Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
как мога да проверя тунера на GRUNDIG ST 70-160 IDTV(CUC1824
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
florena
Гост

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 8:27    Заглавие: как мога да проверя тунера на GRUNDIG ST 70-160 IDTV(CUC1824 Отговорете с цитат

телевизора работеше нормално,но след смяна на чипа за звука работи за на VHF-H,спяха всички други честоти.Когато го закупих нямаше първия обхват а сега учудващо му спря и УКВ обхвата.Може ли да се провери тунера които се води чип тунер и как .Имам схема но нямам никакви напрежения освен захранващото.Ако някои може да ми помогне,предварително благодаря.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 9:10    Заглавие: Re: как мога да проверя тунера на GRUNDIG ST 70-160 IDTV(CUC Отговорете с цитат

florena написа:
Може ли да се провери тунера които се води чип тунер и как .

Кой та излъга че се води "чип-тунер"?Такава глупост и такова наименование в електрониката не съществуват.
Къв чип за звука си сменял?Кой?
Що ли си мисля че най-добре е да го закараш а сервиз. Rolling Eyes
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 9:36    Заглавие: Отговорете с цитат

колега радвам се че разбираш но това което ти написах е от произвидителя тунера е 209504-201.01 и се управлява от процесор.
Моля ако някой го има да ми напише цена
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 10:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
колега радвам се че разбираш но това което ти написах е от произвидителя тунера е 209504-201.01 и се управлява от процесор.
Моля ако някой го има да ми напише цена

Той тунера във всеки телевизор от 25 години насам се управлява от процесор-от кво да се управляла друго-от колянов вал ли? Laughing
Пак питам кой чип си сменял във звука I2C-интерфейс ли ти е този чип,защото ако си оплескал с поставянето на чипа SCL/SDA шините то пак може да имаш проблеим с обхватите и честотния синтез.
Иначе за мене е най-лесно.ДА,имам тунер,ДА,ще ти го продам.
Ама да не стане после така "Ама то не излезе в тунера проблема Crying or Very sad "
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
plamen petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 10:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Е то ако не стане така програмата няма да е пълна. Very Happy
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 10:31    Заглавие: Отговорете с цитат

plamen petrov написа:
Е то ако не стане така програмата няма да е пълна. Very Happy

Абе то така,аз и звукова платка имам и процесор имам-ама що трябва да даде една шапка пари додето се уцели дефекта къде е. Laughing
Гост

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 12:22    Заглавие: Отговорете с цитат

смених TDA 7262 и говорителите бяха издумкали
Върнете се в началото
florena
Гост

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 12:29    Заглавие: Отговорете с цитат

кажи ми цена за тунера пък аз ще решавам
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 12:38    Заглавие: Отговорете с цитат

florena написа:
кажи ми цена за тунера пък аз ще решавам

Цената е най-лесното нещо да ти я кажа.
На 4 и 8кр. трябва да имаш захранвания на тунера.
На 5кр 30 волта за варикапно.
На 1ви и и 2ри крак SCL/SDA импулси за управление на тунера.
Регистрирай се във форума.
florena
Гост

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 13:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря г-н Божилов,не се регистрирам защото рядко го ползвам ,а и бях решил да не се занимавам с телевизори но уви телевизора е мой и няма как .Но все пак ще се регистрирам
Върнете се в началото
Потърси "как мога да проверя тунера на GRUNDIG ST 70-160 IDTV(CUC1824" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "как мога да проверя тунера на GRUNDIG ST 70-160 IDTV(CUC1824" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети