Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с хард диск
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
al_bundy316
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 18:32    Заглавие: Проблем с хард диск Отговорете с цитат

Здравейте! Имам един проблем и се надявам да ме разберете и да ми помогнете. Значи, компютъра ми е с един хард - Hitachi 80 GB SATA2. Захранването му е обикновено - с букса с 4 извода, като тези на CD-тата. Взех си още 160 GB хард Seagate, но виждам, че буксата на захранването му е различна - със SATA захранващ кабел (с 15 извода). Затова не мога да го включа към захранването ми на компютъра, защото конекторите са различни. Та въпроса ми е: как да го свържа, за да работи и има ли някакви преходници, за да премина от обикновената букса в тази с другия стандарт? Надявам се, че ме разбрахте...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 18:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Има преходници, поискай в някоя фирма, не вярвам да е по скъп от 1-2 лева. Ако не намериш - обади се, ще ти подаря един.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
al_bundy316
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 18:49    Заглавие: Отговорете с цитат

pamporov написа:
Има преходници, поискай в някоя фирма, не вярвам да е по скъп от 1-2 лева. Ако не намериш - обади се, ще ти подаря един.

Благодаря много! Дано да има. Аз се съмнявах, защото буксата на харда е малко нестандартна - по новия стандарт е, а на захранването е с 4 извода. И затова питам, но ако има, колкото и да струва ще го взема.
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 19:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Грешката е моя. Гришане да си чувал за горещата супа Twisted Evil

Последната промяна е направена от old4 на Пет Сеп 21, 2007 20:17; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 20:05    Заглавие: Отговорете с цитат

old4 написа:Дъното ти има ли SATA контролер или е само с IDE ?
old4 Ти пак не си си сложил очилата.

Последната промяна е направена от grishan на Съб Сеп 22, 2007 19:50; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
al_bundy316
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 20:17    Заглавие: Отговорете с цитат

old4 написа:
Дъното ти има ли SATA контролер или е само с IDE ?

Ами кабела за данните от харда към дъното ми е SATA, но за захранването е обикновен. Нa новия хард захранващия кабел е SATA.
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 21, 2007 20:18    Заглавие: Отговорете с цитат

al_bundy316 написа:
old4 написа:
Дъното ти има ли SATA контролер или е само с IDE ?

Ами кабела за данните от харда към дъното ми е SATA, но за захранването е обикновен. Нa новия хард захранващия кабел е SATA.

Разбрах грешката е моя.По принцип със дъната си вървят комплекти с преходниците и SATA дисковете с които съм боравил всичките са с 15 пина не бях чувал с 4 пина затова питах.
Върнете се в началото
mihal
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Лясковец

МнениеПуснато на: Съб Сеп 22, 2007 6:51    Заглавие: Re: Проблем с хард диск Отговорете с цитат

al_bundy316 написа:
Здравейте! Имам един проблем и се надявам да ме разберете и да ми помогнете. Значи, компютъра ми е с един хард - Hitachi 80 GB SATA2. Захранването му е обикновено - с букса с 4 извода, като тези на CD-тата. Взех си още 160 GB хард Seagate, но виждам, че буксата на захранването му е различна - със SATA захранващ кабел (с 15 извода). Затова не мога да го включа към захранването ми на компютъра, защото конекторите са различни. Та въпроса ми е: как да го свържа, за да работи и има ли някакви преходници, за да премина от обикновената букса в тази с другия стандарт? Надявам се, че ме разбрахте...

Имам цял кашон преходници и сата кабели Wink Мога да ти пратя няколко ако искаш Smile
Върнете се в началото
al_bundy316
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 22, 2007 9:15    Заглавие: Re: Проблем с хард диск Отговорете с цитат

mihal написа:
Имам цял кашон преходници и сата кабели Wink Мога да ти пратя няколко ако искаш Smile
Мерси, обаче ако намеря в някой магазин, колкото и да струва ще го взема. Само дано да има!
Върнете се в началото
mihal
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Лясковец

МнениеПуснато на: Съб Сеп 22, 2007 9:36    Заглавие: Re: Проблем с хард диск Отговорете с цитат

al_bundy316 написа:
mihal написа:
Мерси, обаче ако намеря в някой магазин, колкото и да струва ще го взема. Само дано да има!

При нас струва 2.50 заедно със САТА кабела Wink
Върнете се в началото
Потърси "Проблем с хард диск" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с хард диск" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети