Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Препрограмиране на дискети от нинтендо

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sirius_alpha
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Авг 15, 2007 15:05    Заглавие: Препрограмиране на дискети от нинтендо Отговорете с цитат

Здравейте, наскоро ми домъчня за старото нинтендо и тъй като мойто отдавна съм го затрил отидох до близкия бит пазар и грабнах първото което намерих. Оказа се че вътре има 9 999 999 игри Smile. Всъщност игрите са само 7, както и да е, изнамерих си и дискети от магазин за по един лев, но те се оказаха също толкова постни на култуви заглавия от моето детство както и самата конзола. Та ми хрумна, ако можете да ми помогнете, чудя се дали може да презапиша някоя от дискетите с игрите които ми трябват. Щото ром-ове из нета бол, така че ако можете да помогнете ще е супер Smile. Имам един ProPic 2 та се чудя с него става ли и изобщо как се прави т'ва, ако е възможно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Сря Авг 15, 2007 18:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Убаво къв е проблема-из нета освен ромове има и купища емулатори-и да си ги цъкаш направо на компа...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sirius_alpha
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 8:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе има и съм ги цъкал, ама друго си е да седнеш пред телевизора със конзолката . . . спомени к'во да прайш-носталгия Cool
Върнете се в началото
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Чет Авг 16, 2007 14:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз на компа си играя на PlayStation - имам джойстик също като за него, емулатор и голям телевизор Grundig Very Happy Останалото е песен Smile За нинтендото - в гугъла като напишеш Nintendo 8-bit излизат куп глупости но не и програматор за дискети, явно такова нещо няма...
Гост

МнениеПуснато на: Пет Авг 17, 2007 18:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Milen_haskovo написа:
Аз на компа си играя на PlayStation - имам джойстик също като за него, емулатор и голям телевизор Grundig Very Happy Останалото е песен Smile За нинтендото - в гугъла като напишеш Nintendo 8-bit излизат куп глупости но не и програматор за дискети, явно такова нещо няма...

Готино, но така и така съм се снабдил с хардуер Smile
Върнете се в началото
Lenux
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 04, 2007 2:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Такова нещо като препрограмиране на дискети няма. Доколкото знам те са за еднократна употреба Laughing в смисъл,че веднъж се програмира на тях и после и да става да се препрограмира то само китайците знаят как. Търси дискети по пазарите или си седни на компа и се забавлявай. А до колкото до дискетите от 1 лев-доста са скапани и със скапано и еднотипно съдържание,по добре пообиколи пазарите и ще намериш това което търсиш.
Sympozium
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 05, 2007 16:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
Milen_haskovo написа:

Готино, но така и така съм се снабдил с хардуер Smile

Ако си от София разходи се до Илиянци и си купи има дискети по 3-4 лв може и по ефтини да има.
Върнете се в началото
ji4kajiata
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 22:37    Заглавие: Дискети Отговорете с цитат

Този чип не със сигурен 100% но мисля, че е нещо като PROM - тоест не се презаписва! Бих метнал като идея, защо да не се използва на негово място някакъв контролер(адресен адаптер, който да кумоникира със системния контролер на играта) и някаква Flash памет, където да се вкарва ROM файла с играта. Само като идея, немога да кажа точно, защото незнам какъв точно е типа на чипа в дискетата. Търсете по Google. Но да не забравим, че си е доста разправия. Аз лично не бих се захванал. По-добре си купи дискети за по 1-2 лв. Wink Smile

Atheros - истинският контролер!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Препрограмиране на дискети от нинтендо" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Препрограмиране на дискети от нинтендо" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети