Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблеми със писане на CD-RW
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2007 23:29    Заглавие: Проблеми със писане на CD-RW Отговорете с цитат

На новата ми компютърна конфигурация се получава проблем че не мога нито да трия нито да записвам CD-RW дискове.Ако са записани другаде ги чете без проблем.Пробвах с различни които са на 12 скорост но не би.Работя с NERO 6.6.0.15.Записвачката е ATAPI DVD A DH20A3P.Дайте идея дали проблема е хардуерен или софтуерен и как да го реша ??? При опит за Erase Rewritable Disc уж започва да го трие но след малко изписва Ilegal Disc Sad
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2007 7:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Опитай първо тая програмка. Ако не стане и с нея търси нов firmware. И разбира се, първо почисти записвачката.
Върнете се в началото
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2007 9:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами то малко тъпо ама съм имал такъв случай.
Цъкни с дясно копче на записвачката и дай Properties отгоре иди на Recording и виж дали имаш отметка пред Enable CD recording on this device.Веднъж така като слгах драскачка на един приятел така не искаше и се оказа че бозата като е разпознала устройството не му е дала тая отметка по подразбиране Twisted Evil
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2007 20:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвах с програмката но и там не става.Записвачката и всичко е ново на 2 седмици така че почистване не е необходимо. Very Happy Тази човка за която ми пише showMANiak е сложена.Вероятно е нещо с драйверите или скоростите.Възможно ли е тази записвачка да не пише тези CD-RW които са на 4Х-12Х ? Иначе ги чете нормално.
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2007 21:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма логика да не ги пише.Пробвай да я махнеш от Device Manager и я закачи пак Rolling Eyes
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 14, 2007 23:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Този проблем съм го оставил назад защото не ми е толкова важен но възниква и друг проблем. Rolling Eyes При писане на DVD подложка независимо като ISO или DVD например MEMOREX 16X възниква следния проблем.Записа протича нормално на 12Х и на 16Х .Нерото ми предлага скорости 4Х 6Х 8Х 12Х 16Х Very Happy Ако избера по-ниска от 12Х някъде около полвината на 58 % буфера се изпразва изведнъж дава грешка и сме до тук Sad Evil or Very Mad Twisted Evil Не съм пробвал на други подложки но къде е логиката на високите скорости да пише добре а на ниските не Question Дали записвачката е проблема или нещо друго Question Смених Нерото с по стара версия но проблема остава.Дайте акъл от какво са тези бъгове Sad
Niakoi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Каръктаун

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 8:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Заради подобни проблеми, преди около половин година си смених записвачката Lite-On с друга, пак Lite-On, но по-нов модел и вече няма проблеми (уж). Определено следващата ми записвачка няма да е от тази марка Evil or Very Mad
Върнете се в началото
eler
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 17:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Я махни отметката от Enable CD Recording On This Devise и пробвай така. Понеже при мен я няма тази отметка и записвачката си записва без никакви проблеми. Мисля, че тази отметка се слага ако ще се ползва вградената в Windows функция за запис.
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 18:40    Заглавие: Отговорете с цитат

И още нещо-започнеш ли да записваш-спирай ВСИЧКИ други стартирани програми!От опит го знам!Изхабих камара дискове,докато отктрия тази ОПЦИЯ Evil or Very Mad

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niakoi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Каръктаун

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 19:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Ditronix написа:
И още нещо-започнеш ли да записваш-спирай ВСИЧКИ други стартирани програми!От опит го знам!Изхабих камара дискове,докато отктрия тази ОПЦИЯ Evil or Very Mad
eler написа:
Я махни отметката от Enable CD Recording On This Devise и пробвай така. Понеже при мен я няма тази отметка и записвачката си записва без никакви проблеми. Мисля, че тази отметка се слага ако ще се ползва вградената в Windows функция за запис.

Добре де! Защо като си записвам със старата записвачка - някакъв скапан TEAC, не е нужно да спирам никакви други работещи програми или да цъкам по разни отметки, а на Lite-On трябва да му нося вода от девет дерета, та дано не ми преебе някой диск!?
Върнете се в началото
Потърси "Проблеми със писане на CD-RW" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблеми със писане на CD-RW" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети