Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Blaupunkt Chorus M4 (Audi A6)

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Rockton
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 11:34    Заглавие: Blaupunkt Chorus M4 (Audi A6) Отговорете с цитат

Здравейте колеги, за пръв път ми попада такова "изчадие",За един глупав радиокасетофон-"гениите" от Blaupunkt са се престарали 4бр. контролери открих в него три на дъното и един на предния панел(дисплея) ST6280BQ6/AMZ
-Проблемът е точно в този панелен процесор(според мен), като цяло устроуството работи,но при включването още усилването на звукът е на макс и няма намаляне!
-Разбрах от колеги че това било редовното заболяване на тези радиокас. дефектира същия процесор!
Та въпросът ми е такъв, някой успял ли е да излекува тази болес- без смяна на процесорът разбира се!
-Дойде ми идея, тактовия "потенциометър" за усилването с конвенционален и да преформя усилването в аналогово, ако няма друг начин!
Но моля за съвети ....помагайте Very Happy благодаря предварително!
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 11:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблема е много кратно коментиран.Има търсачка-виж какво е писано по темите.Лечение има но е скъпо и не знам до колко си заслужава.А за това което си намислил-като ти се занимава-експериментирай.Но не забравяй че има корекция на звука ,баланс,фадер които се управляват от същото място.От изхода на аудио процесора излизат 4 канала-не виждам как ще ги управляваш с 1 потенциометър аналогово
Rockton
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 12:40    Заглавие: Отговорете с цитат

bai_tishan написа:
Но не забравяй че има корекция на звука ,баланс,фадер които се управляват от същото място.От изхода на аудио процесора излизат 4 канала-не виждам как ще ги управляваш с 1 потенциометър аналогово

-Благодаря ти за отговора Бай Тишане, фадинг, баланс, високи, ниски-работят! Идеята ми беше да преработя само усилването на TDA1524без да ползвам корекциите му...но май си прав дълга процедура ще стане и ще отнеме бая време, за това "дърво" чието единствено качество е че свети приятно червено в тон с интериора.
Потърси "Blaupunkt Chorus M4 (Audi A6)" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Blaupunkt Chorus M4 (Audi A6)" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети