Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Моторчето на телоподаващото устройство не работи.
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bran
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: burgas

МнениеПуснато на: Пон Юли 30, 2007 22:12    Заглавие: Моторчето на телоподаващото устройство не работи. Отговорете с цитат

Здравейте,първо искам да кажа телоподаващото устройство е на тъста ми/аз не разбирам много/ и каза че моторчето/двигателчето на телоподаващото устройство не работи,с този малък на глед дефект вече 2-3 месеца неможем да намерим някой сервиз в Бургас/а може би не търсим където трябва/който да ни помогне.
Устройството "Lemamig 100" e внесено от Германия и никой не е чувал за такова нещо поне в Бургас. Ето я самата машинка със данните които са изписани отпред:

а това е неработещото двигателче за телоподаване:

На самото моторче пише :SWEI-RIAM-170 PF незнам дали е важно.
Моля да ни помогнете да кажете какво трябва да направим,тъста каза че е бил намерил някакво друго моторче но бързо изгоряло,май трябвало да е 27волта.Ако знаете къде може да се намери/търси подобно моторче с сходни параметри ще съм ви много благодарен.
Предварително се извинявам ако в темата съм писал някакви глупости, все пак не съм запознат с електрониката много.Знам че в този форум се посещава от специалисти които с свойте знания биха били от голяма помощ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Genose
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Vn.

МнениеПуснато на: Вто Юли 31, 2007 10:49    Заглавие: Отговорете с цитат

На моторчето трябва да има табелка и с параметрите му.Търси мотор от парно или чистачки на автобус,камион или нещо друго което е с 24волтова инсталация.Нямате ли ДАП в Бургас-ако разходиш някоя бутика водка наоколо смятам,че ще се уредиш Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
valentin subashov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Вто Юли 31, 2007 21:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Така като го гледам ми прилича на телоподаващо "Einhell"-които са с доста опростена конструкция.Ако е така моторчето е голямо колкото моторчето на сушоар и е за 24 волта.Може да ползвате и 12 волтово с последователно свързан резистор.Такива 12 волтови има в евтините китайски сушоари.
Върнете се в началото
joda
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 13:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Не слагай резистор последователно. Това ще влоши значително характеристиката на подаващия механизъм. Ако управлението е с електроника и е по-качествено (стабилизирани обороти) няма въобще да тръгне.

Търси или мотор за този волтаж или преправи електриката за такъв с по нисък. Ако е изгорял оригиналния виж дали може да се пренавие. Има такива работилнички за пренавиване. Не знам доколко вършат работа но като идея.

При замяна на мотора имай пред вид че мощността му играе голяма роля за плавното подаване на телта. Изисква се известна сила за да бута телта по шланга а и такова с по-малка мощност би изгоряло бързо.

В краен случай сменяш целия механизъм със се мотора Smile виж дали можеш да приспособиш от РЕДКО. За тях поне резервни части бол.

Моторче иначе можеш да вземеш от пр. средство на 24 волта (както каза колегата). Или от чистачки или от вентилатор или от повд. механизъм за стъкла. Може и от преносимо компресорче за гуми на 24 волта. Се нещо ще стане.

Моторче от сешоар също не е лоша идея. Те се захранват с отвод от реотана и често са за по висок волтаж от порядъка на 24 волта. Виж по магазините за ново такова. Те знаят за колко волта са.
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 14:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Моторче от сешуар няма да стане много е слабичко иска по мощно като за авт.стъкла но не съм виждал за 24в трябва да се провери по авто моргите.
Върнете се в началото
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 20:42    Заглавие: Отговорете с цитат

old4 написа:
Моторче от сешуар няма да стане много е слабичко иска по мощно като за авт.стъкла но не съм виждал за 24в трябва да се провери по авто моргите.

Човека е сложил запалка до моторчето за да се видят габаритите.Щом е изгоряло оригиналното най-вероятно има друга причина(ролки,лагери и пр.).Освен това,доколкото виждам,там има врътка за регулиране на скороста на телоподаване,а на Вас колега препоръчвам да си смените очилата.
Върнете се в началото
ivan petrov
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Тетевен

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 21:04    Заглавие: Отговорете с цитат

виждал съм подобни моторчета и по автоматичните антени.така като гледам поне по размер то е същото като на редко-практик150 и енхел дето ги продават в метро например.
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 22:22    Заглавие: Отговорете с цитат

grishan написа:
old4 написа:

Човека е сложил запалка до моторчето за да се видят габаритите.Щом е изгоряло оригиналното най-вероятно има друга причина(ролки,лагери и пр.).Освен това,доколкото виждам,там има врътка за регулиране на скороста на телоподаване,а на Вас колега препоръчвам да си смените очилата.

Такъв като вас никога не би могъл да ми бъде колега.Очилата ми са 6,5 диоптъра но виждам по добре от вас и сам ремонтирал телеподаващо устройство макар и не от този модел.Вашите просташки заяждания ми писнаха.За мен вие сте един пълен въздухар Evil or Very Mad
Извинявам се за спама но го пиша тук за да го прочетат всички.
П.П. виж краищата които излизат от двигателя ако не можеш ще ти дам моите очила.
Върнете се в началото
valentin subashov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 12:20    Заглавие: Отговорете с цитат

old4 написа:
grishan написа:
old4 написа:

Такъв като вас никога не би могъл да ми бъде колега.Очилата ми са 6,5 диоптъра но виждам по добре от вас и сам ремонтирал телеподаващо устройство макар и не от този модел.Вашите просташки заяждания ми писнаха.За мен вие сте един пълен въздухар Evil or Very Mad
Извинявам се за спама но го пиша тук за да го прочетат всички.
П.П. виж краищата които излизат от двигателя ако не можеш ще ти дам моите очила.

old4 не се сърди,но трябва да гледаш внимателно.Моторчето наистина е като от сушоар.Точно такова е на "Einhell"-ите от "Метро".Мощността му е напълно достатъчна.Не му препоръчвайте да търси от автомобил,защото оста е дебела и зъбното колело няма да влезе на нея.И нека да пишат само тези които поне са отваряли телоподаващо.Аз си правих редуктор за моето телоподаващо и съм използвал моторче от касетофон-12 волта.Уверявам Ви че мощността му е напълно достатъчна да движи нормално тел с дебелина 0.8 мм.
За тези които пишат за пренавиване на мотора-такова моторче много редко изгаря.Най-често се поврежда колектора му.
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 03, 2007 15:01    Заглавие: Отговорете с цитат

valentin subashov моторчето с което правих пробите беше от машинка за заключване на врати на автомобил оста беше същата като оригиналното със моторче тип сешуар не свърши работа затова писах този пост и направо съжалявам.Играчката която си направих ми излезе солена но заварчика ми е много голям приятел.
П.П. преключвам с темата извинявам се за спама и ако съм подвел някого.
Върнете се в началото
Потърси "Моторчето на телоподаващото устройство не работи." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Моторчето на телоподаващото устройство не работи." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети