Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
grundig cuc3400 p440

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kaloyan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2004 21:48    Заглавие: grundig cuc3400 p440 Отговорете с цитат

тв не помни програмите.ярк. конт.цвят помни.проц.sda2010-a025,памет sda2516.Паметта е в тунера.Тв се настройва като превключа каналите ги забравя.паметта е сменявах но ефекта е същия.

Последната промяна е направена от kaloyan на Вто Ное 16, 2004 22:59; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DICHI
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: VRACA

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2004 22:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Обикновенно това е процесор,но опитай с нова памет като начало.В ASWO проца е 55лв.Дано да не е.Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2004 22:06    Заглавие: Отговорете с цитат

DICHI написа:
Обикновенно това е процесор,но опитай с нова памет като начало.В ASWO проца е 55лв.Дано да не е.Успех

Дичи, според мен проблема е от паметта, често се случва да дефектира. Може да се замени и с 24С02, но се правят леки промени в елементите около паметта. Имам ги записани и мога да му ги дам, ако се интересува.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2004 22:13    Заглавие: Отговорете с цитат

kaloyan, смени паметта с друга. Може и с такава от серията 24ХХ. От 2401 нагоре все става. По принцип се различават по адресните пинове и масата. При 2516 маса е 1 крак и след това върви CS, при 24ХХ масата е 4 пин, но като правило в телевизорите от 1 до 4 всичко е на маса.

Твърде вероятно проблема да е в паметта, въпреки че е малко странно за "нормалните" настройки. (но пък може и да не се четат от там)

Всъщност погледни и как е опроводен 7 крак.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DICHI
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2004 22:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Tokio,,казвам го от личен опит.Имам няколко проца SDA2010-A025,които избират,а не помнят.Излишно е да казвам,че при Grundig,щом препляска каскадата,проца на 90% е аут.Дано колегата се отърве само с памет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Ное 18, 2004 0:52    Заглавие: Отговорете с цитат

DICHI написа:
Tokio,,казвам го от личен опит.Имам няколко проца SDA2010-A025,които избират,а не помнят.Излишно е да казвам,че при Grundig,щом препляска каскадата,проца на 90% е аут.Дано колегата се отърве само с памет.

Според мен не в 90, а в 99% от случаите, процесора на този Grundig дефектира от пукната каскада. Различното е, че аз съм имал много случаи на дефектен процесор, който не изписва всичките сегменти, или не работи въобще. Според мен първо гръмва паметта, а после процесора. Зависи колко силно е припляскала каскадата. Ние май забравихме да му кажем на човека да си смени каскадата Confused Имал съм повече случаи на дефектна памет и SDA3202, отколкото на дефектни процесори. И аз му стискам палци да се размине само с паметта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 19, 2004 0:46    Заглавие: Отговорете с цитат

тв-то е плякало още в клиента след което е спрял и се е започнало едно сменяване на бушон след бушон.И 1 на 0 за тв-то.Проц.58лв,каскада,кр.транз.много скъпо му било.сега ще стои без те-то друг път да не пипа.
Върнете се в началото
DICHI
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Ное 21, 2004 11:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-много "ТВ техници" има в България Very Happy
И ако се вслушаме в думите на клиентите,то телевизорите са направени само от жици и бушони Very Happy
Върнете се в началото
burzaka
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Павел баня

МнениеПуснато на: Пон Ное 22, 2004 9:31    Заглавие: Отговорете с цитат

DICHIмного ме изкефи това за жиците и бушоните.Разпечатах го и го лепнах на стената.Писнало ми е да ми казват:"То сигурно е нещо дребно, може някоя жичка да се е откачила или е изгоряло бушонче" Very Happy
Върнете се в началото
Потърси "grundig cuc3400 p440" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "grundig cuc3400 p440" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети