Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
ПРОБЛЕМ С PANASONIC TX-28W1DT, шаси ALPHA 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Mitaka_gb
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 7:37    Заглавие: ПРОБЛЕМ С PANASONIC TX-28W1DT, шаси ALPHA 2 Отговорете с цитат

Здравейте! Телевизора е PANASONIC, модел TX-28W1DT, шаси ALPHA 2, процесор MAB8461PW134. Наскоро един приятел ми го подари с дефект (открит в сервиз) изгоряло ТХО! Вкл. го пробно и нямаше картина,чуваше се "пищене" и защитата задействаше, но дисплея на предният панел оставаше да работи и можеха да се сменят програмите! Аз се порових малко, смених всички електролитни кондензатори в захранването, както и STR54041-M с STR54041 и 2SD1441RL с 2SD2333. След подмяната на тези елементи захранването тръгна появи се растер, но нямаше звук. Почнах да сменям програмите от клавиатурата на тв за да намеря образ, но уви изникна нов проблем - беше блокирала клавиатурата - нищо не можеше да се сменя нито програми, нито менютата за търсене и настройки. За проба махнах кр. транзистор 2SD2333, вкл. го пак защитата задейства, но копчетата вече работиха и се сменяха програмите. Като го сложих все едно че блокира процесора. Забелязах, че напреженията на паметта PCD8582 също се променят с и без крайния транзистор. С транзистора - 5краче(Data)-1V, 6краче(clock)-3,7V ; Без транзистора - 5краче(data)-4V, 6краче(clock)-1,5V, 5v има навсякъде и са в норма. Ако някой може да помогне със схема или указания къде е проблема ще съм му много благодарен! Пощата ми е mitaka_gb@abv.bg.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
jivko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ГР.Шумен

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 7:53    Заглавие: Отговорете с цитат

http://monitor.net.ru/forum/dload.php?action=category&cat_id=17 Тук има схема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mitaka_gb
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Окт 15, 2007 8:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за схемата помогна ми много. Захранващите напрежения са в норма, но изглежда че процесора или паметта не са добре. Когато пусна ТВ се появява картина и звук управлението работи за 2-3 секунди и "умира". Напреженията на паметта за тея 2-3 секунди са в норма SCL - 4V, SDA - 4V, после пада напрежението на SDA - 1V! Ако някой може да ми прати памет за тоя тв ще съм му много благодарен. Само още не мога да открия зависимостта на SDA сигнала от крайният транзистор,понеже без транзистора си ги има тея 4V и управлението работи :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
Потърси "ПРОБЛЕМ С PANASONIC TX-28W1DT, шаси ALPHA 2" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "ПРОБЛЕМ С PANASONIC TX-28W1DT, шаси ALPHA 2" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети