Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Към рибарите
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Нед Сеп 30, 2007 15:30    Заглавие: Към рибарите Отговорете с цитат

На какво "скубете" костура в момента?Аз си падам по изкуствените стръви/блесни,туистъри,силиконови рибки,воблери/.В нашия район няма много едри костури,но ходим на яз. Пясъчник.При добра слука "излизат" парчета от порядъка на 350-500 грама.Понякога "вълшебната стръв" е силиконовата рибка/"трионообразно" движена около дъното/.В момента обаче кълве предимно на жива стръв-рибе.Иска се здраво обикаляне с лодката докато "напипаш" пасажа.По-миналото лято имаше колеги,които хванаха по 30 кг. и повече/за пускане обратно и дума да не става Embarassed/.Един от тях,така се увлече при изваждането на живарника,при опита му да го вкара в лодката,че се обърна горкия.
Ходя и за кефал,но вече е по "вял".Не гони,както през лятото,но за него си имам изпитана стръв,която "действа" до замръзването на язовира.Консервирана/сладка/ царевица от магазина.Има я на всякъде-по лев и нещо.Става и за червеноперката.Ходил съм и на яз. Батак-предимно зимата,на "дупка".Там костурите също са доста добри.
На зимна блесна/с бял червей или око от костур на тройката/,дава добри резултати...
Кажете и вие,да споделим опит...
Със здраве!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Нед Сеп 30, 2007 15:39    Заглавие: Отговорете с цитат

E тва е стравта Wink
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Сеп 30, 2007 15:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojilov написа:
E тва е стравта Wink

Мааалко не си по темата,но "стръвта" си я бива! Wink
Върнете се в началото
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Сеп 30, 2007 16:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojilov написа:
E тва е стравта Wink

Тц.Това е стръв за рибари,човека пита за стръв за костури.
Аз само веднъж съм ходил за костур и то на блесничка.Съвсем разбираемо е че при наличие на такъв голям гьол под носът ми нема да тръгна да обикалям по-малките.Сега чакам лефера да се появи и околу Варна и ..... .
п.п. блесничката която ползвах е кастмастер - жълта 7гр.Хванах 5 рибки и то не големи.
Върнете се в началото
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Сеп 30, 2007 16:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Разскажи малко повече за лефера.Как го ловиш?Аз съм на "ВИ" с морския риболов,но ще бъде интересно...
Върнете се в началото
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Сеп 30, 2007 17:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Има доста общо с риболова на костур - може на блесна,на рибка и на плувка на парче от рибка.На блесна разликата е че се води доста по-бързо блесната.На рибка още не съм хващал (имам предвид жива рибка) но ще пробвам тая година.Проходно олово с повод между 0.5 - 1 м и закачена жива рибка на кука 1 или 2 номер.Друг вариянт е дънен монтаж - олово 45 - 60 гр,на околу 30 см нагоре - първата кука и още 30 см нагоре втората,стръв дребен сафрид или парченце от него.На плувка се лови вечер на осветени места като стръвта е филенце от сафрид или друга дребна риба.Плувката е със светеща ампулка отгоре - голямо шоу е Very Happy .При всички монтажи се вземат мерки за предпазване на влакното щото тая гад гризка здраво.Някой ползват шлауфка от проводник,други запояват парче от струна,други като мен ползват плетено кевларено влакно.Дзвера се търси там където се събира дребна риба.Абе може много да се пише и има доста написано ама .... толкова за сега.Отивам да стягам сака че взе да се мръква и ме засърбяха макарите Very Happy .Време е за първия лефер за годината Very Happy .
Върнете се в началото
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Сеп 30, 2007 17:31    Заглавие: Отговорете с цитат

А,на слука и да "обявиш" резултата като се върнеш!
Върнете се в началото
Фикри Нури
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Kърджали

МнениеПуснато на: Нед Сеп 30, 2007 17:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Е не мога да не се обадя. Smile Пет месеца вече гоня костура. Беше благодат. Хващал съм и костури по кило. Предимно ходим на яз. Студен кладенец. Около с. Широко поле. Там има камънаци и добри места за костур. Върха беше преди месец когато хванахме 109 броя. Напълнихме две 20-литрови кофи от латекс. Кълве на малка рибка (слънчевка), от която има бол на брега. Напоследък нещо не е толкова активен, но затова пък излизат прилични екземпляри между 300 - 500 грама. На яз. Кърджали тази година костура е дребен. Утре сутринта, ако жената ме пусне Very Happy , пак ще хукна.
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Сеп 30, 2007 18:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Е-е-ех Фикри!-знаех,че ще "изплуваш" и ти/по темата,де/.Тук има един язовир,Жеков вир се казва и както споменах костура не е едър."Стандартния" размер е около педя и все такъв си стои от десетилетия.То, има и по килограм-хващал съм 5-6 такива парчета/разбирай на половина-рибари сме все пак Wink /.Та,мисълта ми е за по- дребния.С една от любимите ми блеснички/"Моска",на червени точици/,при добро време съм пълнил 3 чувалчета,от тези изкуствените дето ги ползваха за картофите едно време.Приспособил съм ги за живарници,като от горе съм вмъкнал един пръстен от дебел едножилен проводник,за да се пуска/в тях/ улова по-бързо.Това нещо,закачено с една връвчица през рамото е голямо улеснение.Имам си едно любимо място.Дълбочината е до над колената и като нагазя,съм в центъра на "събитията".Замятам в кръг/бавно и методично/ и на всяко второ замятане-"удар"...Чат,пак удря е кефал а има и добра щука.Язовирчето не го забраняват-води се Утайник.Има хора,които си прекарват целите отпуски тук.Палатки,палатки...Много е готино!...И да се върна малко на кефала.На тази царевичка/купена-не от магазините за стръв а от хранителните/,съм хващал/този път-без майтап/ 4.75 кг. за времето от 10.30 сутринта,до 15.30.Дълбочина-40 см.Стръвта лежи на дъното.Мнооого малка плувчица и замятам в страни от мен,на разстояние не повече от 2 метра от брега/самата стръв е на 5-6 метра от мен/.Излизат "хубавци" като телефонна слушалка/разбирай БТК/...
Е-х-х лято,лято! Май и то се изниза...
Върнете се в началото
dima
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Нед Сеп 30, 2007 18:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Костура и бялата риба ловим само на малка рибка,но тая година нещо костура е малко и е предимно дребен.Язовира е до село Одринци на 15 км от Добрич,до преди 2 години имаше много риба,но го отарашиха с мрежите.Има хубави таранки и червеноперки.Излиза и бяла риба,предпоследния път с преспиване хванахме две парчета 1,200 и 1,800 и други по-малки.Излиза и много сом по 35-40 кила,хващат го на каракуда и белица.
Потърси "Към рибарите" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Към рибарите" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 1 от 8

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети