Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Layout

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
KpaX
Гост

МнениеПуснато на: Пон Дек 06, 2004 15:38    Заглавие: Layout Отговорете с цитат

Здравейте.
Имам един олигофренски проблем. Опитвам се да се уча да правя печатни платки на OrCAD, но стигам само до това че си отварям нетлиста и си вкарвам футпринтите в Layout. След това...греда. Проблема е че бутона autoroute е сив. Не мога да разбера защо става така след като уж всичко е наред - задал съм Obstacle, кои layers да се рутират и т.н.
Не мога да намеря свястен туториал, така че ако на някой му се занимава да ми напише step-by-step как трябва да става всичко (като за улигофрен какъвто явно съм Smile )
10x за помощта!
Върнете се в началото
KpaX
Гост

МнениеПуснато на: Пон Дек 06, 2004 20:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Май на никой не му се занимава...
Върнете се в началото
Zdrav
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Дек 06, 2004 23:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Под Obstacle имаш впредвид че си задал очертанията на платката като Obstacle и той е от тип "Board outline" в "Global layer" ?
Коя версия OrCAD използваш?
Нормално ли е инсталирана?

Уважавай себе си за да те уважават и другите.
Ако се смяташ за "улигофрен" то май и на мен не ми се занимава.
Но щом си стигнал до там да вкараш netlist-a в Layout то май не си такъв.

OrCAD има сравнително добър Help.
Гост

МнениеПуснато на: Вто Дек 07, 2004 11:50    Заглавие: KpaX Отговорете с цитат

Smile

Използвам OrCAD 9.2.
Оказа се, че Layout Engineer's Edition не поддържа autoroute... Shocked ...както и да е, инсталирах Layout Plus и всичко вече е наред. Twisted Evil
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Пон Яну 10, 2005 21:57    Заглавие: Между платка и платка има разлика. Отговорете с цитат

Някои правят платки за кеф,а други защото това им е работата.Лейаута на Оркада има много голями възможности-стига да ги познаваш. За да направиш свестен нетлист трябва още при чертането на схемата в кепчера да си наясно с футпринтите на елементите,които ще използуваш. Там се използува шублер или микрометър, ако нямаш паспортни данни за използувания елемент.След това нетлиста се прехвърля в лейаута. Инженерния лейаут се използува само от хора които много добре знаят какво правят,защото позволява само ръчно трасиране.Обикновения лейаут е за всички.Лейаут плюс е за особено висококвалифицирани специалистикоито които могат да си позволят автоматично разполагане на елементите върху платката.Това на пръв поглед е много лесно,но когато опитате ще видите,че ако не знаете какво првите разполагането ще стане напълно хаотично.Стъпка по стъпка е много трудно да бъде обяснено всичко което е разположено на повече от 500 мегабайта,но ако имаш конкретни въпроси пиши.
Върнете се в началото
Потърси "Layout" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Layout" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети