПОМОГНЕТЕ.тАЗИ СХЕМА МИ ТРЯБВА ДА НАПРАВЯ 1 ТАБЛО НА КОЕТО ТОЭИ ДИСПЛЕИ ТРЯБВА ДА СМЕНЯ ЦИФРИТЕ НЕПРЕКЪСНАТО-ИСКАМ ДА ИМИТИРА ЧЕ ВЪРВИ АСАНСИОР
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ShaGratH^
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2007 18:41    Заглавие: Отговорете с цитат

В такъв случай при всичкото добро желание да ти се помогне, няма да стане.Трабва да си намериш някой да ти помага.
Върнете се в началото
Потърси "Трябва ми 1 схема" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Трябва ми 1 схема" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети