Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся схема на монитор MAG 786PF
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Чет Сеп 06, 2007 20:43    Заглавие: Търся схема на монитор MAG 786PF Отговорете с цитат

Имам на 786FS но май има разлики. На моя (монитора е мой) процесора е EMC6700D057. Котролера на развивките е TDA9116. Сега нямах време да се занимавам подробно с него, но искам да опиша какво стана докато го пусках. С включването нещо в него изщрака необичайно силно и след това заработи, но разтеглен по хоризонтала и не се поддава на регулиране. И нещо замириса на изгоряла пластмаса (или подобно), но вътре не намерих нищо нагоряло. Нямах и време за обстоен преглед. Понеже не съм ремонтирал такъв, ако някой ме насочи ще съм благодарен. Мерси предварително Smile
zapad
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Асеновград

МнениеПуснато на: Чет Сеп 06, 2007 22:01    Заглавие: Отговорете с цитат

адаш, имаш поща
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 9:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Koлеги, закъсвам с тоя монитор. Всичко което меря е здраво. Единствено ме съмнява е TDA9116 (по схемата която имам е TDA9112 или /3/5, но според дейташитовете, които намерих май са еднакви) - съмнението ми идва от това, че импулсите на 28 извод не се променят при изменяне на хориз. размер от менюто - иначе всички други функции работят. Или ще излезе процесор? Моля за помощ! Embarassed
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 10:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Я смени резолюцията на 800/600 и кажи какво се получава пробвай със всички резолюции и пиши.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 11:24    Заглавие: Отговорете с цитат

old4 написа:
Я смени резолюцията на 800/600 и кажи какво се получава пробвай със всички резолюции и пиши.

Размерите на изображението се променят, но все така не се регулира размера. Сега забелязах, че не се наблюдава промяна и при регулиране на възглавницата и трапеца.
P.S. Освен това на осцилоскоп импулсите, подаващи се на Q719 (IRF634A по схема) не се променят при регулиране от менюто. Съответно напрежението подавано за захранване на ТХО също не се променя и е 95V.
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 13:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Я огледай по внимателно какво е замирисало.Едва ли е процесор. Има едни транзистори , средномощни, отговарят за хор. размер и геометрията. Получават напрежение което се стабилизира също от един такъв транзистор. Сега така говоря наизуст щото нямам схема, но такъв дефект съм оправял на десетина монитора поне. Огледай много добре електролитните кондезатори, резисторите, транзисторите. Все нещо е нагоряло за да замирише!
Имам схемите на два MAG-a пращам ти ги на пощата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 13:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Нищо нагоряло не виждам за съжаление. Сега ровя пак. Все още имам надежда.
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 13:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо не огледаш и платчицата която е на самия кинескоп/на развивката/ и самата развивка.Ама си бележи кое къде е да нямаш после проблем със сходимоста.Разгледай и големите неелектр. кондензатори около основата на крачетата.Не може да замерише чак така и да не се види къде е.
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 14:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Пепи, не е в развивките проблема, вЕрвай ми Very Happy, някое електролитче е изпушило, огледай за надути ел.кондензатори!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 15:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен съм ,логично е да е така,ако беше в развивките нямаше да се разшири картината а да се свие,прегъне и т.н.Ама човек знае ли?Електролитите предполагам че колегата ги е огледал.На мен по ми се струва че някой транзистор е укъсил и съпротивлението през което се захранва е изпушило и ако е нагоряло от долната страна много вероятно е да не се вижда.Така само гадаем.Защо някой не качи схемата да я видим ако я има та да спрем с врачуването.
Потърси "Търся схема на монитор MAG 786PF" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся схема на монитор MAG 786PF" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети