Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Рид-ампули,нормално затворен контакт(превключващ)Please
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Kacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2004 22:32    Заглавие: Рид-ампули,нормално затворен контакт(превключващ)Please Отговорете с цитат

Къде в София мога да намеря рид-ампули с превключващ контакт,и на какви цени?Благодаря предварително!
kostadin iantchev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Дек 03, 2004 2:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма да намериш никъде. Има едни рид релета с такава ампула вътре. Изважда се много трудно. По-добре да търсиш рид релета с превключващ контакт.
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Пет Дек 03, 2004 7:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеш да си я направиш от две ампули с нормално отворени контакта но е доста играчка .Иска се търпение и подходящи магнити.
сс
Гост

МнениеПуснато на: Пет Дек 03, 2004 19:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да вземе6 от някоя фирма за аларми магнитен датчик за врата при някой датчици има изведен и нормално затворения контакт
Върнете се в началото
bongo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Нова Загора

МнениеПуснато на: Пет Дек 03, 2004 23:57    Заглавие: Превключващ рид контакт Отговорете с цитат

Ако става въпрос за единична бройка, мога да помогна - имам една такава - около 40 мм е дълга и е 7-8 мм в диаметър.
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Съб Дек 04, 2004 0:24    Заглавие: Отговорете с цитат

kostadin iantchev написа:
Няма да намериш никъде. Има едни рид релета с такава ампула вътре. Изважда се много трудно. По-добре да търсиш рид релета с превключващ контакт.

Ами една идея : залива се пластмасовото реле със спирт за горене или бензин и да се запали. Накрая ще остане стъклената ампула Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 04, 2004 9:03    Заглавие: рид ампули Отговорете с цитат

Да ти имам идеите Славчо! Личи си ,че в живота си не си виждал рид реле залято с епоксидна смола,каквито са повечето от тях! Колега ако става въпрос за една две бройки ,мога да ти услужа. Ако търсиш промишлени количества ,потърси в безистена на пазара Г Кирков /има магазин за електроника/ ,в Амета или Електрон на Борис 1 пак около пазара.
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 04, 2004 19:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами имам едни 5 волтови рид релета но съм ги отварял никога (нали са заляти ) Very Happy иначе идеята ми може да е малко налудничева, но само така успях да извадя феритите на един импулсен трансформатор залят с епоксидна смола. Smile и го предложих като идея само. Е няма да се меся повече , защото няма как да помогна.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 04, 2004 22:09    Заглавие: OK Отговорете с цитат

Ей ,Слав4о ,не се обиждай и извинявай ако съм те засегнал идеята беше ,че при висока температура рид ампулата ще отиде на кино ,но ферита не.Аз лично ги разлепвам с пистолет за горещ въздух -става добре и не се трошат. Мога да ти кажа обаче че преди години ремонтирах едно импулсно на усилвател Сони и ферита му се счупи при разглобяването /за да го проверя за намотки накъсо/ на 3-4 парчета ,после ги залепих добре с каноконлит и стана като нов-не му пречеше на работата въобще. Тъй че смело с феритите!!
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 04, 2004 23:11    Заглавие: Отговорете с цитат

А не съм се убидил Very Happy няма причина да се засягам ако нещо някой не е прав е добре да му се направи забележка Exclamation и аз малко глупост май казах напреди Rolling Eyes , ама това с ферита и при мен се случи, само че доста повече парчета се получиха Laughing от високата температура да е било и от зора при разглабянето, но сега ще ги лепна с каноколит щом това не оказва влияние
Върнете се в началото
Потърси "Рид-ампули,нормално затворен контакт(превключващ)Please" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Рид-ампули,нормално затворен контакт(превключващ)Please" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети