Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Телевизор JVC LCD светва и изгасва
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Yu
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2007 18:00    Заглавие: Телевизор JVC LCD светва и изгасва Отговорете с цитат

Модела е LT -23B60SU като се включи светва за секунда и изгасва осветлението на дисплея.Като му извадя куплунга на платката за осветление и я вкарам пак пак светва и изгасва.Докато свети светят всички лампи и образ и звук са абсолютно нормални,иначе остава звук. Да имате идея какво да го правя?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2007 18:22    Заглавие: Re: Телевизор JVC LCD светва и изгасва Отговорете с цитат

Yu написа:
...Докато свети светят всички лампи и образ и звук са абсолютно нормални,иначе остава звук. Да имате идея какво да го правя?
То и картинката вероятно си е там, но нямаш подсветка и затова не я виждаш.
Гледаш какво става по инвертора.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2007 18:45    Заглавие: Отговорете с цитат

С колко лампи е? Има нарушена работоспособност на една от тях, а може и общо всички да са с намалена яркост. Трябва да излъжеш контрола на лампите. С кой чип е направен?
Yu
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2007 18:51    Заглавие: Отговорете с цитат

BA10324AF това е чипа като го изстудя присветва не знам дали е от него в понеделник ще го купя и ще видя какво ще стане.А лампите си светят добре даже веднъж от многото включвания работи около час.Не знам ако имат проблем как светят според мен яркоста беше добра а телевизора няма настройка яркост.
Върнете се в началото
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2007 18:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е от чипа. Не ми отговори колко лампи са. Трябва с осцилоскопа, на лампите да видиш дали има разлики на контролния край. Не може на виждане да го разбереш.
Yu
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2007 20:15    Заглавие: Отговорете с цитат

6 са лампите, а къде е контролния край откъм лампите ли? или преди трансформаторите?
Върнете се в началото
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2007 20:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Би трябвало да е с по тънак проводник, там е ниско напрежението. Другия край трябва да е по особен, напрежението е високо. С осцилоскопа като ги сравняваш на размах, трябва да разбереш къде е проблема. Тоя телевизор коя година е като производство? Питай клиента. И от къде е купен. Трудно ще намерим схема на инвертора. Повечето фирми не го предлагат в сервизната документация.
П.П. Трябва да гледаш на самата лампа, там от където се вади контрола. Сиреч от високата страна.
Yu
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2007 20:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Всяка лампа е с два трансформатора и по един извод от трансформатора отива към лампата.Има стърчащи изводи незапоени по 1мм от трансформаторите но там е високо напрежението.Всяка лампа е с по два извода.Утре ще пусна снимки щото не разбрах къде има контролни изводи.
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Пет Авг 10, 2007 23:32    Заглавие: Отговорете с цитат

mitachi написа:
Не е от чипа. Не ми отговори колко лампи са. Трябва с осцилоскопа, на лампите да видиш дали има разлики на контролния край. Не може на виждане да го разбереш.

Възможен е и проблем с инветора. Понякога се скапват трансформаторите, особено на панели CHI-MEI. Ако е налице друг подобен панел се проверява най-лесно, а ако не - както беше казано се измерват осцилограмите на по-нисковолтовия край на лампите (наречени и "контролен край").
Върнете се в началото
Yu
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Авг 11, 2007 16:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Проверих с осцилоскоп и не забелязах видими отклонения в амплитудата.Каква трябва е разликата сигурно видима трябва да бъде едва ли е в миливолти.Острани на всеки трансформатор от ниската част има по една контролна точка и там импулсите са около 8в от връх до връх.Осцилоскопа не ми е с памет за да ги сравнявам но ми се виждат еднакви на всички лампи.
Върнете се в началото
Потърси "Телевизор JVC LCD светва и изгасва" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Телевизор JVC LCD светва и изгасва" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети