Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
kak ще е най-добре да свържа CD-то на колата?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sotirov12j
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 19:14    Заглавие: kak ще е най-добре да свържа CD-то на колата? Отговорете с цитат

Здравейте!

Вчера си взех едно CD за колата,но като дойде момента да го слагам се оказа,че буксите са различни.Долу се виждат кабелите от стереото на колата(Фиат Брава:P ),както и "скартчето " na JVC-то
http://store4.data.bg/vsotirov/DSC01439.JPG
Един приятел ми каза,че може и направо да отрежа кабелите и да слагам нови?Вие какво бихте направили в този случай-режете и ползвате клеми или ще пробвате с преходник между кабелите от оригоналното стерео и скарта на новото?
Прилагам и други снимки,за да ви покажа точно как са нещата.
Благодаря предварително на всички,които помогнат или просто ще датат съвет
http://store4.data.bg/vsotirov/DSC01434.JPG
http://store4.data.bg/vsotirov/DSC01437.JPG
http://store4.data.bg/vsotirov/DSC01438.JPG

Поздрави!
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 19:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Си ди плеара би трябвало да се продава с букса от която излизат кабели освен ако е купуван на старо.Не съм виждал преходник от единия модел към другия.Често свързвам плеари и се налага да отрязвам кабелите Sad
http://www.5-uglov.ru/view_model.php?id=2091 И в други руски сайтове има повече информация ,но е нужно време.

Последната промяна е направена от krasiorocknroll на Вто Юли 03, 2007 15:01; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sotirov12j
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 19:59    Заглавие: Отговорете с цитат

да-втора рък аго взех и пича не ми даде кабели

значи казваш варианта с преходи едва ли ще е възможен Crying or Very sad

б*си,а ако ги срежа как да резбера кое за къде е-ако пиша на JVC дали ще могат да помогнат?

Благодаря!
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 20:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Пообиколи малко магазините, по принцип съм виждал такива преходници. Кабелите ги режи само в краен случай. Ако не намериш преходник то пробвай да си намериш поне буксата към сд-то. Мисля че имаше модели на сони със същата букса /към сд-то/.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 20:16    Заглавие: Отговорете с цитат

sotirov12j написа:
...значи казваш варианта с преходи едва ли ще е възможен Crying or Very sad

Какво означава "преходи" Question
Според мен - кабела от единия куплунг да отиде на точното място на другия, а как ще стане това е въпрос на техника, сръчност и познания на този който го прави (когато това е възможно разбира се). Когато видя подобно вандалско отношение винаги се чудя колко му е акъла на този който го е правил и защо? Като срежеш - какво се променя?
sotirov12j написа:
. ..б*си,а ако ги срежа как да резбера кое за къде е-ако пиша на JVC дали ще могат да помогнат?

На първия въпрос - потърси човек който знае какво прави (или смени този който е, ако има такъв).
На втория въпрос - бъди сигурен, че никой няма да ти обърне внимание, дори и да знаеш къде и как да пишеш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 20:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Под "преходи" разбирам това,което и ти,но ти като мосък мислиш как само да го направиш,а аз като аматьор искам да намеря "преход' в магазина Laughing

надявам се да намеря в нета кое какво е при оригиналното радио и схема на изводите на JVC-то.
иначе човек,който да свърши работа има и 10-те лева,които иска не са проблем.но искам аз сам да си го монтирам-човърка ме от вътре
Very Happy
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 21:12    Заглавие: Отговорете с цитат

sotirov12j написа:
Под "преходи" разбирам това.....искам да намеря "преход' в магазина Laughing
надявам се да намеря в нета кое какво е при оригиналното радио и схема на изводите на JVC-то.

Защо ще е трудно да намериш преход в магазина точно за твоя случай - бих могъл да ти обясня, но май не си заслужава....
Схемата на изводите на JVC-то вече си я дал, така че ти остава другата част.
В първия си пост попита:
sotirov12j написа:
Един приятел ми каза,че може и направо да отрежа кабелите и да слагам нови?Вие какво бихте направили в този случай-режете и ползвате клеми или

Това което написах в предния си пост беше отговор именно на това, че лично аз не разбирам подобно "джелатско" отношение.
Така че дерзай, остава ти да намериш или инсталацията на Брава-та или схемичката на оригиналното радио (подобна на тази която си дал).
Успех ти желая и дано някой друг да има повече търпение в общуването с теб.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
iv93
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Силистра

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 12:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж тук трябва да го има този вид connector. http://www.autoelectric.ru/audio/connectors/connectors.htm
Потърси "kak ще е най-добре да свържа CD-то на колата?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "kak ще е най-добре да свържа CD-то на колата?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети