Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Питане за КТ635а
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 14, 2007 15:04    Заглавие: Питане за КТ635а Отговорете с цитат

С много мъка приех за ремонт една Юност,беше изгорял транз на стабилизатора КТ635а,вместо него сложих КТ637ф.По бегли спомени съм слагал и преди но все пак да попитам коректна ли замяната.В нета вече няма инфо за тези архаизми.
Фикри Нури
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Kърджали

МнениеПуснато на: Съб Юли 14, 2007 15:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Винаги съм слагал КТ637 защото има по-добри характеристики от КТ635.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Съб Юли 14, 2007 15:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Слагай смело-няма проблеми.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 14, 2007 15:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря , бабата ще гледа довечера Very Happy .Лека работа.
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Съб Юли 14, 2007 15:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Пепи питай друг път др.Коцев за Юносите Laughing Те са най сладки за ремонт . В стабилизатора по принцип стоят два КТ645А но на тяхно място съм слагал какъвто имам под ръка от ВС107 до КТ315 и работят без грешка.Най честия дефект в захранването на тия телевизори е пробил КТ837 мощния транзистор . Когато ти играе напрежението през време на работа или е ценера Д31 или ликажира едно червено кондензаторче С143 .Него направо го махам без да слагам друг и телевизора става по лек Wink Laughing
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 14, 2007 15:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Май вече и аз трябва да слагам очилата .Разбира се че исках да питам дали КТ835а се заменя с КТ 837ф.Благодаря на господин Коцев за подробното указание.Извинявам се на всички за допуснатата грешка
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 14, 2007 16:02    Заглавие: Отговорете с цитат

pepi_voinishki1957 написа:
Май вече и аз трябва да слагам очилата .Разбира се че исках да питам дали КТ835а се заменя с КТ 837ф.Благодаря на господин Коцев за подробното указание.Извинявам се на всички за допуснатата грешка
Карай-ние се сещаме за кво говориш...
То де що има руска апаратура навсякъде има КТ837 -и в старите лампови Електрони,рубини и темпове...и в Е-380 и в Ц-202 и в Юностите...
Със едни странни означения накрая У,Ф...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Съб Юли 14, 2007 16:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе и аз се зачудих какъв е тоя транзистор КТ635 дори отворих и схемата въпреки че я знам наизуст ама айде викам си той Пепи е левскарче а те не са много в час. Twisted Evil Сега по темата . Има ли изолация отдоло или не ? Трябва хубаво да го стегнеш и изолираш от ламарината . Аз пробивам по голям отвор на ламарината и съответно и на транзистора и слагам стабилни гетинаксови подложки с болт и гайка стегнато до скъсване и пей сърце. Laughing
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 14, 2007 16:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък изхвърлям целия ТВ Юность, и подарявам на клиента някое NEO, CROWN, SANG и т.н. и го черпя с кафе (ако е с кола) или бира ако е пеша.

И пак са недоволни, мамка им и клиенти, искат си и Юност-а Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 14, 2007 17:02    Заглавие: Отговорете с цитат

коцев написа:
Аз пробивам по голям отвор на ламарината и съответно и на транзистора и слагам стабилни гетинаксови подложки

Е няма ли за тебе товарищ слюдени подложки,мажеш със силикон,слагаш втулка и затягаш,че даже има и от тия силиконовите подложки-сивите-дето не им трябва паста да ги мажеш...
Кви са тия гетинаксови подложки-той гетинакса е топлоизолатор,нали целта е да се охлажда през тази подложка.
Потърси "Питане за КТ635а" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Питане за КТ635а" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети