Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
ADSL интернет - проблем с сплитер.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Вто Авг 07, 2007 12:35    Заглавие: ADSL интернет - проблем с сплитер. Отговорете с цитат

Колеги, имам проблем с въпросния сплитер който дели входния сигнал за модема и телефона. Проблема е следния: телефона работи, интернет няма - в положение на вдигната слушалка интернет има, затворя ли слушалката на телефона интернет изчезва. При откачена линия от сплитера към телефона оставям само към модема да пренебрегна евентуален проблем с телефона интернет пак няма.
Въпроса ми е какво е изпълнението на този сплитер за да се опитам да намеря проблема и да го отстраня или да чакам някои да се сети да прати техници някой ден да ми го подменят до нова година.
Това ми е сериозен проблем защото за да ползвам интернет аз се лишавам от телефона за момента. Crying or Very sad
Забравих да напиша модела на сплитера - SP-26PD
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Интерман
Гост

МнениеПуснато на: Вто Авг 07, 2007 12:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо проблема да ти е сплитера ? Защо не и модема да е ?
Разликата между вдигната и сложена слушалка на телефона е напрежението по линията, при сложена е високо при вдигната ниско, по това централата "познава" че искаме линия. Така че провери си модема.
Върнете се в началото
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 07, 2007 13:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Сплитера е имах възможност да пробвам цялата техника с друга такава на БТК за 100% сигурност. Преди малко издирих зам. шефа на пощата в Трявна и се снабдих с въпросния сплитер и сега проблема е решен. От този модел дефектните доколкото разбрах са май над 80% става въпрос за чисто нови.
Върнете се в началото
Интерман
Гост

МнениеПуснато на: Вто Авг 07, 2007 14:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Е честито щом си го решил проблема. Бол ментета в тази държава, но те не падат от небето, внасят ги наши търговци явно на килограм. то да е само сплитери с мед да ги храниш.
Гледам си от Трявна, аз съм роден наблизо по към Вонеща вода (Ханбоаз).
Прекрасен град е Трявна, винаги ходя там за да почувствам непреходноста на българските традиции и занаяти. А тези традиции никога не са си позволявали да предлагат ментета. За ограмна разлика от навъдилите се жадни за печалба задници.
Извинявам се за последната дума, но друго определение не може да се даде на търговец който мами.
Върнете се в началото
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 07, 2007 22:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Така е няма спор, а се радвам че си реших проблема с този сплитер че без нет нестава.
Върнете се в началото
likor
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: V Preslav

МнениеПуснато на: Нед Авг 19, 2007 16:25    Заглавие: ADSL интернет - проблем с сплитер. Отговорете с цитат

И аз имам проблем с въпросният сплитер, може би след гръмотевична буря телефона ми спря да звъни когато ме търсят само се чуваше кратко пукане. Интернета ми почна да прави мизерии и т.н .
Та стигнах до сплитера и го отворих, имаше пробив между две пътечки. Ходих до центъра на БТК но ми казват обади се на горещата линия. Как като не работи коректно тел. ? - Взех една игла и почистих нагорялото между пътечките, та взема че се оправи но ще продължавам да ги притискам да ми го сменят.

Последната промяна е направена от likor на Чет Авг 30, 2007 19:43; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2007 11:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпросните сплитери връзват входа LINE директно към изхода MODEM.Веригата към TEL. е прекарана прес 2 филтъра навити на 2 отделни тела и кондензаторчета на входа изхода и т.н. Нещо от сорта на П-образни филтри.Изработката не е много стока но върши работа.Не са защитени от влага и съм намирал окислени спойки от долу при влажни помещения. Embarassed Абе китайска му работа. Very Happy
Потърси "ADSL интернет - проблем с сплитер." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "ADSL интернет - проблем с сплитер." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети