Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
проблем с преобразувател
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gniav
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Апр 21, 2007 13:36    Заглавие: проблем с преобразувател Отговорете с цитат

имам два паралелни преобразувателя които работят в две рамена на една машина, но на единия му гори предпазителя. Той е със здрави намотки, работи кратко време и след това ми гори предпазителя. Като го сменя с другия от другото рамо почва да гори другия предпазител. двете вериги са отделни, нямат връзка. До сега работеше без проблем. Дайте ми съвет какво да направя да изляза от тази каша. Лагери и четки сменени.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Апр 21, 2007 14:01    Заглавие: Отговорете с цитат

gniav, колкото и поста да пуснеш докато не споделиш някакви конкретни подробности едва ли някой е в състояние да ти даде СМИСЛЕН отговор.
-каква е машината
-какви са преобразувателите
-какво захранват
-.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gniav
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Апр 21, 2007 14:51    Заглавие: Отговорете с цитат

част от подвижна лаборатория за изследване на различни видове агрокултури направо на полето захранва се от 30 волта прав ток и го преобразува на 120 волта 1000 херца. захранва центрофуги сепаратори и кво ли не още. потребление 20 ампера но се увеличи. Защо? е въпроса. Като го сменя вс е ок. А този уж работи.Какво му се е променило. Закво ви е тази допълнителна информация ... айде давай сега идеи.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Апр 21, 2007 15:33    Заглавие: Отговорете с цитат

От предния ти пост останах с впечатлението, че като ги размениш пак "гори" този който е на същото място/рамо.
Сега пък пишеш
Цитат:
Като го сменя вс е ок
Rolling Eyes Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gniav
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Апр 21, 2007 18:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
почва да гори другия предпазител.

`ако не знаеш кажи стига си писал залъгалки
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Апр 21, 2007 19:06    Заглавие: Отговорете с цитат

gniav написа:
Цитат:
почва да гори другия предпазител.

Тука не сме екстрсенси.Както си писал аз го разбирам че на едно от рамената като като разменяш преобразователите им горят предпазителите ако е така значи консуматора в това рамо не е в ред.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Апр 21, 2007 19:18    Заглавие: Отговорете с цитат

gniav написа:

Виж какво, на теб може всичко да ти е ясно защото "техниката" е при теб и знаеш какво и как си сменял и какво точно си правил!
На мен (а явно и не само) от начина който си го написал в ДВЕ теми единственото което ми става ясно е това, че не си много на ти с тази техника и възможните проблеми, и точно поради тези причини се опитах по най-нормален начин да изясним максимално ситуацията.
Аз разбрах същото което и old4, но със следващият ти пост се промени ситуацията.
Бъди така добър да спазваш добрия тон на общуване и не дръж такъв език най-малкото защото ти търсиш помощ, моля!
Върнете се в началото
nepamami
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Апр 21, 2007 19:48    Заглавие: проблем с преобразувател Отговорете с цитат

Ако беше мой проблемът, аз бих мерил ток.Мери всичко което може да се мери. След това сравнявай показанията на двете рамена.
Върнете се в началото
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Апр 21, 2007 20:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако добре съм схванал ситуацията, случва се следното: Гори предпазителя в едното рамо. Щом поставиш тук другия преобразувател(който е изправен), гори неговия предпазител(сега този преобразувател е на позицията на първия).
Ако е така, проблемът е в консуматор на това рамо, доказва го и повишената консумация. Най-вероятно е елемент с индуктивен товар(мотор, трансформатор), но не е задължително. Вероятно е междувитково съединение. Твърдя го само от опит, а това не е критерий!
Ако схемата позволява, започни да изключваш един по един консуматорите в това рамо, но във всеки момент да имаш изключен САМО ЕДИН КОНСУМАТОР! Когато изключиш дефектния консуматор, предпазителят вече няма да гори и консумацията ще е паднала ЗНАЧИТЕЛНО (тя така или иначе ще намалява, когато изключиш консуматор). Така ще изгориш известно количество предпазители, но ще намериш виновника. Повече информация мога да ти дам, ако и ти кажеш нещо по-конкретно... "Разни" е доста малко, за да съм конкретен. За диагноза трябва кръвна картина. А ние не знаем дори какъв е пациентът-кон или жаба...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
gniav
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Апр 21, 2007 21:26    Заглавие: Отговорете с цитат

добре съгласих се. аз не обяснявам както трябва. гори този предпазител където сложа въпросния (този дето му има нещо) преобразувател. по някакви причини (независещи от елементите след него) почва да харчи повече ток.
Върнете се в началото
Потърси "проблем с преобразувател" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "проблем с преобразувател" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети