Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Конкретен въпрос връзка РС ---> ТВ

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Танков
Гост

МнениеПуснато на: Сря Дек 08, 2004 11:33    Заглавие: Конкретен въпрос връзка РС ---> ТВ Отговорете с цитат

Извинявам се ако тази тема е дискутирана. Искам да си вържа РС-то към телевизор който се намира в друга стая. Рс-то ми е с Windows XP, видеокартата е GForce4 MX440, телевизора е LG със скарт букса, там слагам преходник чинч-скарт заради това, че си гледам записи от видеокамерата/аналогова/. Купих си кабел около 5 метра S-video --> Composite /от страната на картата е куплунг с 4 пина, от другата чинч(камбанка) която мушнах в скарт преходника за видео, така както получавам образ от видеокамерата/ , свързах кабела, стартирах РС-то и видях че е разпознало втори монитор, щракнах върху него и там някаква си отметка и видях тапета от Рс-то, но беше черно-бяло. Въпросите са:
1. Защо не е цветно ??
2. В сетинга на втория монитор имаше разни настройки, с щракане върху една от тях ми се появи целия екран от РС-то, не само тапета а и всички икони, пак черно бяло, но монитора ми (Dell P990) изгуби образа, с мишката трябваше да щракам на изображението върху ТВ-то- добре че за проба го сложих до РС-то. Значи възможно ли е изображението да се гледа едновременно на монитора и телевизора за да може от монитора да стартирам плейър /например филм/ ??? РС-то и ТВ-то са в отделни стаи и не виждам какво става.
3. Кажете какви настройки да направя въобще, там имаше за втория монитор някакви драйвери - два броя, херци и тем подобни.
4. Чел съм някъде във форумите, че причината може да е в кабела, но черно-бялото изображение го има, е леко е размазано. Кабела го купих от Пегас /Варна/ и други хора купуваха за тази цел. Да не е нещо от този скарт преходник той има три входа за чинч - на жълтия мушкам камбанката на съседния аудио, третия какъв е не знам??. Продавачката обясни че точно такъв кабел ми трябва /дано да разбира/.
За бога братя дайте ми по-подробна информация. Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 08, 2004 12:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Просто сигнала от С-видео кабела ти е разделен на яркостен и цветови.Трябва да ги съединиш с кондензаторче 1 нанофарад върху резистор 1 килоом.Порови в нета кои от крачетата на малката букса(С-видео) бяха яркостен и цветови,че сега нямам време.Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Танков
Гост

МнениеПуснато на: Сря Дек 08, 2004 13:16    Заглавие: Знам ги ама....... Отговорете с цитат

Знам кои са крачетата, но би трябвало това да е направено, след като купувам готов кабел. Пак казвам от страната на видеоплатката е куплунг с 4 крачета- Y, C, GND, GND - от другата е една камбанка /чинч/, значи следва на тази камбанка сигналите Y C - яркостен+цветове да идват смесени ?? Не знам отваря ли се този куплунг да видя как е направено. По-скоро мисля нещо не съм настроил.
Върнете се в началото
KokoBoko
Гост

МнениеПуснато на: Сря Дек 08, 2004 15:00    Заглавие: Re: Конкретен въпрос връзка РС ---> ТВ Отговорете с цитат

Танков написа:
Извинявам се ако тази тема е дискутирана. Искам да си вържа РС-то към телевизор който се намира в друга стая. Рс-то ми е с Windows XP, видеокартата е GForce4 MX440, телевизора е LG със скарт букса, там слагам преходник чинч-скарт заради това, че си гледам записи от видеокамерата/аналогова/. Купих си кабел около 5 метра S-video --> Composite /от страната на картата е куплунг с 4 пина, от другата чинч(камбанка) която мушнах в скарт преходника за видео, така както получавам образ от видеокамерата/ , свързах кабела, стартирах РС-то и видях че е разпознало втори монитор, щракнах върху него и там някаква си отметка и видях тапета от Рс-то, но беше черно-бяло. Въпросите са:
1. Защо не е цветно ??
2. В сетинга на втория монитор имаше разни настройки, с щракане върху една от тях ми се появи целия екран от РС-то, не само тапета а и всички икони, пак черно бяло, но монитора ми (Dell P990) изгуби образа, с мишката трябваше да щракам на изображението върху ТВ-то- добре че за проба го сложих до РС-то. Значи възможно ли е изображението да се гледа едновременно на монитора и телевизора за да може от монитора да стартирам плейър /например филм/ ??? РС-то и ТВ-то са в отделни стаи и не виждам какво става.
3. Кажете какви настройки да направя въобще, там имаше за втория монитор някакви драйвери - два броя, херци и тем подобни.
4. Чел съм някъде във форумите, че причината може да е в кабела, но черно-бялото изображение го има, е леко е размазано. Кабела го купих от Пегас /Варна/ и други хора купуваха за тази цел. Да не е нещо от този скарт преходник той има три входа за чинч - на жълтия мушкам камбанката на съседния аудио, третия какъв е не знам??. Продавачката обясни че точно такъв кабел ми трябва /дано да разбира/.
За бога братя дайте ми по-подробна информация. Благодаря предварително.

Vkluchi si PALB zashtoto nai veroiatno ti po default NTSC nastroikata na videokartata
Върнете се в началото
Потърси "Конкретен въпрос връзка РС ---> ТВ" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Конкретен въпрос връзка РС ---> ТВ" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети