Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
ТВ Totanic CTV5310SXR захранване
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Съб Авг 04, 2007 16:12    Заглавие: ТВ Totanic CTV5310SXR захранване Отговорете с цитат

Здравейте колеги. Мъчиме това захранване на ТВ Totanic CTV5310SXR шаси PTXM01. Поизчетох по форума идеите на колегите но никакъв резултат. Проблема ми е че захранването неотлепя да се пусне, единствено напрежение което се мери е на В+ което е 14в. До момента дефектен елемент след мерене не съм открил, заменял съм само профилактично: STRF6654 + оптрона и SE135, резултат нулев - Q804 и Q805 свалени и мерени както и кондензаторите. Нямам товар по вторичните на импулсното. С подаване на външно захранване на 12в. st-by заработва и 5в са налице след прословутия стабилизатор за проца. Нямам никакви свежи идеи за този "титаник" и приемам всякакви. Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Съб Авг 04, 2007 18:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами не се сещам какво пише по форумите, струва ми се че е коментирано. Ама аз за всеки случай ще напомня. С818 - 330мф, 2SA968 и 20om съпротивлението във вторичната страна. Това са главните проблеми в тоя телевизор.
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Авг 05, 2007 10:59    Заглавие: Отговорете с цитат

mitachi написа:
Ами не се сещам какво пише по форумите, струва ми се че е коментирано. Ама аз за всеки случай ще напомня. С818 - 330мф, 2SA968 и 20om съпротивлението във вторичната страна. Това са главните проблеми в тоя телевизор.

Изброените елементи са мерени и драви. Напръв поглед това захранване е меко казано просто елементарно но така или иначе неизка да тръгне. Имах идея да елиниминирам оптрона но нещо не ми стиска все още.
Върнете се в началото
SANDCASTLE
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Нед Авг 05, 2007 13:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Провери Q812, Q811 и Q810. Обърни внимание на Q812 като го мериш, че има вградено съпротивление в базата. Успех
Върнете се в началото
takiev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: StaraZagora

МнениеПуснато на: Нед Авг 05, 2007 19:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Записал сьм си: ТВ може да трьгне и без памет. ИЗ вSt.by=14 в.
2SA968 se сменя -не се мери- за проба. Drugoto- виж mitachi.
А идва ли управляващо напр. на базата на Q812/в базата му има R-
вграден/. От проца идва ли упрал.U?
Optrona може и TLP 621.
Върнете се в началото
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 06, 2007 1:26    Заглавие: Отговорете с цитат

cdi написа:
... Имах идея да елиниминирам оптрона но нещо не ми стиска все още.
Доколкото разбирам искаш да провериш дали проблема е в първичната или вторичната страна на захранването. Сложи тример на мястото на ЕС на оптрона и постепенно му увеличавай съпротивлението. Ако напрежението се вдига - търсиш проблема във вторичната страна. Ако напрежението остане 14в - търсиш проблема в първичната. Q812 работи в ключов режим и може да го провериш като го извадиш или като дадеш накъсо ЕС. Успех!
Върнете се в началото
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 06, 2007 9:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако st-by е 14в. и тв-то е застанало в този режим защо тогава ми липсват 5в. за него, а като подам външно захранване релето за демагнитизация и светодиода заработват. Незнам дали st-by неполучава захранване от второ място което може да обясни всичко от изброените проблеми. Ще премеря още веднъж елементите които предложихте но се съмнявам че ми обягва нещо и то най вече заради калпавата схема.
Върнете се в началото
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 06, 2007 10:43    Заглавие: Отговорете с цитат

takiev написа:
Записал сьм си: ТВ може да трьгне и без памет. ИЗ вSt.by=14 в.

А идва ли управляващо напр. на базата на Q812/в базата му има R-
вграден/. От проца идва ли упрал.U?

Нямам управляващо напрежение на базата на Q812 - то няма и как да имам при положение че процесора не е захранен.
При малко по задълбочено мерене на базата на Q810 имам 0.65в а на колектора му около 5в. което показва че транзистора е отпушен предполагам е нормалното му състояние за st-by - липсва само управляващо напрежение а би трябвало да идва от второто рамо на импулсното изпълнено с D809, D808 на което имам по 1в.
Върнете се в началото
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 06, 2007 11:32    Заглавие: Отговорете с цитат

cdi написа:
Ако st-by е 14в. и тв-то е застанало в този режим защо тогава ми липсват 5в. за него, а като подам външно захранване релето за демагнитизация и светодиода заработват. Незнам дали st-by неполучава захранване от второ място което може да обясни всичко от изброените проблеми. Ще премеря още веднъж елементите които предложихте но се съмнявам че ми обягва нещо и то най вече заради калпавата схема.
Схемата действително е калпава и това което разчитам е, че тези 14 волта през R814/20ома и Q808/2SA988A постъпват на входа на 7805, която е нарисувана като транзистор Q813. Q808 се управлява от Q810, Q810 от Q811, а Q811 от Q812.
cdi написа:
...При малко по задълбочено мерене на базата на Q810 имам 0.65в а на колектора му около 5в. което показва че транзистора е отпушен...
Ако транзистора е отпушен на колектора му трябва да има 0V. Дай го за проба на маса и виж дали ще дойдат 5-те волта за Sby. Успех!
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 06, 2007 11:49    Заглавие: Отговорете с цитат

cdi написа:
При малко по задълбочено мерене на базата на Q810 имам 0.65в а на колектора му около 5в. което показва че транзистора е отпушен предполагам е нормалното му състояние за st-by - липсва само управляващо напрежение а би трябвало да идва от второто рамо на импулсното изпълнено с D809, D808 на което имам по 1в.

Ако това е така Rolling Eyes , то въпросния транзистор не е в час (запушен е!). При такова напрежение на базата му този ключ трябва да се отпуши и колектора му да се дръпне надолу (до напрежението на насищане), при което ще се отпуши p транзистора (808 май му е номера) който ще "захрани" стабилизатора нарисуван като транзистор (на 8 волта доколкото виждам).
5 волтовия е отгоре и си е нарисуван като такъв, но на неговия вход ще дойде напрежение когато тръгне захранването.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "ТВ Totanic CTV5310SXR захранване" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "ТВ Totanic CTV5310SXR захранване" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети