Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Необходим ми е мощен атомизатор

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 3:47    Заглавие: Необходим ми е мощен атомизатор Отговорете с цитат

Навярно всички сте виждали китайските украси, в които се разстила бял "дим". Всъщност това не е дим, а механично раздробена вода. Постига се чрез ултразвуков излъчвател, поставен малко под повърхността на водата, играещ ролята на атомизатор(пулвиризатор).
Търся такова устройство или негова схема, но за голямо количество вода - да изпарява повърхност с размер 100х30 cm. Вариантът да използвам много на брой малки атомизатори до този момент е единствената реална опция. Предпочитам да намаля броя им, обаче, чрез поставяне на по-мощни единици.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 4:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Димът като сценичен ефект се прави с вода и глицерин. По-лесно и по-ефективно. Има димови генератори за хиляди кубически метри обем. Потърси в интернет. Темата е широко застъпена.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 14, 2007 23:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Това ме заинтригува, НО... Как да търся, като не знам КАКВО търся-как се нарича, например... Някое линкче?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юни 15, 2007 5:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми например...

http://www.google.bg/search?hl=bg&q=glycerine+smoke+generator&btnG=Google+%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&meta=

Прояви творчество. Добавяй разни думички в търсенето като "home made", "DIY" и т.н.

Последната промяна е направена от Vaklin на Пет Юни 15, 2007 5:46; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юни 15, 2007 5:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Забравих ... още търси по думата "fog machine". Като направиш нещо го пусни в два екземпляра. Ще ти платя частите. Трябва ми за търсене на протечки по гърнета и вакуумни линии.
Потърси "Необходим ми е мощен атомизатор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Необходим ми е мощен атомизатор" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети