Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Реставрация на лампова техника, как става...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 20:29    Заглавие: Отговорете с цитат

^^IYI^^ написа:
И затова ме интересува дали като смена няколко кондензатора(става на въпрос за ламповите уреди,които са доста стари и чиито кондензатори исъхват) тези уреди ще изгубат колекционерската си стойност?

Значи част от лампите вече не се намират,особено ако радиото не е соц.Ако утре филтражния електролит ти пробие и гръмне кенотрон,дето няма намиране кво прайм?
Затва за да ми е мирна главата аз- като реставрирам радиа задължително им сменям всички хартиени кондензатори и всички електролитни.
В краен случай електролитните се мерят и се сменят само тия които са намалили капацитета си или имат утечка.
Да слагаш дърти кондензатори е още по-зле,пък били те и неползвани изобщо.
Те са на години.
За да запазя автентичността режа стария кондензатор,изкърмушвам му карантиите,вътре вкарвам съвременен кондензатор и го затварям и го лепя.Вътре ливвам топло лепило от пистолет и захлупвам.
Керамични и слюдени кондензатори не сменям профилактично-освен ако не са повредени.
Това е.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
^^IYI^^
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 14:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Вто Май 29, 2007 17:00    Заглавие: Отговорете с цитат

В момента стягам един "Акорд 102", че имам и още един такъв за стягане Smile Та и на 2-то са скъсани кордите за ФА и за оня избирач дето е в алуминиева кутийка и лампа отгоре, нз как му викат Embarassed В единия са вилняли мишки - изяли са няколко кондензатора, големия говорител и едната пищялка са останали с по половин мембрана... покрай тях са си гризнали и от кордите, какво е подгодящо да сложа за корда? Здрав конец? Или нещо по-специално? Още не съм го пробвал дали работи понеже цялото радио беше във фолио от цигарени кутии, тия мишки баш пожар са искали да направят... Добре че някой беше резнал щепсела, че иначе директно го бях включил...
andrey1988
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ботевград

МнениеПуснато на: Вто Май 29, 2007 19:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Избирача в алуминиевата кутия с лампата отгоре е входния блок за УКВ-то , в него влиза сигнала от антената , а на изхода му има 10,7 МХц ( междинна честота)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 30, 2007 14:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Забравих да питам, произвеждани ли са Акорд 102 в черен цвят? Донесоха ми такъв, доста добре е боядисан, изглежда че е нов. Никъде другаде не съм чувал за такова нещо Shocked
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2007 18:55    Заглавие: Отговорете с цитат

И още нещо - как да оправя датчика че ме дразни да не бачка Smile Смених му 6 здрави ЕМ84, все едно и също показва, не се мърда при настройката :/
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2007 20:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Milen_haskovo написа:
И още нещо - как да оправя датчика че ме дразни да не бачка Smile Смених му 6 здрави ЕМ84, все едно и също показва, не се мърда при настройката :/
Това не е датчик а индикатор, щом си сменил вече 6 лампи, значи проблема е извън лампата! Схема имаш ли?
Върнете се в началото
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2007 20:52    Заглавие: Отговорете с цитат

pamporov написа:
Milen_haskovo написа:
Това не е датчик а индикатор, щом си сменил вече 6 лампи, значи проблема е извън лампата! Схема имаш ли?

Уфф, допреди да напиша мнението съм се занимавал с датчици и съм сбъркал думата Laughing Индикатор имах впредвид. Нямам я схемата.

Последната промяна е направена от Milen_haskovo на Съб Юни 02, 2007 0:42; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2007 21:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом нямаш схема, обади се на Нанков.
Върнете се в началото
Yassen
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2007 23:56    Заглавие: Отговорете с цитат

мако офф-топик: лампи се намират на съвсем нормални цени и в почти същия набор като номенклатура отпреди години в руските магазини. Проблема е, че в България никой не се наема сериозно да ги внася и "Електронинвест" ни товарят с цени поради тази причина. Ще ви дам конкретен пример: 6C33 в "Електронинвест" е 35,64 лв, а в Руски магазин 10 лв. Това е и причината на черно също да са скъпи. Idea
Потърси "Реставрация на лампова техника, как става..." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Реставрация на лампова техника, как става..." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети