Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Какъв нотбук с AMD или Pentium ?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Джото
Гост

МнениеПуснато на: Пет Юни 15, 2007 14:47    Заглавие: Какъв нотбук с AMD или Pentium ? Отговорете с цитат

Ако темата не е за тук моля преместете я.
Мисля да си купувам нотбук но виждам поне две основни версии с различни процесори, та с кой процесор е по добре AMD or PENTIUM?. Чувал съм за AMD процесорите че имат проблеми при работа с някои приложения.
Значи смятам да харча до около 1200 лв за кой марка, модел бихте ме насочили.
Скромните ми изисквания са за около 80 Gb HHD, min 512 RAM, добро видео, TV-out, вградени говорители, микрофонче и другите му там IN и OUT_и.
Върнете се в началото
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 15, 2007 15:20    Заглавие: Отговорете с цитат

PENTIUM по принцип са по скъпи и се твърди че са по хубави но просто ако си от София мини покрай нас колегите надълго и нашироко ще ти обяснят .Не го пиша за реклама а защото много писане ще трябва.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пет Юни 15, 2007 15:23    Заглавие: Re: Какъв нотбук с AMD или Pentium ? Отговорете с цитат

Джото написа:
с кой процесор е по добре AMD or PENTIUM?. Чувал съм за AMD процесорите че имат проблеми при работа с някои приложения.

Нищо му няма на АМДто.
Кажи за какво ще се ползва тоя лаптоп.
Въпроса си можеш да зададеш тук също-

http://www.hardwarebg.com/forum/
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Джото
Гост

МнениеПуснато на: Пет Юни 15, 2007 15:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм от София от Варна съм.
Гледам по разни сайтове ама то толкова голямо разнообразие, че човек не знае на какво да се спре.
И от много избор вероятноста да се прекара е много вероятна.
Върнете се в началото
Джото
Гост

МнениеПуснато на: Пет Юни 15, 2007 15:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojilov, лаптопа ще се ползва в къщи. За игри, филми не и за супер приложения. Сега имам един сандък но взе да сдава багажа, изгоря му захранването оня ден хоп - 40 лв, ще трябва и да преинсталирам WIN_a защото рови, накъсва филмите ако се стартира друг процес и пр. така че смятам да го махам. Уморените компютри ги убиват нали.

Държа да има TV-OUT защото имам изградена локална мрежичка да мога да гледам филмите на телевизорите във всички стаи. Имам готин стерео RF модулатор който модулира сигнала на 4 канал и го смесвам с кабелната (през разделителен усилвател разбира се)
Върнете се в началото
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 15, 2007 15:53    Заглавие: Отговорете с цитат

При това положение не ти трябва лаптоп.За тези пари можеш да си купиш машина която да има два пъти по добри параметри от тия на лаптопа.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пет Юни 15, 2007 16:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Джото написа:
Bojilov, лаптопа ще се ползва в къщи. За игри, филми не и за супер приложения.

първо-при положение че ще се ползва в къщи за игри и филми-настолната система е много по-добър варианнт от нотбука,ама ти си знаеш.И ляга по-евтино и е по-производителна...С 1200лв лаптоп за игри не можеш да вземеш...С 2400лв и нагоре-по-може,а ако става дума за геймърска машина-лаптоп-да не кажа и 3000лв.С 512МБ Рам повечето съвременни игри се задъхват,зависи и какво имаш впредвид под игри де.Но щом говориш за игри-едва ли ще си очарован от това да си купиш нещо чисто ново и да играеш с него максимум заглавия на повече от година и най-неизискващите ресурси лекички игри.
1ГБ РАМ вече си е закон.Или се насочи към настолна система за тия пари,или посъбери още...
Специално за игри AMD имат съвсеем леко по-добра производителност.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Джото
Гост

МнениеПуснато на: Съб Юни 16, 2007 14:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Все пак да уточня, на тези игри не играя аз защото съм на възраст, а играят внуците ми и то не кой знае колко "тежки" игри.
Жена ми си реди разните му там пасианси.
Ползваме си офис пакета Word Excel.
С жена ми работим с външни туристически фирми и изготвяме различни материали, рекламки и пр.
Ползваме Skype за разговори със сина ни който е в Англия и именно там машината ми сега често накъсва говора а като пусна и камерата ептен се оцапва връзката, то и интернет скороста ми не е висока но и машината си е слабичка с 256 RAM.
Ползваме естествено интернет, гледаме и ТВ има си ТВ тунер, има инфраред и блутут устройства за връзка с мобилните ни телефони когато обменяме файлове, заснети туристически мероприятия и др.
Така че без РС сме зян.
Лаптопа ни трябва и за това като ходим на балканската ни къща да го нося и там да се забавляваме, да гледаме някое филмче, да се ползва като ТВ ако му сложа ТВ тунер (мисля да е възможно) и т.н.
Скоро бяхме там и синът ни пуска караоке програма става много весело. А трябва да се живее, за да не съжалява човек за безцелно проживяните години.
Разбирам че за тези пари че и по малко ще си взема мощна настолна машина.
Абе мобилното си има предимства.
Синът ни в Англия скоро си купи лаптоп Асеr с някъкъв дуо процесор, 1 Gb Ram и т.н. и е много доволен
Благодаря все пак дадохте ми материал за размисъл какво да избера.
До наесен има време защото при нас сега е жътва (туристическа) и събираме мъни пък каквото парите покажат.
Върнете се в началото
Джото
Гост

МнениеПуснато на: Съб Юни 16, 2007 15:16    Заглавие: Да питам още нещо. Отговорете с цитат

Да питам още нещо виждам че тук има специалисти.
В момента компютъра ми е с процесор Intel Celeron 1,7, RAM 256 Mb PC2100 DDR SDRAM, видео GF4 MX440, 80 GB HDD и т.н.
Виждам че рама се товари и остават свободни около 30 МВ. Като сменяха захранването видях че рама е една дългичка платка и до нея има още един слот за още толкова памет.
Та ако купя още една памет мисля че ще вдигна възможностите на машината.
Та някой ако има на старо такава памет да свирка, мога да я взема. Не ми се дават вече пари за ново не си струва инвестиция в тази машина, пък и не мога да взема кой знае колко ако я продавам.
Върнете се в началото
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Съб Юни 16, 2007 15:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето ти един компютър, който, мисля, удовлетворява всичките ти изисквания. Но ако няма да купуваш сега съвета ми е безпредметен, понеже при тая техника моделите се обновяват почти всеки месец. Така, че дотогава състоянието на пазара ще е друго. - http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=512290&cat=41&f=3683
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Какъв нотбук с AMD или Pentium ?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Какъв нотбук с AMD или Pentium ?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети