Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Pioneer или Yamaha
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Hoby
Гост

МнениеПуснато на: Сря Дек 15, 2004 22:22    Заглавие: Pioneer или Yamaha Отговорете с цитат

Здравейте.
Тази тема я пуснах в bgaudio.org но сега я пускам и тука.
От 2-3 седмици врънкам жената (не се смейте) да ми подари за Коледа усилвател.Обещах да карам на диета 2 месеца за компенсация.От Бургас съм и намерих следните два модела:
Pioneer A-307R -399лв
Yamaha AX-396 -429лв
Повече пари не мога да дам защото диетата се увеличава пропорционално на цената.
Молбата ми е,ако имате опит с тези два модела,да споделите кой е по удачното решение.

П.П. И да ми кажете какво означава " дъмпинг фактор" защото до сега съм си сглобил десетина усилвателя (вкл. и този от Млад Конструктор) но не съм срещал този термин.Освен това смятам,че горните усилватели звучат по добре от мойте самоделки.
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Дек 15, 2004 23:43    Заглавие: Re: Pioneer или Yamaha Отговорете с цитат

Hoby написа:
И да ми кажете какво означава " дъмпинг фактор"

Това превод от какъв език е? По руски има"демпфирование" и е отношението на товара (примерно 8 ома) към изходното съпротивление (или импеданс) на усилвателя (примерно 0,04 ома) и в този случай = 200.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Hoby
Гост

МнениеПуснато на: Чет Дек 16, 2004 1:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам как са го превели но така пишеше в магазина,та затова питам.
Върнете се в началото
Hoby
Гост

МнениеПуснато на: Чет Дек 16, 2004 23:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Свърши вече,купих си Ямахата.
Върнете се в началото
tt
Гост

МнениеПуснато на: Пет Дек 17, 2004 10:03    Заглавие: Отговорете с цитат

и как е? Very Happy
Върнете се в началото
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Дек 17, 2004 12:11    Заглавие: Отговорете с цитат

е кажи как е храни ли здраво щото и аз се насочвам към нещо такова Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Hoby
Гост

МнениеПуснато на: Пет Дек 17, 2004 13:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Усилвателя е доста добър.Вади чист и кристален звук.Слушам го с тонколони Jamo E-550.Корекцийте за високи и ниски честоти не са много дълбоки,най-много 5-6dB но аз съм го вързал към компютъра и от там ги компенсирам ако трябва. Басите са малко замътени но в един руски форум пише,че ако се сменят кондензаторите на захранването който са 6800mf на 12000mf всичко си идва на мястото.Тези дни ако имам време,ще го отворя и ще измеря с колко пада напрежението при товар,защото не ми се вярва Японеца да не го е сметнал както трябва.
Върнете се в началото
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 17, 2004 23:48    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="Hoby"]Усилвателя е доста добър.Вади чист и кристален звук.Слушам го с тонколони Jamo E-550.Корекцийте за високи и ниски честоти не са много дълбоки,най-много 5-6dB но аз съм го вързал към компютъра и от там ги компенсирам ако трябва. Басите са малко замътени но в един руски форум пише,че ако се сменят кондензаторите на захранването който са 6800mf на 12000mf всичко си идва на мястото.Тези дни ако имам време,ще го отворя и ще измеря с колко пада напрежението при товар,защото не ми се вярва Японеца да не го е сметнал както трябва.[/quote]
е кво стана то даваш една шапка пари и пак не получаваш готина машина то мойто кирливо студио от 74 година има по дълбока корекция и все пак да не забравиш да кажеш какво се показва от вътре как е крайното стъпало с чипове или транзистори Question
аз май съм прекалено любопитен ама в технополиса не ги отварят да ти покажат Laughing
Върнете се в началото
charli
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 18, 2004 19:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Da vi kaga che i az imam YAMAHA model RX-460 Natural Sound Stereo Refceiver (+ TUNER) ..i pri men korekziite ne sa mnogo dulboki (osobeno za niskite) ot koeto purwonachalno ne bqh mnogo dowolen, dage po edno wreme sugalqwah che sum go wzel.... qwno towa e prisushto za markata YAMAHA ..... w posledstwie razbrah che towa e edna dobra cherta i shte kaga zashto ... pravil sum srawnenie megdu moq usilwatel YAMAHA ( sus moite koloni (12" 150W)) , Technics, Sony, YAMAHA AX-592 (Stereo Integrated Amplifier)...znachi Technics-a i Sony imat mnogo po-dulboka korekziq ot dwete YAMAHI ,,, pri normalno slushane (normalno usileni) basa e deistwitelno po-mek .... No tuk idwa edno golqmo NO ..... pri usilwane na kolonite do dupka, t.e. usilwane koeto ne e suprowodeno s izkriwqwane na zvuka YAMAHite se sprawiha otlichno ...basa se zapazi napulno normalen (istinskiq bas idwasht ot pesenta)... da otbelega che BASS Defeat e na max pri izpitaniqta... t.e. basa e takuv kakuwto trqbwa da e .... dokato pri Sony i Tech. kolkoto poweche usilwash, tolkowa poweche trqbwa da namalqsh basa za da se zapazi kachestwoto na zwucheneto ..... S dwe dumi YAMAHA sa predwidili kolko trqbwa da e dulbochinata na usilwaneto za da ne se razmage zvukoizluchvaneto .....
Izvoda e sledniq : YAMAHA-ta e predwidena da swisi do dupka s extra kachestwo, dokato ostanalite swirat dobre pri normalno slushane na muzika .....
HOBY, menieto ti za kondenzatorite ti me zaintriguwa mnogo ... na moita YAMAHA kondenzatorite sa 5600uF (mai sa malko) ... shte ochakvam s neturpenie menieto ti po vuprosa za pada na naprevenie ... Imam i edin wupros . Zadulgitelno li e kondenzatorite da sa edin na kanal ili wruzvaneto v paralel ne e problem ?

Последната промяна е направена от charli на Нед Дек 19, 2004 12:35; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 18, 2004 23:53    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="charli"]
HOBY, mennieto ti za kndenzatorite ti me zaintriguwa mnogo ... na moita YAMAHA kondenzatorite sa 5600uF (mai sa malko) ... shte ochakvam s neturpenie menieto ti po vuprosa za pada na naprevenie ... Imam i edni wupros . Zadulgitelno li e kondenzatorite da sa edin na kanal ili wruzvaneto w paralel ne e problem ?[/quote]
според моето скоромно наблюдение чиповете не свирят и не свирят добре
веднага пример:
ресивър техникс (с някъв голям чип нещо като стк но не е стк) 2х100 вт. вързан към серийни колони,
ресивър кода 2х55вт.(с по два транзистора на канал лепнати на огромен радиатор) към същите клони на същото място(разположението на озвучителните тела е доста важно)
транзистора вади такъв готин и мек бас(без да се чувства на слух кривене) че направо ти идва да дадеш техникса за желязо.извод НЕ СИ КОПУВАЙТЕ УСИЛВАТЕЛИ С ЧИПОВЕ
кондензаторите са малки поне 10 000 сложи
Върнете се в началото
Потърси "Pioneer или Yamaha" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Pioneer или Yamaha" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети