Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Стъпкови двигатели?
Иди на страница 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 18, 2007 23:39    Заглавие: Стъпкови двигатели? Отговорете с цитат

Реших да се опитам да си направя CNC машинка като видях ето тази статия: http://www.instructables.com/id/EG9RXG6F54HJ7SL/
и сега започвам търсенето и обсъждането с Вас.
Моята идея е да се използват двигатели от иглени или мастилено струини принтери.
какво ще кажете ? разумно ли е или ако не от къде да си набавя такива каквито са използвани в статията?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joda
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2007 0:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко отнесено ама какъв софтуер ще използваш след като заработи механиката?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Private
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2007 5:28    Заглавие: Re: Стъпкови двигатели? Отговорете с цитат

За още информация, задай CNC в тази и тази търсачки.
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2007 14:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Тоя проект е осъществим и ще работи с точност до 3-4мм... Става за изработката на разни табелки, знаци, логота и подобни, ама не и за финни елементи...
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2007 15:54    Заглавие: Отговорете с цитат

joda- в страничката която съм дал има всичко от софт до схеми и примерни изпълнения.
Моя въпрос е дали ще се получи с стъпкови двигатели от принтер ( те са с ремак с тук са ги направили със спираловидна ос при която изместването не от двигателя е почти невъзможно ) според мен не е много удачно, но реших да питам и ако става да търся от тях, а ако не да ми предлойите от къде да си купя и колко пари може да струват
Private- благодаря за инфото, но още съм доста бос, а в тези теми които намерих ходата обсъждат нещата на по-високо ниво.
Върнете се в началото
joda
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2007 16:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Oк, съжалявам ако те засегнах!

Би трябвало да са достатъчно мощни. Аз с един такъв (габарити 5,5см страна) направих механизъм за телоподаващо (колело Ф4см директно към остта) и работеше без проблем с 0,6 тел. А там усилието не е малко. Махнах го заради вибрациите които се получаваха при ниска скорост. При твоя CNC механизъм усилията са значително по малки.

Спираловидната ос всъщност е шпилка на метър. Ако вземеш неръждавейка мисля че даже е с доста добра точност. А и да не е отклоненията са части от милиметъра което за твоя механизъм е достатъчно. Гайките е по-добре да ги направиш за да няма луфт. Успех!
Върнете се в началото
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2007 19:08    Заглавие: Отговорете с цитат

не си ме засегнал просто обяснявам /и тона ми е нормален явно съм оставил грешно впечарление/
ми ако е от шпилка трябва да е с доста финна резба и колко е най-тънката шпилка?
http://www.instructables.com/id/Easy-to-build-CNC-Mill-Stepper-Motor-and-Driver-ci/
ето там има схема и обяснение за управлението на двигателите
Върнете се в началото
joda
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2007 19:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Реших да се застраховам Smile

Има и М3 ама ще е много ситна. Тъй като стъпковия прави >100 стъпки за един оборот мисля че точността ще е достатъчна каквато и да вземеш. 'Изследвал' съм такива шпилки (щото и в моята глава кръжат подобни проекти) и резбата прави добро впечатление (не е крива). Всъщност трябва правоъгълна резба ама такова нещо на бг пазара няма да намериш на цена за простосмъртни. Връзката с двигателя може и да е твърда (голяма лустърклема) но ако искаш гъвкава вземи парче от жило за километраж. Това е пружина в пружина като двете са противоположно навити. За релсите може и такива за чекмеджета със сачми. Знам къде има и прецизни надлъжни лагери (масивна релса и каретка) ама са цифра.

Ако имаш пред вид малката С-програмка (34КБ) това го видях но са по всяка вероятност само драйвери. Аз имах пред вид софтуер с който с разумно количество усилия да накараш механиката да направи нещо по-смислено от напред назад. Примерно да си напишеш името. Защото без такава програмка и механизма е сравнително безполезен.
Върнете се в началото
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2007 20:03    Заглавие: Отговорете с цитат

http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=1148&highlight=cnc&topicshow=RQ:%20CNC%20%E7%E0%20PC
ето тук има 2 програмки за едната намерих крак от раз, а за другата не съм търсил още Smile
аз да си направя управлението и механиката пък софт. ще се намери гаранция!
ако си мераклия да правил успоредно нещо, че да си помагаме Smile
Върнете се в началото
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2007 20:17    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.imafania.boom.ru/shem_lpt.htm - аз имам всичките елементи за електрониката, даже и програмиран процесор, ако остане свободно време ще ги налепя да една експериментална платка...
Потърси "Стъпкови двигатели?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Стъпкови двигатели?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Следваща
Страница 1 от 14

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети