Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с Ъглошлайфа-Raiders

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
GOTO
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2007 17:43    Заглавие: Проблем с Ъглошлайфа-Raiders Отговорете с цитат

Здравейте,приятели!Имам проблем с един Ъглошлайф-марка Raiders,проблема е следния като нов имаше екстрата бавно да тръгва с цел безопастност.След известна работа тази екстра изчезна и тръгваше като старите ъглошлайфи но не за дълго направо спря.Отворих го и разбрах че,една кутийка на която пише ERST-16A16(10)е изгоряла.Махнах я и свързах направо без нея и ъглошлайфа тръгна но незнам до кога без тази защита според мен.Ако някой има представа каква е тази част и за какво служи да ми пише.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2007 19:57    Заглавие: Re: Проблем с Ъглошлайфа-Raiders Отговорете с цитат

GOTO написа:
Здравейте,приятели!Имам проблем с един Ъглошлайф-марка Raiders,проблема е следния като нов имаше екстрата бавно да тръгва с цел безопастност.След известна работа тази екстра изчезна и тръгваше като старите ъглошлайфи но не за дълго направо спря.Отворих го и разбрах че,една кутийка на която пише ERST-16A16(10)е изгоряла.Махнах я и свързах направо без нея и ъглошлайфа тръгна но незнам до кога без тази защита според мен.Ако някой има представа каква е тази част и за какво служи да ми пише.

Тази "кутийка" е точно софт-старта/плавното потегляне/.Първоначално ти е пробил ключовия,за това е тръгвал на МАХ.След това явно е прекъснало нещо. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2007 21:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Небой се . Мойто Спарки и то беше тъй ама се скапа електрониката и съм на твоя хал . Този плавен запуск страшно добре пази ротора от пробиване в първичния момент на запуск ,защото тогава тока необходим за развъртането е близо 15 А и си представи каква жица е туй . Този плавен запуск разпределя за по дълъг период тази консумация и ротора се товари доста по-малко .
Потърси "Проблем с Ъглошлайфа-Raiders" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с Ъглошлайфа-Raiders" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети