Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Опит за климатроник - въпроси

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
me40
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Апр 21, 2007 20:02    Заглавие: Опит за климатроник - въпроси Отговорете с цитат

Здравейте, бих се раздвал на всеки който може да ми помогне с идеи и съвети относно следното :
в колата имам климатик - искам да направя някои подобрения, а именно:
клапата която смесва топлия и студения въздух в момента се управлява от врътка на панела посредством жило. искам това жила да го махна - на врътката да се постави някакъв потенциометър чрез който в последствие ще се задава желаната в салон температура. на клапата искам да поставя някакво стъпково моторче, което да получава сигнал от електронен блок, а в този електронен блок да постъпва сигнал от потенциометъра (заданието) и сигнал от термодатчик в купето (текуща температура) и на база тези два сигнала да подава команда към стъпковото моторче така че текущата температура максимално да съответсва на заданието - един вид елементарен климатроник. предполагам моторчето трябва да има и два изключвателя за крайните положения на клапата. в общи линии е това - който може да помогне с идеи и съвети да заповяда - благодаря на всички
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Shtur
Гост

МнениеПуснато на: Нед Апр 22, 2007 7:42    Заглавие: Re: Опит за климатроник - въпроси Отговорете с цитат

me40 написа:
Здравейте, бих се раздвал на всеки който може да ми помогне с идеи и съвети относно следното :
в колата имам климатик - искам да направя някои подобрения, а именно:
клапата която смесва топлия и студения въздух в момента се управлява от врътка на панела посредством жило. искам това жила да го махна - на врътката да се постави някакъв потенциометър чрез който в последствие ще се задава желаната в салон температура. на клапата искам да поставя някакво стъпково моторче, което да получава сигнал от електронен блок, а в този електронен блок да постъпва сигнал от потенциометъра (заданието) и сигнал от термодатчик в купето (текуща температура) и на база тези два сигнала да подава команда към стъпковото моторче така че текущата температура максимално да съответсва на заданието - един вид елементарен климатроник. предполагам моторчето трябва да има и два изключвателя за крайните положения на клапата. в общи линии е това - който може да помогне с идеи и съвети да заповяда - благодаря на всички

Нещо си се захванал с мисията невъзможна Very Happy Laughing
Принципно това което искаш да постигнеш се казва климатроник , най добре за да имаш резултат си вземи един готов панел на климатроник , тои си има всичко , бутони , дисплей единствено ще потърсиш от там от където е свален дали са останали 2-те моторчета за посоките на въздуха и за клапата на горещия и студения въздух, огледаи се и за термодатчиците дето са отвън в огледалата и си готов Very Happy
Върнете се в началото
me40
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Апр 22, 2007 8:19    Заглавие: Отговорете с цитат

В общи линии знам какво е климатроник - тука попитах за конкретни идеи за реализиране на конкретно нещо. Това което ми предлагаш ми е пределно ясно :
-стъпкови мотори за смесителната и разпределителната клапи - 2х50лв (втора ръка)
-модул за управление на климатроника в включен датчик с вентилатор за температурата в купето - 100 - 250 лв (втора ръка)
- допълнително датчици за температурата на антифриза и темп на засмуквания въздух
-в общия случай преправяне управлението на скоростите на вентилатора за купето и клапата за рециркулация на въздуха
-вероятност за несъвпадане логитата на управление на климатроника и ЕКУ-то на колата

т.е. - с тези пари и време който ще хвърлиш по-добре си продай колата добави ги отгоре и си вземи друга.

питането ми е конретно за идеи за подходящ за целта стъпков мотор или нещо друго за което не съм се сетил и за схема и реализация на модул за управлението му на база сравнение на два сигнала - нищо повече
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "Опит за климатроник - въпроси" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Опит за климатроник - въпроси" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети