Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
GRUNDIG ST 70-665-EURO
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Ное 14, 2004 14:56    Заглавие: GRUNDIG ST 70-665-EURO Отговорете с цитат

Здравейте колеги.Имам проблем с "Grundig ST 70 665 eurо'.Процесор SDA 20561-A016 графиката на менюто се е вдигнала високо горе в десния ъгал и върви през нея синя лента доста бързо,като извикам първия ред от менюто лентата спира,но реда си остава горе в дясно.Телевизора имаше суха спойка на демферния кондензатор и е "цъкал" доста преди да му изгори транзистора.Възможно ли е да се е записало нещо криво в паметта.А процесора получава пакет синхроимпулси от TDA2579 Не мога да разбера кое е шасито има някакъв надпис GSC7381FBF.Ако някой се е борил с този проблем нека сподели или схемичка нещо..Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Ное 14, 2004 15:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Сервиза непомага ли?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Electronicsinfo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Ное 14, 2004 19:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Почти съм сигурен, че проблема е в паметта, за съжаление не съм сигурен кое е шасито. Най-малкото опитай да презапишеш неговата памет върху нова, при мен е помагало.

Относно схема, мисля че CUC5511 е доста близка до този телевизор, има я във файлообменника.
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 11:09    Заглавие: GRUNDIG Отговорете с цитат

ми те паметите са две и са много странни MCM2814.И аз се усъмних в тях ,защото не може да помни повече от 27 програми,а като го продадох помнеше 49.Вадих ги една по една и им сменях местата като извадих първата телевизора изгуби графиката си и спомените за регулировките.А като извадих втората се заключи.Извадих ги и двете и се приготвих днес да ги преписвам на 24С02,но си останаха в по тънкото яке в къщи.Аз щото вече не практикувам целодневно ТВ техник,а работя на друго място,ако имате BIN-ове тука в службата всичко бришем и пишем Wink stoyansa@yahoo.com
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 11:15    Заглавие: Отговорете с цитат

А и не можах да вляза в сервис с познатите методи" vol" and " p" fast or "i" whit power up..
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 11:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Stoy40, с 2402 може и да стане.
Въпросната памет MCM2814 може да работи в два режима
- като IIC
- и като SPI
Режима и на работа се определя от начина на опроводяване!

Влез в сервиз, мисля че от там всичо ще се оправи.

Последната промяна е направена от RC на Пон Ное 15, 2004 11:36; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 11:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Третите крачета им са на земя.Някъде четох (май тук) че в такъв случай е IIC и се заменя с 24С02.Как да влезна като не ще... Crying or Very sad
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 11:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако трети крак е на маса е така (работи като I2C) и може да се замени с 2402.
Вероятно за това става дума:
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=943&highlight=%2A2814
Върнете се в началото
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 11:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Stoy40 написа:
Как да влезна като не ще... Crying or Very sad

Как опитваш да влезнеш ? Имай предвид че на някой Грундици метода е един и същно се натискат различни бутони.
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 12:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Като сложих чиста 24С02 на местото на заподозряната,телевизора се заключи- излиза прозорец с четири ключета и четири чертички.които приемат цифри но не се отключва нито с нули нито с каквито и да е комбинации,докато не ми омръзна.Опитвах да вляза в сервиз с бързото натискане на усилването и каналите,както и с клавиш "i" и включване на захранването но не помня дали натисках Р/С и захранване,ще пробвам довечера.Но сигурни ли сте че ще работи с "чисти" памети,защото като им смених местата си загуби графиката а без графика как ще влизам в сервиз Confused
Върнете се в началото
Потърси "GRUNDIG ST 70-665-EURO" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "GRUNDIG ST 70-665-EURO" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети