Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Радиоуправление
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 21, 2007 16:01    Заглавие: Радиоуправление Отговорете с цитат

Някой има ли схема за радиоуправление с 6 до 7 функции и обхват от около 25-30 метра?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Edesign
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 21, 2007 17:30    Заглавие: Отговорете с цитат

можем да ти направим
в страницата ми има едно с 2 функции ако искаш разгледай
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sheki
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Нед Мар 25, 2007 1:36    Заглавие: Отговорете с цитат

ако само ще вкл. и икл. релета .. може да ползваш от някоя китайска количка възможните команди само че са най - много 5
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Нед Мар 25, 2007 3:14    Заглавие: Отговорете с цитат

http://web.telia.com/~u85920178/use/rc-prop.htm

Чипа на места се намирал на цена под 2 лева Smile Иначе имаше и схема със PIC16F84, в момента не мога да открия линк...

И в 2-то случая освен енкодер/декодер ще ти трябват приемник и предавател, за 20-30 метра няма да е проблем и първата схема намерена в нета Laughing
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 26, 2007 21:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Milen_haskovo написа:
http://web.telia.com/~u85920178/use/rc-prop.htm

Чипа на места се намирал на цена под 2 лева Smile Иначе имаше и схема със PIC16F84, в момента не мога да открия линк...

И в 2-то случая освен енкодер/декодер ще ти трябват приемник и предавател, за 20-30 метра няма да е проблем и първата схема намерена в нета Laughing

Всъщност направих енкодер и декодер с два PIC16F84A. Засега имам скромните 11 функции ( двупроводна система). Достатъчно е на първо време. Необходими са ми само надежден предавател и приемник с две функции, които да могат да синхронизират без грешки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sheki
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2007 0:24    Заглавие: Отговорете с цитат

emil74 написа:

Необходими са ми само надежден предавател и приемник с две функции, които да могат да синхронизират без грешки.

какво значи предавател и приемник с две функции ?
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София/Хасково

[download attachment]
МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2007 12:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Схемата с PIC-овете и аз я знам, само че къде са 16 лева за 2 PIC-a, къде са 4 Smile И при PIC микропроцесорите имало проблем - след дълга употреба ако има пулсации в захранването му чипа се е разпрограмирал (ако е радиоуправляем модел се създават от ел.мотора). Виж прикачения файл, дано намериш нещо което ти трябва
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Мар 29, 2007 16:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Milen_haskovo написа:
Схемата с PIC-овете и аз я знам, само че къде са 16 лева за 2 PIC-a, къде са 4 Smile И при PIC микропроцесорите имало проблем - след дълга употреба ако има пулсации в захранването му чипа се е разпрограмирал (ако е радиоуправляем модел се създават от ел.мотора). Виж прикачения файл, дано намериш нещо което ти трябва

Под "две функции" разбирам стандартен комплект с възможност декодера на приемника да възприема и определя независимо две команди. Най-прост пример е напред-назад. Понеже за комуникацията ми трябват два канала.
Иначе се опитах да използвам една китайска количка. Схемата проработи, но... Наложи се да увелича ненормално времето за предаване на командите-просто приемникът сработва след около 0,5 секунди. Ако ви трябват да предадете 9 импулса, плюс още един за край (затова използвам втория канал), работата на устройството си става мнооооооого бавна.
Що се отнася до контролера, наистина е по-скъп, но ми дава много повече възможности. А едно от първите неща, които трябва да се знаят е как да се защити от външно влияние. В това отношение не виждам проблем и защото използвам устройства с контролери на места с голямо разнообразие на смущения и досега работят стабилно.

Но сериозен проблем ми е радиоуправлението-просто е невъзможно да възприеме бърза поредица от импулси.
Върнете се в началото
Stalker
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2007 16:29    Заглавие: Отговорете с цитат

има радиомодули на 433мегахерца с обхвот 100-300 м. и скорост на предаване 100Kb/s. Има 2 и 4 канални, но не знам скороста им
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2007 21:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Stalker написа:
има радиомодули на 433мегахерца с обхвот 100-300 м. и скорост на предаване 100Kb/s. Има 2 и 4 канални, но не знам скороста им

Заинтригуван съм! Сега ако получа информация и къде да го купя и каква е цената, всичко ще е супер!
Върнете се в началото
Потърси "Радиоуправление" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Радиоуправление" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети