Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Как се свързва тази лампа.
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ek3ekytop
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 16:01    Заглавие: Как се свързва тази лампа. Отговорете с цитат

Някои има ли схема или идея как се свързват тези лампи от типа PLL

Трябват ми за аквариум.
В магазина ми казаха,че не знаят как се връзва ,но мислели че е по тази схема

Купих такава лампа philips 55w дросел philips 58w и някакъв български стартер 4-80вата.
След като сглобих лампата по дадената ми схема като я включих започна да премигва постоянно и не можеше да се запали.След 3-4 мин премигване загря и запали.И всеки път така.Смених стартера със друг със същите параметри и светна веднага.Само понякога правеше пробрем докато запали.Работи така 5-6 дни и се прецака.Изхвърлих всичко и купих нова лампа с нов стартер и дросел.
Включвам я и пак същата работа.След смяната на стартера тръгна ,но този път за 1 ден.(не работеха нормално получаваше се някакво трептене, но не винаги)

Някои ако може да ми помогне ще съм му много благодарен!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 16:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо не опиташ да свържеш по тая схемичка:

http://img404.imageshack.us/my.php?image=lumlmp1bus0.jpg
ek3ekytop
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 16:55    Заглавие: Отговорете с цитат

ivan1959 написа:
Защо не опиташ да свържеш по тая схемичка:
[img=http://img404.imageshack.us/img404/3200/lumlmp1bus0.th.jpg]

Защото честно казано нямам толкова познания в областа.Мислех да свързвам към стартера кондензатор с по голям капацитет но лампата се прецака преди да го пробвам
Това нещо на схемата няма ли го готово да се купи?
Има ли по-лесен вариант или да се отказвам??
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 20:17    Заглавие: Отговорете с цитат

ek3ekytop написа:
...Това нещо на схемата няма ли го готово да се купи?
Има ли по-лесен вариант или да се отказвам??

Не намирам нищо готово, но това е много елементарна схема и човек с начални познания може да я направи. Само трябва да се намерят аналози на показаните руски диоди.
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 21:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Вземи си някоя евтина китайска енерго-спестяваща лампа и и използвай електрониката ,откачаш 4 те проводника на пурата и връзваш твоята. Има специализирани електронни баласти във "Бриколаж" ,но са доста по скъпи. С изправител може ,но ще почернее в единия край ,поради поляризацията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 21:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Схемата ти със стартера е вярна. Или се дължи на некачествени елементи, евентуално стартера, или на кофти ток. Ние преди време искахме да сложим такива лампи но гърмяха през 1 седмица. Дори фирмените не издържаха повече. Оказа се че е от некачествения ток. Сега вече работят. Варианта на ЕЛП е добър. На твоята има 4 извода. Това са две реотанчета които са нужни само за работа със стартер. Като разглобиш китайската енерго-спестяваща крушка там пурата е свързана само на две места с електрониката. Значи запояваш там две кабелчета и връзваш единия кабел на двата горни а другия на двата долни извода на твоята лампа. Разбира се мощността на електрониката трябва да съответства на тази на лампата. С такава електроника можеш да ползваш и пури с изгорели реотанчета.
Върнете се в началото
ShaGratH^
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 21:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Elp за съжаление може да не се получи с електрониката от евтина енергоспестяваща-лампата все пак е 55Вт, а такива енергоспестяващи няма (или поне не съм виждал)
Върнете се в началото
ivan petrov
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Тетевен

МнениеПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 22:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм пробвал с 18вт. енерго спестяваща на 40вт. пура и работи но мисля че има и 24 ватови ен.спестяващи.
Върнете се в началото
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 22:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
Като разглобиш китайската енерго-спестяваща крушка там пурата е свързана само на две места с електрониката. Значи запояваш там две кабелчета и връзваш единия кабел на двата горни а другия на двата долни извода на твоята лампа.

Този начин на свързване тестван ли е на практика лично от Вас?
Върнете се в началото
joda
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 0:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Тестван е лично от мен. Дори се забавлявах че мога да използвам пури изхвърлени от други на аванта Cool

Тестван е с една китайска енерго-спестяваща крушка преди няколко години. Опитах се да намеря остатъците но не можах и за да не се изкажа пак неподготвен отворих една от чешките които препоръчах ... пурата има 4 извода и са свързани и 4-те. Тъй като бях сигурен че реотаните тук не се използват (може и да греша) поразгледах платката и видях че са свързани през един кондензатор. Откачих изводите на пурата от кондензатора и закачих там еквивалентни съпротивления - пурата светна само на двата извода.

Не знам какво дърво съм разглобил тогава но имаше само два извода .. мога да си заложа малкия пръст. Възможно е реотаните все пак да са нужни при определени обстоятелства. Сподели ако знаеш повече. Инфото ще е полезно.
Потърси "Как се свързва тази лампа." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Как се свързва тази лампа." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети