Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Домофонна уредба
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rezident
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2007 10:54    Заглавие: Домофонна уредба Отговорете с цитат

Въпросът ми е следният( тези , които четът въпросът ми да знаят че , почти нищо не разбирам от електроника):Жилищен блок-апартаментът ми е от южната страна на блока , а офисът ми е от северната.Искам да поставя устройство от типа на домофоните-хем да звъни,хем да мога да разговарям с този който ме търси.Ситуацията е следната-има само два кабела,които са оставени за обикновен телефон и идват от офиса и жилището и се събират във една кутия на партера,оставена за връзка с телефонен оператор..Да се пробива и прокара друг кабел е невъзможно поради куп причини.До тези два кабела има захранване от 220волта и в офиса и в жилището.Има ли някой идея,може ли да се постави такова устройство за разговор и звънене или само с тези два кабела е невъзможно?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 03, 2007 20:26    Заглавие: Re: Домофонна уредба Отговорете с цитат

Има оригинални домофонни системи, които работят по двупроводна система (1+1).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 18:04    Заглавие: Отговорете с цитат

провери тука http://www.er-te.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nophelet
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 18:14    Заглавие: Re: Домофонна уредба Отговорете с цитат

rezident написа:
Въпросът ми е следният( тези , които четът въпросът ми да знаят че , почти нищо не разбирам от електроника):Жилищен блок-апартаментът ми е от южната страна на блока , а офисът ми е от северната.Искам да поставя устройство от типа на домофоните-хем да звъни,хем да мога да разговарям с този който ме търси.Ситуацията е следната-има само два кабела,които са оставени за обикновен телефон и идват от офиса и жилището и се събират във една кутия на партера,оставена за връзка с телефонен оператор..Да се пробива и прокара друг кабел е невъзможно поради куп причини.До тези два кабела има захранване от 220волта и в офиса и в жилището.Има ли някой идея,може ли да се постави такова устройство за разговор и звънене или само с тези два кабела е невъзможно?

- На един етаж ли са офиса и апартамента?
- Къде стои този който идва- на етажа пред едната от вратите или на входа на кооперацията?
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 20:16    Заглавие: Отговорете с цитат

slav4o.com написа:

По-неграмотно написан сайт не съм виждал Laughing Laughing Laughing
то бива да допускаш грешки ама ... "четЕри", "прЕчини",...цифри от букви не се различават никак,... Laughing Laughing Laughing Laughing
а за другото да не говорим ... а в офиса ква е анархия и нихилизъм Laughing Laughing Laughing Laughing малииий - страх Laughing Laughing
Върнете се в началото
gogo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 21:04    Заглавие: Отговорете с цитат

slav4o.com написа:

Още една черна точка и от мен за тези "системи". Laughing
rezident
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 21:09    Заглавие: Отговорете с цитат

На различни етажи са.Написах още в началото,че са север-юг(офис-жилище).И е технически невъзможно да се прокарат други кабели и поради куп други причини.И аз зная , че ако имам възможност да прокарам кабел,щях да си купя АТЦ,ама положението е такова и се опитвам да реша проблема ако е възможно по този начин.
Върнете се в началото
nophelet
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 21:38    Заглавие: Отговорете с цитат

rezident написа:
На различни етажи са.Написах още в началото,че са север-юг(офис-жилище).И е технически невъзможно да се прокарат други кабели и поради куп други причини.И аз зная , че ако имам възможност да прокарам кабел,щях да си купя АТЦ,ама положението е такова и се опитвам да реша проблема ако е възможно по този начин.

Остана висящ въпросът за това, от къде искате да ви повикват?
Това, че имате чифт от апартамента/ офиса до табло в мазето ( най- често), е добре, но едва ли някой ще слиза в мазето за да ви повика по такова устройство. Wink
После, тези въпросни чифтове преминават през вертикалния слаботоков щранг и има достатъчно места, на които биха могли да бъдат комутирани.
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 22:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Като прочетох отново въпроса, оставам с впечатлението, че трябва да се осъществи двупосочна връзка между апартамента и офиса. Ако е така, ето едно доста ефтино решение. Необходими са само: два стари телефона(КТД и въгленов микрофон), два зумера или нещо подобно за 4-6V, малко фантазия и много желание. Представлява схема на една стара детска играчка, която се правеше в Белоградчик, мисля. Ето вляво и схемата.

Последната промяна е направена от emil74 на Сря Юли 04, 2007 22:24; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
nophelet
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2007 22:22    Заглавие: Отговорете с цитат

emil74 написа:
Като прочетох отново въпроса, оставам с впечатлението, че трябва да се осъществи двупосочна връзка между апартамента и офиса. Ако е така, ето едно доста ефтино решение. Необходими са само: два стари телефона(КТД и въгленов микрофон), два зумера или нещо подобно за 4-6V, малко фантазия и много желание. Представлява схема на една стара детска играчка, която се правеше в Белоградчик, мисля. Ето вляво и схемата.

Мисля, че за играчка изобщо не иде реч- и едва ли е проблем в цената, а по- скоро в надеждно работещо решение, и то на ниво Wink

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Домофонна уредба" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети