Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
проблем със вертикална развивка на TV Samsung CW5083V,P69SA2
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
shark
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 12:50    Заглавие: проблем със вертикална развивка на TV Samsung CW5083V,P69SA2 Отговорете с цитат

Здравейте колеги, може да се каже че съм аматьор или по точно любител в ремонта на телевизори но имам голямо желание да се науча,така че предварителмо се извинявам ако задавам малко индиански въпроси.Проблемът ми е следния: когато включа въпросният телевизор на кинескопа се появявяат само две хоризонтални ивици - синя и червена.Нямам схема на телевизора а и все още нямам и идея от какво може да е.Моля помогнете.Блягодаря предварително.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 13:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
нямам и идея от какво може да е

да ама май имаш идея...
Цитат:
проблем със вертикална развивка

Захранен ли е чипа на ВО да провериш на първо време примерно...
Има ли генерации на входа,спойки.
Самия чип дали е жив...Такива ми ти неща....

И преди да почнеш да пишеш е хубаво малко да попрочетеш тва онова за кво става въпрос тук-за да започнеш да се ориентираш малко във форума-в "Ремонти" си отворил тема и питаш за схема...
Тук си отворил в раздел "Търсене на схеми" пак същата тема и искаш съвет за ремонта...
Пуснал си и още теми от които нужда няма-една стига...
Мейл не си си показал на който да ти се прати тая схема...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
shark
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Сеп 10, 2007 18:50    Заглавие: Отговорете с цитат

извинявам се за излишните теми,маила ми е ivan40_@mail.bg
За спойките го огледах, проблемът в началото беше че от време на време на изображението се появяваха смущения,които изчезваха след като размърдвах буксата за антенния вход.като огледах платката се оказа че има пропукване което прекъсва няколко пътечки.Запоих всичко но след като включих телевизора се появиха тези две хоризонтални ивици и нищо повече.добре е че ми казваш да вида дали генератора за ВО е жив ама това не ми говори много.даже и не знам къде се намира генератора.Ако има някъде из нета някаква литература ще ви бъда благодарен да пратите някой образователен линк
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Сеп 10, 2007 19:04    Заглавие: Отговорете с цитат

shark написа:
извинявам се за излишните теми,маила ми е ivan40_@mail.bg
За спойките го огледах, проблемът в началото беше че от време на време на изображението се появяваха смущения,които изчезваха след като размърдвах буксата за антенния вход.като огледах платката се оказа че има пропукване което прекъсва няколко пътечки.Запоих всичко но след като включих телевизора се появиха тези две хоризонтални ивици и нищо повече.добре е че ми казваш да вида дали генератора за ВО е жив ама това не ми говори много.даже и не знам къде се намира генератора.Ако има някъде из нета някаква литература ще ви бъда благодарен да пратите някой образователен линк

Я огледай хубаво-какво си запоил.Съмнява ме че си си вкарал автогол.Виж да не си снадал някоя пътечка погрешно,да не си направил късо между пътечки-такива елементарни неща на първо време.
Ако имаш възможност дай детайлна снимка на платката от страна спойки там където си запоявал...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Сеп 10, 2007 19:14    Заглавие: Отговорете с цитат

AN5512 ти е чипа на ВО.Виж го дали има захранване на първо време.
Краче 9-24В трябва да има поне.
shark
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Сеп 10, 2007 22:37    Заглавие: Отговорете с цитат

това ще го направя утре и ще пиша какво е станало,и ще пратя и снимка
Гост

МнениеПуснато на: Вто Сеп 11, 2007 15:04    Заглавие: Отговорете с цитат

има два проблема:такъв чип няма на моя телевизор, и втория е че не мога да кача снимките
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 11, 2007 15:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
има два проблема:такъв чип няма на моя телевизор, и втория е че не мога да кача снимките

Този чип трябва да е прав и монтиран на радиатор-я огледай хубаво.
На изхода му трябва да са свързани кадровите отклонителни бобини.
Те представляват един съединител с 4 извода-2 за редовите бобини и 2 за кадровите бобини.
За снмки можеш да ползваш следните сайтове-
http://www.imageshack.us/index.php
http://www.picvalley.net/
Темата я местя в "Говорилнята".
shark
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 11, 2007 22:47    Заглавие: Отговорете с цитат

качих снимките на
а за другото ще го проверявам в четвъртък
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 12, 2007 6:34    Заглавие: Отговорете с цитат

shark написа:
качих снимките на
а за другото ще го проверявам в четвъртък

Хубаво си я качил-ама дай линк към самите снимки де-това е линка към заглавната страница на сайта... Rolling Eyes
Потърси "проблем със вертикална развивка на TV Samsung CW5083V,P69SA2" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "проблем със вертикална развивка на TV Samsung CW5083V,P69SA2" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети