Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
ТВ НЕО 1423 S ? не се запуска!

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
stiyan stoikov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 17:52    Заглавие: ТВ НЕО 1423 S ? не се запуска! Отговорете с цитат

Колеги,НЕО на единият етикет пише модел 1423 S отдолу има друг на него 1499 а вътре на шасито 1426M031J.PCB 051113.Изпълнен е с две схеми SMD монтаж M37160M8H-081FP,528Z09 M61260 A.Според клиента като загасне тока после трудно тръгва,трябвало да мине 3-4 часа.При мен го държа цял ден включен не ще и да чуе да тръгне.Тв-седи на стенбай.Вторичните напрежения ги има(18v,12v,24v,115v,180v)има и 5в.Дублирах С-тата във вторичната-ефект никакъв.С друго захранване също.Кварца сменях-нищо.Нуждая се от схема.Също така не бих отказал и съвет.Благодаря Ви предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
radoslavn
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Карнобат

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 18:04    Заглавие: Отговорете с цитат

кондензатора на кварца?
angele
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 18:38    Заглавие: Отговорете с цитат

електролити 100% ако не можеш да определиш кой точно прави белята-всички наред и ще се оправи/особенно внимане около ТХО-то/
Успех!
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 18:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Това с дублирането на конд ,някак си не ми харесва.Ако има генерации на кварца на проца и в него влизат командите от дистанционното/ако ги има/ според мен около процесора трябва да се поразрие.
P.S.Що не ги духнеш с духалката тия SMD.та
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 18:59    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=30144
Тук е схемата. Води се шаси М03. Имах подобен проблем, не можах да го реша. Беше гаранционно и като се забатачиха нещата ми пратиха нова платка. Сменявах M61260, не беше от нея. Разгледайте внимателно схемата, много странно решение.
tomazo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: съсед

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 22:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Exclamation V'v edin forum kam nas imase nek'kav problem s's istia simptom arno ama na ne na s'stia TV.Tia tam predlagaha da se iskara MCU procesora. Hubavo istrie s's alkohol 96% miastoto kadeto si sedi procesora a isto taka i kopcetata napred na panela da se izmenat us imalo e niakak'v Mohm sprotistavlenie koeto pobrkva procesora.Malko strano a i smesno ama predlagaha procesora da sedi v'v hladilnika 2 dni i setne posle tia raboti TV e zarabotilo Exclamation Exclamation
Tova kato informacia od edin forum za elektronika. Idea Arrow
Opitvam se da naida dumi koito ste b'dat korektni k'm Bulgarskia ezik zatova cetete malko pomezdu redovete za da me razberete.AS se opitvam sled vreme ste moga pokorektno da duma.
Ai sega malko nasmeite mi se Smile Smile Smile
Върнете се в началото
fikret
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Вто Юли 03, 2007 7:53    Заглавие: Отговорете с цитат

pepi_voinishki1957 написа:
Това с дублирането на конд ,някак си не ми харесва.Ако има генерации на кварца на проца и в него влизат командите от дистанционното/ако ги има/ според мен около процесора трябва да се поразрие.
P.S.Що не ги духнеш с духалката тия SMD.та
Лошото е Пепи ,че този телевизор няма кварц на процесора,и при включване процесора подава една две команди за тръгване на видео процесора ,и като не тръгне ,може да си го чакаш с дни няма да тръгне.А за духалката си прав ,аз съм имал проблем с такъв телевизор и се оказа точно със студени спойки по SMD-тата.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 03, 2007 8:02    Заглавие: Отговорете с цитат

fikret написа:
Лошото е Пепи ,че този телевизор няма кварц на процесора,и при включване процесора подава една две команди за тръгване на видео процесора ,и като не тръгне

За да направи каквото и да е процесора трябва да почне да се тактува. Ако схемата е тази която е дал mitachi по-горе, то такта на процесора трябва да дойде на 28 крак от изхода (29) на видеопроцесора през едно кондензаторче.
"Клатене" там има ли?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "ТВ НЕО 1423 S ? не се запуска!" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "ТВ НЕО 1423 S ? не се запуска!" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети