Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
радиатор за охлаждане

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
onto
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2004 12:05    Заглавие: радиатор за охлаждане Отговорете с цитат

Здравейте искам да попитам има ли значение профила на радиатор?Задължително ли е той да е оребрен.Става дума за радиатор за TDA1562 защото кутията във която съм го поставил е алуминиева и въпроса е дали мога нея да я използвам за радиатор при положение че има необходимата площт оказана за интегралата
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2004 12:09    Заглавие: Отговорете с цитат

onto, една от целите на оребряването е именно увеличаване на площа при по-малък обем. При положение, че площа на кутията е достатъчна, няма никакъв проблем да я ползваш като радиатор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
onto
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2004 12:22    Заглавие: Отговорете с цитат

RC благодаря ти !Вече може да изтриете тематазащото съмс сигурен във компетентноста на отговора !
gyx4o
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2004 22:37    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип щом площта на кутията е достатъчна може да използваш нея, но може да добавиш и малък радиатор. Оказаната площ за дадения интеграл е достатъчна, но е хубаво да имаш малко отгоре за да си по-сигурен, че няма да изгори интеграла, ако го използваш максимално. Така, че ако не ти пречи може да сложиш едно малко радиаторче за по-сигурно. Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Ное 17, 2004 23:02    Заглавие: Отговорете с цитат

охлаждането на полупроводниците е доста деликатно нещо ако си сигурен че площа ти е достатъчна + малко резерв намажи с топлопроводима паста и нямаш проблем тоя чип не дава толкова много жега обаче когато става дума за мощни транзистори и други полупроводници е важно да има много ребра и то възможно най близо до полупроводника зада има по малко загуба в топлопремонаването на материала алуминя има почти отлично топлопреминаване така че нямай грижа
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Ное 19, 2004 15:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Това всичко е вярно Smile , но аз да попитам корпуса на тази ИС изолиран ли е електрически или има някакъв потенциял или пък е на маса най-вероятно, защото това понякога има значение
Върнете се в началото
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Ное 19, 2004 18:43    Заглавие: Отговорете с цитат

повечето ги слагат на минус тази не е ли с двуполярно ако е така най вероятно и тя е на минус провери в сайта
Върнете се в началото
neon_knight
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 23, 2004 3:25    Заглавие: Отговорете с цитат

6to se zanimava6 s TDA 7294 Smile -malka mo6tnost,lesno gori,POSREDSTVENO(toest nikavo) ka4estvo..
Probvai Quad,ako si smel.
Arrow
onto
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 23, 2004 12:41    Заглавие: Отговорете с цитат

И така Evil or Very Mad

1.Защо не се опиташ да пишеш на кирилица като повечето от този форум ?

2.Много ми е интерестно каде пише че искам мнение какав усилвател да ползвам дали интегрален или транзисторен или какавто и да било.Аз просто питам нещо което ме интересува и интелигентните хора са ми отговорили просто и ясно и сме се разбрали без да ми казват какво да правя и как а просто са ми отговорили на въпроса!

3.Не знам каде също видя че става въпрос за TDA 7294 ?Става въпрос за 1562 и аз съм преценил че за случая той ми върши добра работа !Ти знаеш ли какав е случая че ми предлагаш друг усилвател ?аКО ИМАШ ИЗЛИШЕН ТРАНСВЕРТЕР ТОВА Е ДРУГ ВЪПРОС И МОЖЕ И ДА ГО ВЗЕМА ЩОМ ИСКАш ДА ЗАХРАНВАМ QUAD с 12V

4.За това дали смея да опитам да си правя QUAD може да се посмея като знам каква е трудноста на изработката и настройката му Smile

5.Нядявам се че занапред ще даваш точни отговори на точните въпроси който се задават във форума а няма да даваш акъл на хората които го имат достатъчно според мен (изклучвам себе си) и чакат точен отговор на въпросите си !Като ти чета и темите във www.tuning.bg/forum а именно цитирам : "Олигофренче.. bodan...,"
си мисля, че ти не си от хората които искат да помагат на другите а само да си налагат мнението над останалите !

Еми това е основното което искам да кажа и ИСКАМ ДА СЕ ИЗВИНЯ НА МОДЕРАТОРИТЕ ЧЕ НАПЪЛНИХ ФОРУМА СЪС СПАМ НО ТОВА И ЗАЩОТО ИСКАМ ТОЙ ДА СТАНЕ ПО ДОБРО МЯСТО ЗА ТЕЗИ КОИТО СА ТУК ДА СИ ПОМАГАТ А НЕ ДА СЕ ПЕРЧАТ КОЛКО ЗНАЯТ И КАКВО МОГАТ !!!
Потърси "радиатор за охлаждане" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "радиатор за охлаждане" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети