Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Помощ за ТВ - Philips 14GR1234/58R
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dim_technik
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Пет Ное 05, 2004 10:09    Заглавие: Помощ за ТВ - Philips 14GR1234/58R Отговорете с цитат

Rolling Eyes Здравейте!Намерих си един ТВ - Philips 14GR1234/58R със шаси GR1-AX изхвърлен явно след токов удар.След отварянето му забелязвам прегорели пътечки около мрежовият ключ явно от късо и силно опушена платка.При преглед "на първо четене" отшумяли полевият BUK444, от двете му страни съпротивленията по 1ом,ценера за10волта - смених ги.Всички останали елементи преди импулсния тр.съм ги вадил и мерил-здрави , и някои след импулсния.Като го пусна се чува леко шушнене-свистене и неще да "запали"импулсното.Напрежението от 5волта го има след транз.7674/BC548 и до базата на 7631/BC558 обачи след него на базата на 7614/BF487 трябва да отидат 1.3волта а всъщност има 0.58волта.Приемам идеи за разсъждение.Забравих да кажа ,транз.на развивката и той е заминал разкачил съм го и работя"през лампа".Самият транз.не личи какъв модел е но по постовете за това шаси във форума разбирам ,че мога да ползвам BUT11A. Rolling Eyes
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пет Ное 05, 2004 10:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Огледой го хубаво защото при такъв удар отиват почти всички схеми ТДА8305 процесора памет тунер .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dim_technik
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 2:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Rolling Eyes Хмм,явно и процесора си е заминал-ама си е бая скъп.Паметта и тя се е повредила,ако някой от колегите разполага с прошивка моля да ми я прати! Rolling Eyes
dima
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 8:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Паметта на този модел би трябвало да се зарежда сама.
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 11:20    Заглавие: Отговорете с цитат

BUT12 е за ТХО другия не издържа по напрежение.Ако се сещам правилно за шасито не можеш да минеш с лампата.Трябва да са и двата трнзистора.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 13:44    Заглавие: . Отговорете с цитат

Значи колега-процесора е невероятно скъп-от тука си го поръчах от ESHOP скоро и беше 19 и нещо и работеше-и му разкачи крака на 5тя волта и ако се явят значи той ги бута и е изпушил-елементарно е.Паметтта мой да я слагаш празна пълна квато щеш все работи.И
ми е страннно колега Стойчо как транзистор на 1000волта тоест BUT12 ще удържи по напрежение там където транзистор на 1500волта тоест-BUT11AF-нямало да може и отде ви доде тая мисла вилика че не щяло да работи на крушка захранването-извинете за грубият тон ама поне погледнете някой справочник за транзистори преди да ги плещите еи такае наизуст и да са излагате само.Аз на тва шаси му слагам все BUT11AF и си работи ок,а оригинала е 2sc3795.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 15:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Не схващам за какво точно е спора
BUT 11A 1000 V 5 A 100 W 0.8 ms
BUT 12A 1000 V 8 A 125 W 0.8 ms
И двата стават за развивката на това шаси.Потвърждавам това че шасито НЕ ТРЪГВА с ЛАМПА. Схемата има защита с тиристор и старта може да стане без товар като в последствие се включи лампата макар това да не ми харесва като метод.Възможен е и пуск без тиристора но под строг контрол на изхода. Успех Very Happy Very Happy Very Happy
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 15:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Що не ги пуснете ей така в гооглето тия два транзистора и да погледнете все пак преди да се заяждате с мен господин Божилов.Работи и 11 на филипс шасита разбира се,но що не го пробвате на други.А метода ви за оценка на работоспособността на процесори би трябвало веднага да се публикува в някоя книга, направо е за патентоване мисля... Wink
Върнете се в началото
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 18:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво съм си записвал за този модел? При дефектен Д6613 ценер на 15в импулсното не тръгва.С лампа за товар също не тръгва. Крайния транзистор гори от ликажен С2660 6.8мф. Но пак ти казвам че сто процента ти е заминала ТДА8305 тунера и ред други неща.поне два три такива съм правил та съм си уплюл брадата докато ги направя защото всичко беше заминало.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2004 20:42    Заглавие: . Отговорете с цитат

Колега,четете правилно-някой да е казал че това е метод за проверяване на процесори?????????????????????????????Не че въобще съществува универсален метод за проверяване на процесори.Просто
човека се жалва че му се губят 5тя волта на процесора а аз му обяснявам да разкачи крака на захранването му та да разбере дали не ги забива самият процесор.Колкото до транзисторите не споря-всеки си им пише параметрите как дой-факт е че това шаси работи с 11 на захранването-понеже съм го слагал и съм го видял с очите си.Но такива телевизори съм направил купища и съм ама абсолютно сигурен че си работят и на крушка че и на без крушка!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "Помощ за ТВ - Philips 14GR1234/58R" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Помощ за ТВ - Philips 14GR1234/58R" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети