Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
как поправяте прекъснати меки връзки в високоговорители?
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2004 21:00    Заглавие: как поправяте прекъснати меки връзки в високоговорители? Отговорете с цитат

здрасти имам един 60 ватов бг говорител Very Happy и съм го пъхнал в един голям шкаф свири супер и вади приличен бас пък и аз като надуша че комшиите ги няма го пържа яко усилвателя ми е студио 35 вата и на 2 пъти на вг. му къса меките изводи от намотката към проводниците как става това като вг е 60 вата а ампа е 35 !? първия път го поинах набързо с калай и колофон и го затворих обаче след 2 часа пак се откъсна втория път поудължих малко мвката връзка с обикновен проводник и слава богу издържа 2/3седмици ама ся пак се скъса. КАК ДА ГО СВЪРЖА ЧЕ ДА НЕ СЕ ОТКЪСВА ПОВЕЧЕ ? искам да занеса ампа и колоните при едно аверче и на нова година да се накефим ама ако вг. ме предаде пак по същия начин много ще стане!(май стана много дълго но бях длъжен да обясня)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2004 23:17    Заглавие: Отговорете с цитат

меките връзки се късат заради вибрациите на мембраната. проводникът се огъва най много на мястото където е закрепен към мембраната и към изводите на говорителя.
можеш да намалиш трептенията при резонанс, като увеличиш активните загуби на кутията. това може да стане примерно като я напълниш със вата. допълнително можеш да намалиш Q фактора като използваш по възможност нискоомов усилвател и високоомов говорител. незнам дали си забелязал че повечето тонколони които струват нещо са 8 ома

Последната промяна е направена от guitman на Нед Яну 13, 2008 9:08; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2004 23:25    Заглавие: Отговорете с цитат

моят вг е 8 ома а кутията ми е около100 литра на око може и да не е толкова има дупка около 10 см диаметър(фазоинвертор) и вътре в нея има една тръба около 12/15 см навътре свири чудесно не искам да запълвам обема с вата защото мисля че ще се намали баса Mad няма ли някъкъв компромисен вариант? Very Happy между другото гледам че има някакви програми който след въвеждане на данните на вг изчисляват какъв Very Happy "сандък" Very Happy да му се сложои можеш ли да кажеш нещо по въпроса?
пс моят вг се къса не където е намотката ами другия краи по далечния от намотката
Върнете се в началото
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2004 23:45    Заглавие: Отговорете с цитат

от ватата няма да се намали баса а ще се укротят "хаотичните" трептения на говорителя. няма да "пърди" Wink , няма да прави земетресение Wink и ще се чуват много повече неща от музиката. знам че искаш да чуваш звук от типа "тупц-с-с тупц-с-с" но повярвай ми не това е качественият звук и съм сигурен че скоро ще го разбереш.
мисля че бях достатъчно образен Very Happy
послушай ме!!!
успех!
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2004 23:50    Заглавие: Конкретна помощ Отговорете с цитат

Намери си литцендрат- най лесно от стара аналогова централа- там номераторите са направени с такива жици, а ако си от Стара Загора обади се, ще ти дам. А това за късането до мембраната и до краищата е вярно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2004 23:57    Заглавие: Отговорете с цитат

аз имам отделни колони за цссс(от 500 хц примерно нагоре) не са много големи с по един 6" и пищялки и се пъхам между тях (зада хвана стереото) наистина стереото си стерео и отпред мен седи прословутия сандък който съм нагърбил с ниските и от него изисквам бас Very Happy . не среда, средата си идва от другите колони .сандъка е еднолентов(няма филтър но и така си е супер) и действително при самостоятелна работа не можеш да разбереш какво слушаш но като пусна 3 колони едновременно става лудница все едно си в яка дискотека (е налягането е дестократно по малко Wink но присъства почти цели честотен диапазон повярваи и трите колони са парвени от мен а едно аверче (той има техникс 2х 100вт. и колони силвър вега 12"бас 3 лентови) се чуди и мае как може тия скованаи трошки да свирят така почти като неговата прилична конфигурация
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Дек 10, 2004 14:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Моя горчив опит казва,че тия меки проводници (въжета) се заменят само с такива същите и при това не работили.За съжаление до сега не съм видял магазин,който продава такъв артикул.Ако имаш аверче,което учи в Благоевград,натовари го със задачата да иде до ЗВГ-то и там с много чар,да изкопчи от леличката,която ремонтира говорители някое и друго парченце.Аз също съм "ЗА" българските говорители,когато не са залепени накриво,още в производството. Laughing Успех!
Върнете се в началото
bazz_kikk
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 10, 2004 16:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Не му е тука мястото май, ама все пак има ли някой Thiele-Small параметри на говорители, дето ги има по магазините, ама не джамота-мамота ами български, китайски и изобщо всичко което е на студентски цени?
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Дек 10, 2004 17:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи след като днес сложих четки на прахусмукачката (чайка 10 руска машина ) и едната се счупи след 5 мин работа и след няколко пъти зглабяне и разглабяне ми писна мога да кажа следното : четките са направени със същия гъвкав проводник като за високоговорителите . Така, че старите четки ще свършат работа все за нещо Very Happy Cool
Върнете се в началото
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Пет Дек 10, 2004 17:56    Заглавие: Отговорете с цитат

А поогледай малко двата вида проводника и ще видиш че този за високоговорителя е със медно покритие върху текстилна основа а този за четките е само меден многожилен проводник и има разлика от небето до земята между двата вида
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "как поправяте прекъснати меки връзки в високоговорители?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "как поправяте прекъснати меки връзки в високоговорители?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети