Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проверка на изправноста на TOP222Y

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
no money
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас/Созопол

МнениеПуснато на: Вто Май 15, 2007 22:15    Заглавие: Проверка на изправноста на TOP222Y Отговорете с цитат

Здравейте, интересува ме има ли сигурен начин да установя изправността на въпросния TOP222Y , намиращ се във високоволтовата част на едно импулсно захранване? Елементарната проверка на проводимоста с аналогов и цифров уред установи еднопосочна проводимост в преходите SOURCE-DRAIN и SOURCE-CONTROL

На фигура 14 от datasheet-а има опитна постановка и дали е приложима за проверката?
Това е доста екзотичен елемент за мен и не съм се сблъсквал досега с приложенията му.
Благодаря предварително!
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Май 15, 2007 22:26    Заглавие: Отговорете с цитат

По-скоро фиг.15 ако имаш възможност за достъп до характериограф.
Може и с 14 но трябва да се подходи внимателно, за да не стане изпитанието последно и разрушаващо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
no money
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас/Созопол

МнениеПуснато на: Вто Май 15, 2007 23:17    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление, нямам достъп до характериограф, имам само осцилоскоп. Виждал съм схема, как да си направим характериограф за биполярни транзистори, но едва ли ще са съвместими и ще си струва усилията. Много по-лесно би било директно да заменя елемента с нов, дори и този да е здрав.

Всъщност става въпрос за едно марково компютърно захранване Seventeam, което не е чак толкова ценно и спокойно може да бъде заменено с друго. Доста нетрадиционна схема и качествени компоненти на поразия, та ми стана жал да отидат за донори по други направления. Very Happy
Потърси "Проверка на изправноста на TOP222Y" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проверка на изправноста на TOP222Y" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети