Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Колко са способните млади хора?
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
madjurov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2007 11:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако търсиш българи специалисти по каквото и да е, сбъркал си мястото! Трябва да ги търсиш навсякъде другаде по света, само не и тук - в България! Те се изнесоха, останахме само ние - баламите! Айде успех!
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Сеп 17, 2007 17:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо ли всичко написано до тук а и самият въпрос много ми прилича на хубавата тема на колегата за СОВАЛКАТА.
gogo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Сеп 18, 2007 8:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен въпроса не опира до наличие на техникуми и университети.Доста хора завършват Техническия в София(примерно) , но малко се връщат по родните си места (по мои наблюдения), а и защо да го правят след като в по-малкия град няма къде да се реализират като технически кадри.
Също съм на мнение, че Варна и Бургас имат предимство с пристанищата си.Способни хора мисля, че навсякъде има и няма да има недостиг.
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Сеп 18, 2007 9:30    Заглавие: Отговорете с цитат

gogo написа:
Способни хора мисля, че навсякъде има

Да.
gogo написа:
и няма да има недостиг.

Съмнително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 18, 2007 21:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе хора, вие сериозно ли ??? Това за "способните хора" имам в предвид. Покажете ми един способен млад човек, който ще ви свърши някаква работа и няма да ви скъса нервите. Който ще дойде 15 минути преди началото на работното време за да си подготви задачите за деня. Който ще си подреди работното място преди да си тръгне, защото утре може да го няма и друг ще трябва да се оправя в кочината му. Такъв, на който ще му дадеш проект на нещо си и той тихо с тефтерче и моливче ще вникне в това какво има там, къде и какви грешки има и как елегантно и без цвилене ще могат да се решат. Или такъв който няма да ви обяснява кое точно са му задълженията и ще чувства работата във фирмата като СВОЯ РАБОТА.

Няма такива. Проблемът не е във вузовете. Там дават рамката. Проблемът е в мисленето и най-вече в липсата на мислене.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 18, 2007 22:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи от заплатата Ваклине. Ако е от 1000 нагоре -ще стане и още как ,ако обаче искаш всичките тези работи за 300 лева заплата -е не си познал ,доматите гонят 2 лева пак !!!
Върнете се в началото
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Вто Сеп 18, 2007 23:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисленето/ или липсата на мислене/,които споменава Ваклин,са си в пряка зависимост от цената на доматите! Wink,както правилно се изрази ELP!Друго обяснение просто няма.Така,че ако евентуалния работодател/автора на темата/съумее да убеди подчинените си ДА МИСЛЯТ,те ще го правят с огрооомно удоволствие.
Върнете се в началото
globalist
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Moscow, Russia

МнениеПуснато на: Вто Сеп 18, 2007 23:49    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP написа:
Зависи от заплатата Ваклине. Ако е от 1000 нагоре -ще стане и още как ,ако обаче искаш всичките тези работи за 300 лева заплата -е не си познал ,доматите гонят 2 лева пак !!!

Се не отпъдя. В Москва няма заплати за оператори <(по-малко?) 14000RUR наоколо 800ЛВ . А пък за инженери - двойно повече!
Върнете се в началото
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2007 7:33    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP написа:

Не е до парите. Повярвайте ми. Пробвано е. Плащал съм на мои работници 100% от това което са си изкарали като съм купувал консумативите за работата им от моя джоб и пак си не стават. Не може да му дадеш 1000 лева при положение, че той с очите си вижда, че всичкото което е изкарал е 600. Не е да не е имало клиенти и цените в сервиза са точно колкото в другите сервизи. Отделно, че му събирам инструмента, чистя след него и безплатно го консултирам и за елементарни работи.

Продавач пък на авточасти да си намериш е абсурд. Пълна трагедия са. Няма усет, няма желание, нищо няма. и 2000 лева да му дам, пак няма да се появят.

НАРОДЪТ НЕ ИСКА ДА РАБОТИ! ИСКА ДА МУ ДАВАТ!
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2007 8:28    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP написа:
Зависи от заплатата .....Ако е от 1000 нагоре -ще стане и още как .....

ELP, тя темата малко се отнесе, но не знам дали ти се е налагало да търсиш хора за работа. Не говоря дори за някаква кой знае каква квалификация и изисквания. Уверявам те, че в 90% от случаите, дори не се стига до въпроса за парите за които те ще са съгласни да я вършат.
Намирането на кадърни и грамотни хора в днешно време не е никак проста задача.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "Колко са способните млади хора?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Колко са способните млади хора?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети