Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с TA8690AN
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Сря Сеп 05, 2007 16:49    Заглавие: Проблем с TA8690AN Отговорете с цитат

ТВ-то е Audiosonic KT-8347 шасито не ми е известно
Състав:
M34300N4-012SP
TA8690AN
TA8445K
Проблема ми е с тази интеграла TA8690AN . При пускане на тв-то след около 10-20 сек. си изгубва звука, при опит за търсене на програми неспира на търсене, след около 10-15 мин тв-то се изгася само. До тук дефекта е един за тези три проблема но немога да открия проблема, пробвах какво ли не но явно не ми стига информацията. АФТ държи картината стабилно. При мерене и проби установих че с подаване на сигнал от външен източник тв не се гаси. Единствения начин за да изкарам звук е като дам на маса пин 36 през 330к съпротивление но така започва да ми влошава картината и въпреки това започва да спира на повечето програми на търсене. Моля се някой да си е патил с такъв проблем за да ме ориентира че вече луднах.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Сря Сеп 05, 2007 16:53    Заглавие: Отговорете с цитат

И трите проблема се дължат на едно и също нещо-
Очевидно нямаш сигнал IDENT към процесора-почваш и следиш откъде идва и къде се губи преди да опре до крачето на процесора-по пътечката,по пътечката и право при мечката. Very Happy
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 05, 2007 18:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако ми и кажеш кой е тоя сигнал като немам схема ще почерпя.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 06, 2007 8:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Пращам ти на мейла схема на Деу C50N то е доста близко и поне може да се ориентираш за кво става въпрос...
Сещам се кое е шасито-имаше и такъв AKAI но точната схема я нямам.
Гледай хубаво как идентифицира въпросния процесор и провери имаш ли и VSYNC но процесора.

Последната промяна е направена от Bojilov на Чет Юли 17, 2008 16:31; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 06, 2007 10:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Видео проца е друг но присъства V-Sync сигнала на проца - за друго изобщо не се ориентирах. Crying or Very sad Май повече жокери ще ми трябват.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 06, 2007 11:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Пращам ти още една схема-дано по нея по-да се ориентираш,но и тя е с друго видео-иначе процесора е същия...
Огледай кво става и около крачето за AFT
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 06, 2007 12:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де и аз изрових една камарта схеми за да мога да чета добре даните но така и ненамирам идентификацията за която да ми стопира сигнала за търсене, а видео проца е аналогов - би трябвало да е още по лесно а то става все по сложно.
Върнете се в началото
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 06, 2007 12:48    Заглавие: Отговорете с цитат

AFT ми е 31 пин и на него имам 0.30в. и заминава в 8 пин на вертикалната схема. На осцилоскопа немам почти нищо като импулси с изключение на шума които се вижда на деление 100mv.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 06, 2007 13:18    Заглавие: Отговорете с цитат

cdi написа:
AFT ми е 31 пин и на него имам 0.30в. и заминава в 8 пин на вертикалната схема. На осцилоскопа немам почти нищо като импулси с изключение на шума които се вижда на деление 100mv.

Значи това трябва да се пада 8ми как на процесора-виж там кво става и има ли разлика със и без сигнал.
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 06, 2007 13:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Там е белята - почнах да връщам занад по пътечките и проблема излезе точно на този крак 8 - преди това взема от видео проца и подава на базата на един транзистор, емитера заминава на въпросния 8 пин и той се губи като сигнал не като напрежение. Сега ще попремеря още малко за д азнам с сигурност какво става около транзистора но на базата му нямам никакви отклонения докато има звук и след изчезването му - само емитера си променя на осцилограмата.
Върнете се в началото
Потърси "Проблем с TA8690AN" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с TA8690AN" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети